POLSKIE RADIO - HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

Playlista

Andrzej Krzywy: jestem wściekły na DAAB

Czwórka
Bartosz Chmielewski 05.06.2012
Andrzej Krzywy
Andrzej Krzywy

Wokalista De Mono na 25-lecie istnienia grupy wrócił do swoich korzeni i nagrał płytę w stylu reggae.

Ostatni album De Mono, zatytułowany "Spiekota", dla wielu młodszych słuchaczy może być sporym zaskoczeniem. Płyta stanowi bowiem muzyczny kolaż największych polskich przebojów lat 60. i 70., zaaranżowanych w stylu... reggae. Tymczasem dla muzyków De Mono jest on naturalną klamrą spinającą ich dotychczasową działalność. Andrzej Krzywy jest bowiem jednym z weteranów polskiego reggae - w latach 1984-1987 śpiewał przecież w słynnej grupie DAAB.
- Większość czasu spędzaliśmy wtedy na próbach. To była bardzo ciężka praca żeby odpowiednio "zagroove’ić". Po nagraniu pierwszej płyty, okazało się, że jedna piosenka zaiskrzyła i teoretycznie staliśmy się gwiazdami - wspominał muzyk w rozmowie z DJ-em Makenem.
Dziś Krzywy z mieszaniną rozczarowania i złości patrzy na losy tego legendarnego zespołu po jego odejściu.
- Denerwuje mnie to, że od momentu naszego rozstania chłopaki z DAAB nagrali zaledwie jedną płytę. Szkoda, bo ten zespół ma ogromny potencjał, opanowali sztukę do perfekcji i nic z tym nie robią – mówił.
Tymczasem na nowym albumie De Mono pojawiła się plejada młodych gwiazd polskiej sceny reggae, a wśród nich między innymi Marika, Junior Stress i Dawid Portasz.

O powstawaniu tego krążka i o stosunku muzyków De Mono do podobnej koncepcyjnie płyty Maleo Reggae Rockers dowiesz się, słuchając nagrania audycji.

Kup płytę De Mono w sklepie internetowym Polskiego Radia

bch

Polecane

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!