Gra "Minecraft" przedmiotem w szkołach?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 08:30
To jeden z pomysłów, dzięki którym nauczyciele chcą urozmaicić lekcje uczniom.
Audio
  • Czy gra komputerowa ma szanse podbić polskie placówki oświatowe? (Nawiedzeni/Czwórka)
Czy granie w gry komputerowe zastąpi czytanie lektur szkolnych?
Czy granie w gry komputerowe zastąpi czytanie lektur szkolnych?Foto: Glow Images/East News

"Minecraft" jak przekonywali pedagodzy podczas konferencji "Nowoczesne technologie cyfrowe w edukacji", która odbyła się pod patronatem Polskiego Radia, jest nie tylko rozrywką, ale ma także walory edukacyjne. Dlatego już niedługo może - obok biologii, czy chemii - stać się w szkołach przedmiotem obowiązkowym.

- W tej grze nie ma początku ani końca, nie ma w niej poprawnych rozwiązań, zwycięzców, ani przegranych. To, jak ją poprowadzimy, jest wynikiem naszej wyobraźni - mówiła Karolina Czerwińska z Akademii Młodego Hakera, a Justyna Płatek, prowadząca warsztaty z nauki programowania przekonywała, że granie w "Minecraft" zmusza młodych ludzi do rozwijania umiejętności matematycznych i logicznego myślenia, a także współpracy z innymi. - Można podzielić uczniów na trzy zespoły i "przenieść ich" na bezludną wyspę, gdzie będą musieli sobie poradzić - zbudować domy, zabezpieczyć jedzenie, etc. Wspólnie musieliby osiągnąć określony cel, dbając jednocześnie o dobre, pełne szacunku relacje między sobą - tłumaczyła ekspertka.

Czy to oznacza, że w szkołach, zamiast czytać książki uczniowie będą grać na komputerach? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 20.05.2015

Godzina emisji: 11.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Nawiedzeni".

kd/kul

Czytaj także

Dzień Kubusia Puchatka. A ty, jaki masz "rozumek"?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 14:58
Najsłynniejszy prawdopodobnie miś na świecie, Kubuś Puchatek obchodzi 18 stycznia swoje święto. Z tej okazji nasz reporter próbował mierzyć pojemność ludzkiego "rozumku".
rozwiń zwiń