Brak prądu. Czy grozi nam blackout?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 14:15
Korzystamy z klimatyzacji, wiatraków i innych urządzeń chłodzących i zużywamy więcej prądu niż mogą zapewnić elektrownie.
Co stałoby się, gdyby nagle w całej Warszawie zabrakło prądu? A w innych miastach w Polsce?
Co stałoby się, gdyby nagle w całej Warszawie zabrakło prądu? A w innych miastach w Polsce?Foto: Glow Images/East News

Prognozy zapowiadają upalne i suche lato. Przy długotrwałych upałach elektrownie mają utrudnioną pracę, bo potrzebują wody do chłodzenia, a poziom wód w rzekach i jeziorach jest obniżony. Jakie są scenariusze, kiedy będzie brakować w Polsce prądu i jak możemy go oszczędzać? Na te pytanie poszukamy odpowiedzi po godz. 14.00.

W drugiej godzinie audycji świętować będziemy Dzień Bociana Białego. Zajrzymy także do nowego serwisu internetowego, uruchomionego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Co tam znajdziemy? O tym w "Się mówi".

***

Na audycję zapraszamy we wtorek (31.05) w godz. 14.00-16.00. Audycję poprowadzi Piotr Firan.

kd/pj


Zobacz więcej na temat: Czwórka ekologia prąd
Czytaj także

Sprzęt szybko się psuje. UE chce z walczyć z producentami?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 15:49
Kraje UE produkują co roku 15 ton elektrośmieci. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest błyskawicznie psujący się sprzęt elektroniczny. Według raportu niemieckiego Urzędu ds. Środowiska z roku na rok coraz szybciej przestaje on być zdatny do użytku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muchołówki, rosiczki - aby żyć, muszą jeść mięso

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2016 16:03
- Rośliny mięsożerne z nazwy i rzeczywistości są drapieżne, ale nie ma jeszcze takich, które mogłyby w jakikolwiek sposób zaszkodzić człowiekowi - uspokajała Joanna Bogdanowicz z Ogrodu Botanicznego UW.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warto kochać pszczoły i liczyć je

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 10:51
Praca pszczół i innych owadów zapylających przynosi gospodarce 265 miliardów euro rocznie. Jednak człowiek skutecznie utrudnia tę pracę. Warto to zmienić i zaangażować się w Wielki Spis Zapylaczy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Coraz lepiej wiemy, co jemy. A co na sobie nosimy?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 14:50
Inspekcja Handlowa zbadała przedmioty codziennego użytku pod kątem niebezpiecznych substancji. - Wśród 129 przebadanych laboratoryjnie produktów zakwestionowano 11 z nich - mówi Ernest Makowski z UOKiK.
rozwiń zwiń