POLSKIE RADIO - HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

Playlista

Kobiety rządzą w Łodzi!

Czwórka
Katarzyna Kucharska 13.06.2012
Kobiety rządzą w Łodzi

I to nie tylko dlatego, że na 100 mężczyzn w tym mieście przypada aż 112 pań. Przez cały czerwiec łodzianki w ramach projektu "Łódź Miastem Kobiet" będą serwowały moc kulturalnych atrakcji.

"Łódź Miastem Kobiet" to niemal 100 wydarzeń, które odbędą się w Łodzi w cztery czerwcowe weekendy, do 1 lipca. Panie z całej Polski, które wybiorą się do tego włókienniczego miasta mogą liczyć na solidną dawkę kobiecości w kulturze, w polityce i w sporcie.

W programie imprezy między innymi pokazy filmowe prezentujące życie i dokonania czterech wielkich kobiet: Coco Chanel, Elżbiety II, Marii Skłodowskiej- Curie i Marilyn Monroe, a wyświetlane do 21 czerwca w Muzeum Kinematografii.

Fanki mody, będą mogły wziąć udział w pokazach mody i okazyjnie kupić ubrania w ramach Dnia Wielkich Okazji w Porcie Łódź, który odbędzie się 13 czerwca.

Panie, które chciałby podnieść swoje poczucie bezpieczeństwa będą mogły wziąć udział w zajęciach Silna Płeć, których celem jest wyrobienie umiejętności z zakresu samoobrony, przydatnych w kontakcie z napastnikiem.

Gratką dla kobiet, które chcą spróbować swoich sił w polityce będzie z pewnością zjazd Pań Prezydent. Do udziału w nim Pani Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zaprosiła Kobiety Prezydent z całego kraju. Podczas zjazdu odbędzie się debata merytoryczna, podczas której poruszony zostanie temat polityki równościowej. Uczestniczki porozmawiają także o dobrych praktykach w zarządzaniu miastem. Wspólnie zastanowią się także, co ułatwia kobiecie bycie Prezydentem.

Więcej na temat wydarzeń "Łódź Miastem Kobiet" dowiesz się słuchają nagrania audycji.

bch

Polecane

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!