Czwórka

Kobiety rządzą w Łodzi!

13.06.2012 10:00
I to nie tylko dlatego, że na 100 mężczyzn w tym mieście przypada aż 112 pań. Przez cały czerwiec łodzianki w ramach projektu "Łódź Miastem Kobiet" będą serwowały moc kulturalnych atrakcji.

"Łódź Miastem Kobiet" to niemal 100 wydarzeń, które odbędą się w Łodzi w cztery czerwcowe weekendy, do 1 lipca. Panie z całej Polski, które wybiorą się do tego włókienniczego miasta mogą liczyć na solidną dawkę kobiecości w kulturze, w polityce i w sporcie.

W programie imprezy między innymi pokazy filmowe prezentujące życie i dokonania czterech wielkich kobiet: Coco Chanel, Elżbiety II, Marii Skłodowskiej- Curie i Marilyn Monroe, a wyświetlane do 21 czerwca w Muzeum Kinematografii.

Fanki mody, będą mogły wziąć udział w pokazach mody i okazyjnie kupić ubrania w ramach Dnia Wielkich Okazji w Porcie Łódź, który odbędzie się 13 czerwca.

Panie, które chciałby podnieść swoje poczucie bezpieczeństwa będą mogły wziąć udział w zajęciach Silna Płeć, których celem jest wyrobienie umiejętności z zakresu samoobrony, przydatnych w kontakcie z napastnikiem.

Gratką dla kobiet, które chcą spróbować swoich sił w polityce będzie z pewnością zjazd Pań Prezydent. Do udziału w nim Pani Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zaprosiła Kobiety Prezydent z całego kraju. Podczas zjazdu odbędzie się debata merytoryczna, podczas której poruszony zostanie temat polityki równościowej. Uczestniczki porozmawiają także o dobrych praktykach w zarządzaniu miastem. Wspólnie zastanowią się także, co ułatwia kobiecie bycie Prezydentem.

Więcej na temat wydarzeń "Łódź Miastem Kobiet" dowiesz się słuchają nagrania audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń