Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 22:10
Sportowe podsumowanie dnia - 25 czerwca 2017.
Lekkoatletyka
Lekkoatletyka Foto: Darek Matyja

Polscy lekkoatleci zajęli drugie miejsce w DME w Lille. Całą imprezę wygrali Niemcy, którzy w 40. konkurencjach uzbierali 321,5 punktów. Polacy uzyskali - 295, a trzeci Francuzi - 270 punktów.

Adrian Kurek został mistrzem Polski elity mężczyzn w wyścigu ze startu wspólnego. Drugie miejsce ze stratą 12. sekund do zwycięzcy zajął Marek Rutkiewicz, a trzecie Emanuel Piaskowy.

W Rosji zakończyła się faza grupowa Pucharu Konfederacji FIFA. Do Portugalii i Meksyku, które awansowały do półfinału z grupy A dołączyły zespoły Niemiec i Chile. W ostatniej kolejce grupy B Niemcy pokonały Kamerun 3:1, a Chile zremisowało z Australią 1:1. 28 czerwca Chile zagra z Portugalią, a dzień później Niemcy zmierzą się z Meksykiem. Finał turnieju odbędzie się 2 lipca w Sankt Petersburgu.

W Warszawie zakończył sie Amp Futbolu Cup 2017. W wielkim finale reprezentacja Polski przegrała z Anglią 0:1. Trzecie miejsce przypadło Japończykom, którzy 2:0 pokonali Irlandię.

Katarzyna Piter i Katarzyna Kawa przegrały 0:2 w finale turnieju tenisowego kobiet ITF - Warsaw Sports Group Open. Lepsze okazały się Białorusinka Wiera Łapko i Australijka Priscilla Hon.

Więcej w przeglądzie sportowym przygotowanym przez Mateysza Fusiarza.

Sportowe podsumowanie dnia - 24 czerwca 2017.