Mądre życie. Jak znaleźć "złoty środek"?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 15:47
Autorzy książki "Najmądrzejszy w pokoju" przekonują, że "nie można być mądrym człowiekiem, nie mając mądrego podejścia do ludzi". Jak nauczyć się mądrze żyć w społeczeństwie - o tym porozmawiamy z psychologiem.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ r.nagy

Thomas Gilovich i Lee Ross piszą o tym, jak odkrywać motywy ludzkich zachowań i wykorzystać tę wiedzę do lepszego zrozumienia innych oraz skutecznego wywierania na nich wpływu. Odnosząc się do badań prowadzonych na gruncie psychologii społecznej, analizują słowa i czyny postaci ważnych w historii świata.

Czy rzeczywiście ta wiedza jest niezbędna, by stać się "najmądrzejszym w pokoju" - rodzinie, społeczeństwie, biznesie czy polityce? O to zapytamy psycholożkę społeczną dr Dorotę Wiśniewską-Juszczak.

***

Na "Strefę Prywatną" w środę (21.06) w godzinach od 20.05 do 22.00 zaprasza Jakub Jamrozek.

kd/jsz

Czytaj także

Głowa ważniejsza niż portfel. Co znaczą pieniądze?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 10:30
Pieniądzom przypisujemy możliwość zapewnienia sobie poczucia bezpieczeństwa, statusu społecznego, czasem władzy. Kompensują kompleksy i wpływają na nasze relacje z ludźmi. - Dla każdego pieniądze oznaczają coś innego - mówiła dr hab. Dominika Maison, dziekan Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i autorka książki "Polak w świecie finansów". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sceptycyzm naukowy. Co jest ważniejsze - wiara czy wiedza?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 14:00
Co to znaczy być dzisiaj sceptykiem i jak nie dać się omamić popularnym pseudonaukowcom? - Sceptyk działa w myśl zasady "przedkładam dowody nad rekomendacje" - podkreślali goście Czwórki, psychologowie Dominik Kantorowicz i Tomasz Garstka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Oswoić Alzheimera". Jak radzić sobie z tą chorobą?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 10:00
Szacuje się, że w Polsce cierpi na nią ok 200 tys. osób. W związku ze starzeniem się społeczeństwa w 2020 ta liczba może być nawet trzykrotnie wyższa. Alzheimer w większości przypadków zaczyna się po 65. roku życia.
rozwiń zwiń