Polacy szukają nowej pracy. Dlaczego to robimy?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 14:18
Jak zakochać się w swojej pracy i nie musieć szukać nowego zajęcia? O tym porozmawiamy z Katarzyną Kaźmierczak, trenerką biznesu i konsultantką HR.
Jakie są najczęstsze przyczyny poszukiwania nowego zajęcia przez Polaków?
Jakie są najczęstsze przyczyny poszukiwania nowego zajęcia przez Polaków?Foto: Shutterstock.com/Melpomene

Jak wynika z badania Pracuj.pl "Specjaliści na rynku pracy 2016" nieco ponad połowa respondentów rozgląda się za nowym zajęciem. W grupie tej znajdują się zarówno osoby zadowolone, jak i niezadowolone ze swojej pracy.

Czy oznacza to, że porzucamy pracę, gdy tylko coś nie pójdzie po naszej myśli lub po prostu przez dopadającą nas nudę i rutynę? Pracy poświęcamy znaczną część naszego życia - czy możemy sprawić, aby była przyjemnością? Na te pytania odpowie Katarzyna Kaźmierczak, trenerka biznesu i konsultantka HR.

***

Na "Strefę Prywatną" zapraszamy w czwartek (23.03) od godziny 20.05. Audycję poprowadzi Jakub Jamrozek.

kd/kul


Czytaj także

Rozmowa kwalifikacyjna. "Strój buduje wizerunek"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 17:10
Odpowiedni strój w pracy to podobno płowa sukcesu. Jak powinniśmy wyglądać i o które elementy garderoby zadbać w pierwszej kolejności, by dostać wymarzone stanowisko i utrzymać je?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zostać kierowcą autobusu lub motorniczym?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 15:24
- To zawód, który wynika przede wszystkim z pasji. Ale to także dobra, stabilna praca, z umową podpisywaną na wiele lat i "znośnym" wynagrodzeniem - mówił Rafał Andziak z MZA.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdzie znajdziesz pracę po zawodówce?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 15:50
Eksperci rynku zatrudnienia przez ostatnie lata twierdzili, że kluczem do sukcesu na rynku zawodowym nie jest ukończenie studiów lecz zawód. Jak się okazuje osoby po zawodówkach też nie mają pracy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie żyj, żeby pracować. Zadbaj o efektywność

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 20:00
W ubiegłym roku statystyczny Polak przepracował średnio 1963 godziny. To najwięcej od sześciu lat - wynika z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). W Czwórce sprawdziliśmy, jak wymierne są skutki naszej pracowitości.
rozwiń zwiń