Jak nie płacić za niechciane SMS-y i rozmowy telefoniczne?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 17:57
"Twój numer został wylosowany", "wygrałeś samochód", "ktoś zostawił ci wiadomość", "wróżka przepowie ci przyszłość" - każdy z nas dostaje SMS-y o takiej treści. Jak zareagować, by nie dać się wciągnąć w spiralę płatności?
Audio
  • Konkursy SMS-owe. Jak nie dać się wciągnąć w pułapkę płatności? (Czwórka/Efekt: WOW)
Jak nie płacić za niechciane SMS-y i rozmowy telefoniczne?
Foto: Pixabay.com/

Telemarketing wchodzi dziś na zupełnie nowy poziom. A my - użytkownicy smartfonów i tabletów - przekonujemy się o tym w bolesny sposób

Płacisz zbyt wysokie rachunki za telefon i zastanawiasz się, dlaczego? To wyjaśnialiśmy w audycji "Efekt: WOW". - Często odpowiadając na takie "podejrzane SMS-y zgadzamy się na cykliczną wysyłkę informacji do nas, a za każdą z nich pobierane są opłaty - mówi Witold Tomaszewski z Telepolis.pl. - A w każdym "podejrzanym" SMS-ie powinien być zawarty link do strony, na której umieszczony jest regulamin danego konkursu czy zabawy. Warto w niego kliknąć i dokładnie przeczytać - przestrzega ekspert.

Witold Tomaszewski opowiedział także o innych sposobach na to, by wyłudzić od nas pieniądze. W audycji przytoczyliśmy też historię Konrada, który - po otrzymaniu SMS-a z "darmowym doładowaniem" przez kilka tygodni walczył z nieuczciwym operatorem.

***

 

Tytuł audycji: Efekt: WOW

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Goście: Witold Tomaszewski (ekspert ds. nowych technologii, Telepolis.pl)

Data emisji: 18.05.2015

Godzina emisji: 17.00

kd/mc

Czytaj także

Jeden smartfon na całe życie - czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 10:35
Z badań wynika, że świadomość, że nie mamy ze sobą smartfona jest dla nas równie stresująca jak... przygotowania do ślubu. Dwie trzecie ankietowanych deklaruje, że nie przeżyłoby jednego dnia bez ulubionego gadżetu. To nie przeszkadza nam jednak wymieniać modele na coraz to nowsze. Tylko czy to ma sens?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aplikacje, bez których nie możemy żyć

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 12:00
- Dziś aplikacje wyszły już poza obszar smartfonów czy tabletów. Wkrótce może się okazać, że nie będzie już urządzeń, które funkcjonują bez nich. Dotyczy to też sprzętów domowego użytku, jak pralki, czy… odkurzacze - mówi w Czwórce Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu T3.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polacy niszczą smartfony najrzadziej w Europie

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 10:00
Jesteśmy narodem największych szczęściarzy, jeśli chodzi o wypadki ze smartfonami, spośród mieszkańców 18 krajów Europy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fale elektromagnetyczne - czy są niebezpieczne?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 13:55
Sygnał telefonii komórkowej, internet bezprzewodowy - na co dzień jesteśmy po uszy zanurzeni w elektromagnetycznym morzu. Czy takie fale zagrażają naszemu zdrowiu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Emoji - coś więcej niż emotikony

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 11:00
Pismo obrazkowe wraca do łask - powstał język emoji, używany w komunikacji internetowej i SMS-owej. Jest on uniwersalny, bo rozumie go wiele narodów świata.
rozwiń zwiń