Architekci w walce z przeludnieniem i głodem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 15:55
W audycji przedstawimy najciekawsze pomysły projektantów architektury na wyżywienie mieszkańców coraz liczniej zaludnionych miast.
Hongkong ma jedną z najwyższych gęstości zaludnienia na świecie, miasto to zamieszkuje ponad 7 mln osób - 6,6 tys. na kilometr kwadratowy
Hongkong ma jedną z najwyższych gęstości zaludnienia na świecie, miasto to zamieszkuje ponad 7 mln osób - 6,6 tys. na kilometr kwadratowyFoto: Glow Images/East News

Naukowcy przewidują, że w 2050 roku liczba ludności wyniesie 9,6 mld i nie będziemy już w stanie wytworzyć wystarczającej ilości jedzenia dla wszystkich. Projektanci z całego świata pracują nad alternatywnymi rozwiązaniami pozwalającymi produkować żywność w miastach.

Czy w przyszłości będziemy jeść owady z hodowli zlokalizowanych na rondach i grzyby rosnące w nieczynnych kopalniach? Na te pytania odpowie Natalia Kamieńska z portalu o nowych trendach "F5".

Ponadto z podróżnikiem Rafałem Derdą porozmawiamy o tym, czy Berlin to dobre miejsce na tani weekendowy wypad.

Jak co tydzień  przypomnimy też informacje, które cieszyły się największym zainteresowaniem w internecie i sprawdzimy, co działo się w świecie celebrytów.

***

Na "Tędy po trendy" zapraszamy w niedzielę (30.08) w godz. 10.00-12.00. Audycję prowadzą Aleksandra Jasińska i Kamil Jasieński.

mg/kul

Czytaj także

Inteligentny dron z mózgiem pszczoły

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 18:20
Drony to latające roboty. Najczęściej używane są do filmowania, ale te najnowocześniejsze podają też jedzenie w restauracjach. Technologia wciąż jest rozwijana.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Akwarium XXI wieku - barwny, ruchomy hologram

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 20:00
Koniec z dokarmianiem rybek, usuwaniem glonów, czyszczeniem filtra oraz wymienianiem żwiru i wody. Naukowcy pracują nad holograficznym akwarium.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Panama. Dziury na drodze twittują do władz miasta

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 09:34
Jak skierować uwagę władz miasta na dziury w drodze? Sposób na to znaleziono w Panamie.
rozwiń zwiń