Ostatnia aktualizacja: 15.07.2017 22:10
Sportowe podsumowanie dnia - 15 lipca 2017.
Łukasz Kubot
Łukasz Kubot Foto: Wikipedia/si.robi

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo wygrali wielkoszlemowy turniej tenisowy na trawiastych kortach Wimbledonu. W 5-setowym meczu austriacko-chorwacką parę Oliver Marach, Mate Pavić: 5:7, 7:5, 7:6, 3:6 i 13:11 w decydującym piątym secie. Mecz trwał 4 godziny 39 minut. Wcześniej w singlu kobiet Hiszpanka Garbine Muguruza ograła w dwóch setach 7:5, 6:0 Amerykankę Venus Williams.

Polscy lekkoatletci zdobyli kolejne dwa medale podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Bydgoszczy. Klaudia Kardasz była druga w pchnięciu kulą. Michał Rozmys zdobył brązowy medal w biegu na 1500 metrów. W sumie nasi młodzi lekkoatleci mają już 5 medali: 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Jutro ostatni dzień dzień mistrzostw w Bydgoszczy.

Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska zdobyły w Salonikach złoty medal żeglarskich mistrzostw świata w klasie 470. Jutro nasze mistrzynie świata wracają do kraju i o 17:30 spotkają się z kibicami podczas Volvo Gdynia Sailing Days.

Podwójnym zwycięstwem polskich skoczków zakończył się dzisiejszy indywidualny konkurs skoków Letniej Grand Prix w Wiśle. Wygrał Dawid Kubacki przed Maciejem Kotem. Piąty był Stefan Hula. Tym razem słabiej spisał się Kamil Stoch, który zajął 31. miejsce.

Więcej w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Darka Matyję.

Popołudniowy przegląd sportowy - 12 lipca 2017.

Popołudniowy przeglągd sportowy - 13 lipca 2017.