Studia w Singapurze. Zabawa, podróże i... trochę nauki

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 14:55
Uczelnie w Singapurze plasują się w czołówce najlepszych na świecie. Nie brakuje więc Polaków, chcących spędzić tam część swojej akademickiej kariery.
Audio
  • Studia w Singapurze - jak się tam dostać i dlaczego warto wybrać ten kierunek? Rozmowa z Anną Sokołowską (Studenci w świat wzięci/Czwórka)
Jak wygląda studiowanie w Singapurze z punktu widzenia Polki?
Jak wygląda studiowanie w Singapurze z punktu widzenia Polki?Foto: Glow Images/East News

W Czwórce zagościła Anna Sokołowska, na co dzień studentka stołecznej Szkoły Głównej Handlowej, która przez pół roku uczyła się na drugim najlepszym uniwersytecie biznesowym w Azji, czyli Singapore Management University. - Dużo słońca, wieżowce do nieba, życie z walizką i paszportem w ręku. I trochę nauki - wspominała ten czas w rozmowie z Kasią Kornet. Przyznała, że system nauczania dla studentów z innych krajów jest w Singapurze inny niż ten obowiązujący "zwykłych" żaków. - Miałam cztery kursy, które zajmowały mi dwa dni w tygodniu. Pozostałe pięć poświęcałam na podróże - opowiadała Sokołowska.

W programie opowiadała, jak wygląda zaplecze uniwersyteckie, a także, czym charakteryzuje się azjatycki system nauczania. Zdradziła, co robią tamtejsi studenci po skończonych zajęciach obowiązkowych i co - poza wiedzą i dyplomem - daje spędzenie kilku miesięcy na azjatyckiej uczelni.

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Anna Sokołowska (studentka SHG w Warszawie, stypendystka na Singapore Management University)

Data emisji: 10.05.2016

Godzina emisji: 19.00

kd/pj

Czytaj także

Studia na drugim końcu świata, czyli... w Chinach

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 10:36
Drugi koniec świata nie jest wcale tak daleko - twierdzi Jan, który w ramach wymiany uczelnianej studiował pół roku w Chinach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Holenderskie multi-kulti i duński pragmatyzm

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 14:10
Tym razem sprawdziliśmy, jak studiuje się w Danii i Holandii. - W obu tych krajach obowiązuje podział na uczelnie praktyczne i te przeznaczone dla osób o zacięciu naukowym - wyjaśnia Joanna Koper z Dream Foundation.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hong Kong - miasto 300 drapaczy chmur

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 11:45
To 7-milionowe azjatyckie miasto przytłacza rozmiarem i zachwyca pięknym położeniem. - Mój kampus znajdował się na wzgórzu z widokiem na ocean - wspomina Eryk Sałach z Akademii Leona Koźmińskiego, który spędził tam pięć miesięcy.
rozwiń zwiń