Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 08:15
Poranny przegląd sportowy - 26 czerwca 2017.
Lekkoatletyka
LekkoatletykaFoto: Darek Matyja

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce na lekkoatletycznych drużynowych mistrzostwach Europy w Lille. To nasza najwyższa pozycja w historii. Świetnie zaprezentowali się biegacze - Marcin Lewandowski wygrał na 1500, a Sofia Ennaoui na 3000 metrów. W skoku wzwyż najlepsza była Kamila Lićwinko, a w rzucie młotem zwyciężył Paweł Fajdek.

Polacy mogli zdobyć nawet pierwsze miejsce, ale aż trzykrotnie byli dyskwalifikowani. Za falstarty o najwyższe miejsca nie mogły powalczyć Karolina Kołeczek i Ewa Swoboda. Z kolei Adam Kszczot wygrał bieg na 800 metrów, ale sędziowe uznali, że faulował i odebrali mu triumf.

Polki wywalczyły srebrny medal mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej! W niedzielnym finale w Zagrzebiu przegrały z Norweżkami 0:2 w setach. Podobnie jak w przypadku lekkoatletów - to największy sukces reprezentacji w historii tych rozgrywek. Męska kadra została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji. Dla reprezentacji był to sprawdzian przed rozpoczynającymi się 20 lipca we Wrocławiu igrzyskami sportów nieolimpijskich World Games.

Drużyna Panthers Wrocław pokonała Seahawks Gdynia 55:21 w finale Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego i obroniła tytuł. Wrocławianie zostali drugim zespołem w historii najwyższej klasy rozgrywkowej, który tego dokonał. W latach 2014-15 najlepsze w kraju były "Jastrzębie".