Popołudniowy przegląd sportowy - 21 czerwca 2017.
  • Mateusz Polski zdobył medal ME (Czwórka/Czat Czwórki)
Mateusz Polski
Mateusz PolskiFoto: Facebook Mateusza Polskiego

W Charkowie trwają mistrzostwa Europy w boksie. Do półfinału awansował Mateusz Polski (64 kg), który pokanał wyraźnie na punkty z wicemistrza olimpijskiego z Rio - Azera kubańskiego pochodzenia Lorenzo Sotomayora Collazo. W wieczornej serii szansę na zdobycie kolejnego  medalu będzie miał Damian Kiwior (69 kg), który spotka się z Mołdawianinem Wasilim  Bełousem.

Michał Kwiatkowski zdobył w Krokowej tytuł mistrza Polski elity w jeździe indywidualnej na czas. Drugiego w klasyfikacji Marcina Białobłockiego  wyprzedził o 1.15.Dopiero trzecie miejsce zajął broniący tytułu Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe), tracąc do zwycięzcy 1.31.

Na kortach warszawskiej Legii trwa kobiecy turniej tenisowy o puli nagród 25 tysiecy dolarów. Do turnieju gównego w grze pojedynczej zakwalifikowało się 11 Polek. Dziś w meczach pierwszej rundy zobaczyliśmy 7 z nich. Anna Hertel i Weronika Foryś przegrały swoje mecze w dwóch setach. Do drugiej rundy bez kłopotów awansowała natomiast rozstawiona z trójką Katarzyna Piter, która wygrała 6:1, 6:0 z Lou Brouleau. Dużo trudniejszą przeprawę miała Paulina Czarnik, która w bratobójczym, a własciwie siostrobójczym, meczu pokonała Stefanię Rogozińską-Dzik wygrywając w trzech setach po tie-braku. Także w trzech setach i także po tie breaku zakończył się mecz Marta Leśniak. Polka po niemal trzygodzinnym meczu musiała zejść z kortu pokonana przez Ukrainkę Katarinę Zawcką. Obserwatorzy zgodnie stwierdzili, że był to do tej pory najlepszy mecz turnieju obfitujący w wiele przepięknych wymian.
Dziś jeszcze Igi Świątek z Włoszką Martina Trevisan.

W Zagrzebiu trwają natomiast mistrzostwa Europy w piłce recznej plażowej. Nasza kobieca reoprezentacja ma już za sobą trzy mecze - dwa zwycięstwa po 2:0 ze Szwecją i Francją oraz porażkę z Ukraina 0:2. O 17:00 tczwarte spotkanie z Norweżkami.
Gorzej widzie się naszej męskiej reprezentacji - która przegrał już trzy mecze - Z Węgrami, Hiszpania i Rosją.

Tenisiści stołowi Spójni Warszawa, którzy niedawno awansowali do Superligi wzmacniają skład. Nowym zawodnikiem warszawskliej drużyny będzie - mistrz paraolimpiady z Londynu i wicemistrz z Rio de Janeiro - Patryk Chojnowski.

Warsaw Sports Group Open - trzy Polki odpadły w pierwszej rundzie.

Popołudniowy przegląd sportowy - 20 czerwca 2017.