Czwórka

Od czego rosną piersi?

23.09.2011 14:01
Istnieją opinie mówiące, że piersi rosną od jedzenia misiów żelków, mleka w proszku, hamburgerów, jajek i kurczaka. Czy to działa? Sprawdzamy, co rzeczywiście dobrze wpływa na biust.
Posłuchaj
03'01 Od czego rosną piersi?
więcej

Istnieje wiele domowych przepisów na powiększanie piersi. Znaczna ich część krąży w internecie, są gorąco dyskutowane i oceniane. W rankingach wysoko są metody związane ze spożyciem określonych produktów – choćby wspomnianych misiów żelków. Inne teorie wymieniają jedzenie marchewki i kukurydzy.

Popularnym sposobem, bardziej naturalnym, jest używanie miodu. Zabieg polega na smarowaniu biustu miodem i wcieraniu go. Gatunek miodu nie ma znaczenia – powinien sprawdzić się zarówno lipowy, jak i gryczany. Innym sposobem jest picie piwa, gdyż podobno za powiększanie piersi odpowiada słód piwny.

Dietetyk Anna Englisz zaznacza jednak, że piwny sposób jest krótkotrwały i ze słodem się nie wiąże. -Alkohol ma na nasz organizm działanie odwadniające i jeśli nie uzupełnimy utraty płynów innymi napojami, pojawi się obrzęk – wyjaśnia. To właśnie obrzęk daje wrażenie powiększenia niektórych części ciała. – Efekt niestety nie jest na stałe – ubolewa Englisz.

Więcej informacji w dźwięku audycji.

pg

Zobacz więcej na temat: internet zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

W okowach fiszbin

Problem z dobraniem odpowiedniego stanika doskwiera kobietom od zawsze. Z bieliźnianej opresji wydobędą nas brafitterki.

Bardotka czy balkonetka? Stanik z fiszbiną czy miękki? Utwardzany czy pół-utwardzany? Jaki obwód? Jaka miseczka? Tyle zmiennych! Paniom, które mają kłopoty z doborem stanika, z pomocą przychodzą brafitterki – specjalistki od modelowania biustu za pomocą odpowiedniej bielizny.

Ciasny, ale wygodny

– Kobiety często nie wiedzą, jak powinien się układać prawidłowo dobrany biustonosz. Nawet jeśli posiadły umiejętność dobierania stanika, trudno im znaleźć odpowiedni rozmiar. To rodzi frustrację i pytanie „czy coś jest ze mną nie tak?” – przyznaje Monika Jaworska, brafitterka z salonu DOPASOWANA.PL.

– Rzut oka wystarczy, by ocenić, że klientka ma na sobie źle dobrany stanik – przekonuje specjalistka. Zazwyczaj biust jest spłaszczony, zbyt uniesiony lub umiejscowiony zbyt nisko – tłumaczy.

Tymczasem dobrze dobrany biustonosz to taki, w którym piersi są ładnie uniesione a ciężar biustu nie opiera się na ramionach. Piersi w całości mieszczą się w miseczkach, obwód trzyma się mocno, lecz nie powoduje bólu. Stanik jest ciasny, ale wygodny – wyjaśnia Monika Jaworska.

Okiełznać kobiece atuty

Aby dobrać rozmiar i fason stanika, należy dokonać kluczowych pomiarów. Najważniejszy jest obwód biustonosza: to na nim powinno opierać się 90% ciężaru piersi. Obwód w biuście natomiast decyduje o rozmiarze miseczki. Należy pamiętać, że same pomiary są tylko punktem wyjścia. – Każda z nas jest inna. Ostateczną decyzję, czy stanik leży właściwie, podejmuje sama klientka, mierząc go – podkreśla brafitterka.

Po brafittingowej metamorfozie panie zachwycają się sobą przed lustrem. –Uderzające jest, jak bardzo klientki myliły się co do swoich rozmiarów. Odpowiednio dobrany biustonosz sprawia, że figura jest bardziej proporcjonalna. Podnosi biust, podkreśla talię i optycznie wyszczupla. Im większy biust, tym większą poprawę widać – zapewnia Monika Jaworska. 

W okowach fiszbin

Źle dobrana bielizna ma negatywny wpływ na zdrowie. Za mała, uciskająca pierś fiszbina zaburza przepływ krwi i sprzyja powstawaniu torbieli. Jeśli natomiast piersi są większe, a rozmiar obwodu zbyt duży, ciężar biustu opiera się na ramionach i cierpi na tym kręgosłup. Nieodpowiedni biustonosz może ponadto deformować biust. Skóra rozciąga się i starzeje, a piersi tracą na jędrności.

Chcę to zobaczyć na mojej wybrance

– Bywa, że do salonów bra-fittingu zaglądają mężczyźni. Niektórzy są niemalże znawcami w tej dziedzinie i wiedzą dokładnie, co i jak. Przychodzą z określonymi oczekiwaniami – przyznaje Monika Jaworska. – Są i tacy, którzy zjawiają się z typowo roszczeniowo postawą, myśląc: „Chciałbym to zobaczyć na mojej wybrance”, tymczasem nie da się ocenić rozmiaru kobiety bazując jedynie na lakonicznym opisie klienta – ubolewa.

Dyskretna gwarancja sukcesu

– Estetyczny wygląd, w tym ładnie wymodelowany biust, jest kluczowy w komunikacji na gruncie zawodowym i towarzyskim. Bra-fitting jest całkowicie spójny z aspektami dress codu biznesowego, życia korporacyjnego i inteligencji emocjonalnej – podkreśla Agnieszka Nadstawna, organizatorka „Wieczornych Warsztatów” na Saskiej Kępie. – Stąd pomysł, by wspólnie z brafitterką Marią Dastych, Adamem Wysokińskim i salonem bra-fittingu DOPASOWANA.PL zorganizować „Ekskluzywny weekend dla Pań” – wyjaśnia.

