Historyczny medal polskiego amp futbolu

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 21:31
Mateusz Widłak i Jakub Kożuch o występie Polaków na mistrzostwach Europy w Turcji.
  • Kuba Kożuch i Mateusz Widłak o tym jak się zdobywa brąz ME
Mateusz Widłak i Jakub Kożuch
Mateusz Widłak i Jakub Kożuch Foto: Darek Matyja

Brązowy medal mistrzostw Europy w Turcji to największy sukces w krótkiej, pięcioletniej historii tego sportu w Polsce.Co prawda możemy się też pochwalić czwartym miejscem na mistrzostwach świata, ale medalu imprezy rangi mistrzowskiej jeszcze nasi ampfutboliści do tej pory nie mięli.
W Turcji nasz narodowy zespół wygrał trzy mecze grupowe - z Francją 5:1, Belgią 4:0 i Włochami 3:0. W ćwierćfinale Polacy pokonali Irlandię 5:0, w półfinale przegrali z Turcją 0:2, a w meczu o brąz okazali się lepsi od Hiszpanów, wygrywając po dogrywce 3:1.
Mistrzem Europy zostali Turcy wygrywając w finale z Anglią 2:1. To spotkanie obserwowało 40 tys. widzów zgromadzonych na stadionie Besiktasu Stambuł. Królem strzelców turnieju z 11 golami został 19-letni Bartosz Łastowski.
O tureckich mistrzostwach opowiedzą w Strefie sportu prezes Amp Futbol Polska - Mateusz Widłak oraz napastnik reprezentacji Jakub Kożuch.

Oto skład kadry, która wywalczyła brąz:
Łukasz Miśkiewicz (Kuloodporni Bielsko-Biała) i Jakub Popławski (Gloria Varsovia), Rafał Bieńkowski, Sebastian Ziółkowski (obaj GKS Góra koło Płocka), Dawid Dobkowski, Jakub Kożuch (obaj Gloria Varsovia), Mateusz Kabała, Krystian Kapłon, Tomasz Miś, Przemysław Świercz (wszyscy Husaria Kraków), Bartosz Łastowski, Piotr Mizera i Krzysztof Wrona (wszyscy Kuloodporni Bielsko-Biała).

W naszej audycji była też rozmowa z Błażejem Korczyńskim, drugim trenerem kadry futsalistów, którzy zapewnili sobie awans na mistrzostwa Europy oraz podsumowanie sezonu MT Lotto Poland Bike Maraton.