W Szczebrzeszynie zabrzmi język polski

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 14:25
- Chodzi o to, by w jednej rzece moczyli nogi i czytelnicy, i pisarze. I to się udaje - mówi Justyna Sobolewska - kuratorka Sekcji Literackiej Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie.
Audio
  • Justyna Sobolewska, kuratorka Sekcji Literatury opowiada o Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie (Stacja Kultura/Czwórka)
Pomnik chrząszcza pod wzgórzem zamkowym w Szczebrzeszynie
Pomnik chrząszcza pod wzgórzem zamkowym w SzczebrzeszynieFoto: Wikipedia Commons/ lic. CC BY 2.5 / MaKa - Praca własna

31 lipca rozpocznie się 2. edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Przez 7 dni odbędzie się ponad 30 wydarzeń z udziałem niemal 50 twórców. Z publicznością spotkają się m.in. Olga Tokarczuk, Wiesław Myśliwski, Szczepan Twardoch i Mariusz Szczygieł.

- W zeszłym roku nie spodziewaliśmy się aż takiej frekwencji - mówi Justyna Sobolewska, dziennikarka, krytyczka literacka. - Przyjeżdża do nas wielu gości, często są to ci, którzy mają w plecakach książki. Okazuje się, że ten festiwal jest niezwykle potrzebny, właśnie tam. Pokazuje, że z kulturą trzeba wychodzić w Polskę - dodaje.

O atrakcjach festiwalu, warsztatach, spotkaniach, gościach i patronie festiwalu, którym w tym roku jest Bolesław Leśmian kuratorka opowiadała w Czwórce

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Justyna Sobolewska (dziennikarka, krytyczka literacka, kuratorka Sekcji Literackiej Festiwalu Stolica Języka Polskiego)

Data emisji: 27.06.2016

Godzina emisji: 10.10

pj/kul

Czytaj także

Bartek Chaciński: emoji nie zastąpią literatury

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 09:37
Mówił o komunikacji obrazkowej, czyli m.in. używaniu emotikonów w sieci. Jego zdaniem sposób, w jaki je wybieramy świadczy o naszym… internetowym wieku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łona i jego spojrzenie na język polski w rapie

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 10:09
- Rozpaczliwie szukam sygnału, który pokazałby mi, że ludzkość jeszcze kiedyś sięgnie po znaki diakrytyczne. Język polski jest świetny i warto go w pełni używać - mówił o języku polskim w sieci Adam Zieliński czyli Łona, nazywany Przyborą i Młynarskim polskiego rapu.
rozwiń zwiń