"Conrad na Niezależnej Scenie Młodych Polskiego Radia"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 08:26
Napisz własne słuchowisko! Wyślij scenariusz do nas! Trzy najciekawsze zostaną zrealizowane w Polskim Radiu i wyemitowane na antenie Czwórki i nie tylko…
Audio
  • Urszula Chwalba o Festiwalu Conrada w Krakowie (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Dmitri Ma

Wiemy, że przebić się ze swoim tekstem nie jest łatwo, wiemy , że wielu z Was ma wątpliwości , czy to co robi jest wystarczająco dobre, by pokazać innym. Nie myślcie o tym! Odwagi! Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa! Konkurs, który mamy dla Was jest nie tylko po to, by wyłonić trzech zwycięzców, ale by poznać Was wszystkich, dowiedzieć się, jak piszecie i mieć z Wami kontakt artystyczny i zawodowy.

Zasady konkursu "Conrad na Niezależnej Scenie Młodych Polskiego Radia" są proste. Piszecie scenariusz słuchowiska związanego z twórczością lub życiem Josepha Conrada. Scenariusz na max 10 minut! Czyli w pdf 5-8 stron pisany po polsku, czcionką o rozmiarze 12. Bez paniki! Nie musicie czytać wszystkich dzieł autora, choć zachęcamy Was do tego :)

.
.

Scenariusze mogą być inspirowane jakąś sceną z powieści pisarza albo jego życiem, czyli np. podróżami, miłością, rozmowami z bliskimi, wrogami, ze sobą samym etc. Jeśli macie pomysł na konkretnych aktorów - czy wręcz będziecie pisać z nimi - to zróbcie robocze nagranie audio realizacji (z proponowaną obsadą, oprawą dźwiękową i muzyczną. Jury wybiera 3 scenariusze. Nagrodą jest realizacja (z wynagrodzeniem!) i emisja wsparta spotkaniem z twórcami na antenie Czwórki.

Macie czas na wysłanie prac do 11 listopada 2017 roku na adres sekretariat@calyswiatwtwojejdloni.pl

Wszystkie istotne szczegóły znajdziecie w regulaminie

Organizatorem jest Fundacja Cały Świat w Twojej dłoni. Partnerem strategicznym jest Czwórka Polskiego Radia.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Zobacz więcej na temat: Czwórka konkurs słuchowisko

Czytaj także

Legalna kultura. Bądź uczciwym odbiorcą

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 12:52
Fundacja Legalna Kultura we współpracy z Festiwalem Filmowym w Gdyni ogłasza kolejną edycję konkursu "Krótki film o legalności" na spot inspirujący do korzystania z legalnych źródeł kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szorty" o Bałtyku. Jakie historie kryje morze?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 15:34
- Dla twórców Bałtyk to jest "temat morze". Kryje wiele zagadnień, o których można opowiedzieć - przekonuje w Czwórce Grzegorz Skorupski, ekspert filmowy z Instytutu Adama Mickiewicza i członek jury Common Baltic. Short Film Contest. 
rozwiń zwiń