Mistrzowie gier komputerowych wybrani

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2011 20:28
Krajowe finały World Cyber Games oraz turniej Samsung Euro Championship dobiegły końca. Polacy zdobyli 3 złote medale! W Czwórce podsumowujemy wyjątkowe rozgrywki.
Audio
  • 00'29
    Piotr Firan o zwycięstwie Polaków w Counter-Strike
  • 06'54
    Kamil Jasieński o turniejach WCG i SEC

Finały największego turnieju gier komputerowych, World Cyber Games, jak zwykle budziły wielkie emocje. Walczono w 6 kategoriach, grając w StarCraft2, League of Legends, Counter-Strike, FIFĘ 11, Tekkena 6 oraz grę na smart fony Asphalt 6. Rezultatem wszystkich rozgrywek był wybór Reprezentacji Polski. Na światowe finały WCG pojedzie 15 zawodników – 2 drużyny 5-osobowe i 5 zwodników w grach pojedynczych.

– Wrzawa na sali była tak niesamowita, jak na prawdziwych Igrzyskach Olimpijskich. To już jest sport – mówi Bartek Dramczyk z Magazynu Chip.

Rozgrywkom WCG towarzyszyły Mistrzostwa Europy w grach komputerowych - turniej Samsung Euro Championship. Uczestnicy imprezy, oprócz możliwości sprawdzenia swoich sił w wielu topowych grach, mogli zagrać w najnowsze produkcje oraz uczestniczyć w specjalnych warsztatach poświęconych tworzeniu gier komputerowych.

- Zwiedzający mogli poznać także nowoczesne technologie w strefie produktowej. Prezentowany były tablety oraz najnowsze notebooki dla graczy. Zaprezentowano także wielkie nowości – Forza Motosport 4 oraz Call of Duty: Modern Warfare 3 – opowiada Anna Sawa, z biura organizatora SEC.

O klimacie jaki panował podczas rozgrywek, więcej dowiedzieć się można słuchając dźwięków audycji.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Cichociemni

Czytaj także

Test gry: Uncharted 2 (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2011 19:38
W czwórkowej "Zagrywce" opowiadamy o grze, która serca wielu graczy podbiła już jakiś czas temu. Jednak mimo upływu czasu, gra nadal warta jest uwagi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa zamieni się w stolicę gier komputerowych

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2011 18:32
W piątek wystartuje Samsung Euro Championship – mistrzostwa Europy w grach komputerowych, które po raz pierwszy w historii rozegrane zostaną w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Test gry: "God of War III"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2011 20:58
– W moim rankingu dotyczącym grafiki, ta gra znajduje się na miejscu drugim – zdradza Leszek Smosarski.
rozwiń zwiń