"Realizacja marzeń to jest uzależnienie"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 14:00
W listopadowym numerze "Wysokich Obcasów Extra" Marek Górlikowski, cywil, który nie lubi wojny rozmawia z Magdaleną Kozak, która swe życie odmieniła wyjazdem na misję wojskową w Afganistanie. O szczegóły tego spotkania podpytuje Justyna Dżbik.
Audio

Bohaterką tekstu "Chcesz mieć spokój idź na wojnę", który ukazał się w najnowszym numerze "Wysokich Obcasów Extra", jest Magdalena Kozak, niepozorna blondynka, w której drzemie ogromna energia. Najłatwiej powiedzieć o niej: lekarka, kobieta, żołnierz, która służyła na misji w Afganistanie, pisarka, autorka książek fantasy, twarda kobieta. Pewnego dnia zdecydowała się odmienić swoje życie.

- Myślę, że realizacja marzeń to jest uzależnienie. W pewnym momencie jak się zacznie, to człowiek już nie może przestać - mówi Magdalena Kozak w rozmowie z Justyną Dżbik. - Musze się uczciwie przyznać, że ja jestem trochę adrenalinoholikiem - dodaje.

Rozmówczyni Marka Górlikowskiego, autora tekstu w "Wysokich Obcasach" przyznaje, że wojna dla lekarza jest lepsza niż dla zwykłego żołnierza, i planuje kolejny wyjazd na misję. - Ja się nie zastanawiam, kto do kogo strzela, czy robi to słusznie czy niesłusznie. Ja ratuję ludzkie życie. To jest też wygodne emocjonalnie - wyjaśnia lekarka.

Marek Górlikowski, który wojny nie lubi, przed wojskiem się migał, a książek fantasy nie czyta, przyznaje, że idąc na rozmowę z Magdaleną Kozak czuł się trochę jak "wszawy cywil". Co go najbardziej interesowało w postaci pani żołnierz dowiesz się słuchając załączonej audycji "Poranek OnLine". 
(pj)

Czytaj także

Niewidoma kultura

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 09:00
W poniedziałek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Na szczęście coraz częściej dostrzegamy potrzeby osób niewidomych. Dziś bez problemu mogą iść do muzeów czy kina, a nawet zobaczyć mecz na stadionie Legii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Starsze panie potrafią zemdleć na zawołanie

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 21:00
- Osoby faktycznie potrzebujące, są ostatnimi osobami, które poszłyby na miasto, by prosić o pomoc. W ludziach prawdziwie ubogich są duże pokłady godności i wstydu - uważa socjolog Krzysztof Martyniak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Na wojnie włączam tryb terminatora"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 21:00
Zawód reportera wojennego wciąż pozostaje dziedziną mężczyzn. Jedną z nielicznych kobiet podejmujących się tej trudnej pracy, jest dziennikarka TVP Info, Anna Wojtacha, które swoje doświadczenia z linii frontu opisała w książce "Kruchy Lód".
rozwiń zwiń