Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 22:10
Sportowe podsumowanie dnia - 21 lipca 2017.
The World Games 2017
The World Games 2017Foto: mat. pracowe The World Games 2017 - Wrocław

Alicja Tchórz wywalczyła srebrny medal w ratownictwie wodnym na 200 metrów z przeszkodami podczas odbywających się we Wrocławiu The World Games. Drugi medal dla Polski - srebrny, zdobyła sztafeta  4x50 metrów w składzie: Cezary Kępa, Wojciech Kotowski, Bartosz Makowski i Adam Dubiel.

Marcin Krukowski ustanowił nowy rekord Polski w rzucie oszczepem. W pierwszej kolejce odbywającego się w Białymstoku konkursu o mistrzostwo kraju, 25-latek rzucił na odległość 88 metrów i 9 centymetrów. Dotychczasowy rekord wynosił 86,77 m i należał od 2002 roku do Dariusza Trafasa.

Marcin Lewandowski poprawił wynikiem 3.34,04 rekord Polski w biegu na dystansie 1500 m podczas  mityngu Diamentowej Ligi w Monako. Polak zajął ósme miejsce w tym biegu.

W piłkarskiej ekstraklsie w drugiej koljce rozgrywek Sandecja Nowy Sącz zremisowała w Niecieczy z Arką Gdynia 0:0.

Julia Walczyk odpadła w ćwierćfinale turnieju florecistek podczas odbywających się w Lipsku mistrzostw świata w szermierce.  Walczyk została sklasyfikowana w mistrzostwach na szóstym miejscu. Jutro o medale rywalizować będą szablistki i szpadziści.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

Poranny przegląd sportowy - 20 lipca 2017.