Szczegóły dotyczące „Wieczornych Warsztatów” na Saskiej Kępie na stronie latawiec.eu.

Podstawowe reguły doboru stanika znajdują się na stronie DOPASOWANA.PL

Weź udział w konkursie "Jaki to rozmiar?" i zdobądź ekskluzywną nagrodę!

Am

Zobacz więcej na temat: grunty zdrowie

Czytaj także

Nowa moda: przerwa między zębami

Do niedawna wzorem były idealnie równe zęby, dziś modne stają się szpary między jedynkami. To seksowny wabik czy wada szkodząca uzębieniu?
Posłuchaj
10'03 Małgorzata Skolimowska-Nakonieczna w Czwórce
06'43 Nowa moda: przerwa między zębami
więcej

Mają ją m.in. Madonna i Tomasz Karolak. Niektórzy uważają, że dodaje uroku i jest znakiem firmowym. Zdaniem Magdy Lewanowicz, fotografującej modę, drobne niedoskonałości, jak przerwa między zębami czy pieprzyk przyciągają uwagę. – Nie wszyscy je lubią, ale niekiedy można je ciekawie wykorzystać – nadają charakter zdjęciom - mówi. Dodaje, że sama miała diastemę, ale ze względów zdrowotnych usunęła ją.

Fachowo mówiąc przerwa między zębami to diastema. Jak wyjaśnia chirurg szczękowy Barbara Kulisiewicz-Tapczyńska, to wada zgryzu - przerost więzadełka wargi górnej, często bardzo szeroki. Powoduje on odśrodkowe ustawienie górnych siekaczy. Często jest przyczyną niewyraźnego mówienia.

Dobrym sposobem na pozbycie się diastemy jest noszenie aparatu na zęby. Wada ta, to jednak tylko jeden z powodów wizyt u dentysty.

Jak wygląda zdrowie zębów statystycznego Polaka? Jest znacznie lepsze niż kilka i kilkanaście lat temu. – Dziś większość osób, które zgłaszają się do dentystów, ma problemy z ubytkami na powierzchniach stycznych zębów – mówi lekarz stomatolog Małgorzata Skolimowska-Nakoneczna.

/

 

fot. Wojciech Kusiński

– Pacjenci szczotkują zęby, ale nie wszyscy stosują nici dentystyczne. Są one pomocne, by lepiej wymywać przestrzenie między zębami. Dodatkowo stosować możemy irygatory wodne – opisuje Skolimowska-Nakoneczna.

Co jeszcze możemy robić, by dobrze dbać o zęby i aby nasz uśmiech był piękny? Szczegóły w dźwięku audycji.

pg

Czytaj także

Być fit każdy może?

Coraz więcej z nas regularnie odwiedza siłownię czy kluby fitness. Tylko przez ostatnie 2 lata pojawiło się 200 nowych kompleksów wodnych, 20 hoteli Spa i kilkaset klubów fitness. Zaniedbane ciało staje się powodem do wstydu.
Posłuchaj
14'22 Być fit każdy może?
więcej

Do łask wraca typ greckiego olimpijczyka, znów w modzie jest zadbana i wysportowana sylwetka. Nawet jeśli brakuje nam motywacji, to warto dowiedzieć się od czego zacząć, by efekty nastąpiły dosyć szybko i przede wszystkim, by trenować z głową. O tym, co czeka nas w profesjonalnym fitness clubie, opowiadał Mateusz Sowa – trener personalny z Fitness Clubu Pure: - Podstawowy trening wprowadzający to rozgrzewka na bieżni, a ogólny trening obwodowy na siłowni pozwala ocenić nasze zaawansowanie, problemy zdrowotne i możliwości kondycyjne.

Ćwiczenia pod okiem trenera personalnego pozwalają na szybką korekcję ewentualnych błędów. W wielu klubach mamy do wyboru trenerów personalnych i trenerów-masterów, którzy mają długoletnie doświadczenie i kompletną wiedzę zarówno w zakresie siłowni, jak i dietetyki. – Trening najlepiej zacząć od razu, ponieważ poprzez kwalifikacje trenera i jego wiedzę jesteśmy wprowadzani na właściwą ścieżkę – opowiadał Mateusz Sowa.

Rozmawialiśmy także z Kubą z Wrocławia, który zajmuje się speedmintonem - szybką odmianą badmintona. – Lotka turniejowa lata z prędkością 280km/h i cały fun polega na tym, że nie ma siatki i trzeba naprawdę uruchomić każdą partię mięśni. Po godzinie ćwiczeń nie boli chyba tylko ucho i czubek nosa – mówił Kuba. Ten nowy sport pochodzi z Niemiec, ale w naszym kraju już rozwija się liga speedmintonowa.

Kasia Węsierska sprawdziła ile kosztuje powrót do formy. Wiadomo, że dobry trening musi kosztować –i tak 5 zajęć z trenerem personalnym to wydatek 675zł, z trenerem master 775zł. Dla porównania za pojedyncze, nielimitowane czasowo, wejście na siłownię zapłacimy 75zł. Kolejnym wydatkiem są buty i cały strój. Jeśli buty to najlepiej z amortyzacją, zaś sportowe ubranie ze specjalnych materiałów oddychających, które pozwolą na komfortowy trening. Katarzyna Brach ze sklepu Reebok  szacuje, że do ceny treningów powinniśmy dodać ok. 500zł. Nasz kolejny gość w studiu Natasza Gozbar opowiadała o legendarnych dresach – jakich posłuchaj w dźwięku.

(ed)