Młodzi inżynierowie wydrukują twoją rękę

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 16:05
- Osoby działające w naszym Kole, doktoranci, są w stanie zamodelować przerost kości, tkanki. Pokazać, jak to się rozrasta - mówią studenci z Koła Biomech.
Audio
  • Magda Segieda i Maciej Gołaszewski ze Studenckiego Koła Naukowego Biomechaniki i Inżynierii Biomedycznej Biomech opowiadają o swoich studiach i działalności Koła (Nawiedzeni/Czwórka)
zdjecie ilustracyjne
zdjecie ilustracyjne Foto: Pixabay.com/Public domain

Inżynieria biomedyczna to wszystkie dziedziny inżynierii w zastosowaniach medycznych. Mowa tu o mechanice, informatyce, fizyce, a nawet chemii.

Magda Segieda i Maciej Gołaszewski ze Studenckiego Koła Naukowego Biomechaniki i Inżynierii Biomedycznej Biomech podkreślają, że dzięki działalności w Kole zdobywają niezbędną do późniejszej pracy praktykę. Studia zaś dają bazę teoretyczną.

Biomech może pochwalić się pierwszą w Polsce protezą dla zwierzęcia wydrukowaną na drukarce 3D, powstają tam też prototypy protezy dłoni dla dzieci. Czwórkowi goście wyjaśniają, jak krok po kroku powstają takie projekty i czemu jeszcze nie mogą ich zastosować u ludzi.

***

Tytuł audycji: "Nawiedzeni"

Prowadzący: Karol Pawłowicki

Goście: Magda Segieda i Maciej Gołaszewski ze Studenckiego Koła Naukowego Biomechaniki i Inżynierii Biomedycznej Biomech

Data emisji: 28.04.2016

Godzina emisji: 11.31

pj/kul

Czytaj także

Kobiety przed komputery! SGH czeka na studentki

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 13:30
Szkoła Główna Handlowa zachęca dziewczyny do studiowania informatyki. - To nie tylko programowanie, kodowanie, ale również social media czy zarządzanie - mówi koordynatorka akcji "Girls do IT", Agnieszka Machoń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Transport krwi. Drony będą ratować nam życie?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 16:36
Dariusz Werschner planuje wykorzystywać drony do transportu krwi. - Mogłyby dostarczać ją chorym nawet o 90 proc. szybciej niż tradycyjne karetki - mówił w Czwórce.
rozwiń zwiń