"Niemapy" odkrywają tajemnice polskich miast

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 12:20
"Niemapa" to seria przewodników dla rodzin. - Często mijamy jakiś budynek kilkanaście razy w tygodniu i nawet na niego nie spojrzymy, choć wiąże się z nim niesamowita historia. "Niemapy" są po ty, by otworzyć oczy - opowiada Joanna Studzińska.
Audio
  • "Niemapy" - o nieoczywistym obliczu polskich miast (Hotspot/Czwórka)
Pomysłodawczyniami Niemap są Asia Studzińska i Małgosia Żmijska. Za stronę graficzną zaś odpowiada studio Ładne Halo
Pomysłodawczyniami "Niemap" są Asia Studzińska i Małgosia Żmijska. Za stronę graficzną zaś odpowiada studio Ładne Halo Foto: Czwórka

Joanna Studzińska Dla nas miasto to nie tylko zbiór budynków i ulic, ale też warstwa szeroko pojętej kultury. Przybliżamy gwarę, zaglądamy do kuchni, opisujemy lokalne zwyczaje

Jak dotąd ukazały się "Niemapy" m.in. Wrocławia, Rzeszowa, Lublina, Poznania i Łodzi. - O tym mieście można śmiało powiedzieć, że to babka z charakterem. Polecamy spacery "Pietryną" i wizytę w Parku Śledzia - mówi Studzińska. 

W tworzeniu "Niemap" uczestniczą przedstawiciele lokalnych społeczności. - Zawsze współpracujemy z mieszkańcami. Z mamami, aktywistami, społecznikami i artystami, którzy pomagają nam znaleźć fajne, ale nieoczywiste miejsca na spacer dla rodziny - opowiada współautorka projektu.  


Czytaj także
mapa laptop podróż 1200.jpg
"Niemapy" polskich miast. Spacer bez adresów i ulic

Gdzie spotkamy "wuchtę wiary"? Kto zajada się "żulikiem i angielką z masłem"? I które miasto w Polsce idealnie nadaje się na majówkę? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Joanna Studzińska (wspótwórczyni projektu "Niemapy")

Data emisji: 29.04.2017

Godzina emisji: 16.10

kul/bch

Czytaj także

Jaki internet wybrać? "Do nauki wystarczy mobilna sieć"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 08:00
Początek roku akademickiego to czas, w którym poza wyzwaniami, jakie stawia przed nami uczelnia, musimy sprostać także tym bardziej przyziemnym, jak organizacja własnego życia. Jednym z niezbędnych narzędzi naukowych każdego studenta jest internet. Jak znaleźć właściwego operatora, w jakiego typu sieć inwestować i czy to się w ogóle opłaca?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Emoji - coś więcej niż emotikony

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 11:00
Pismo obrazkowe wraca do łask - powstał język emoji, używany w komunikacji internetowej i SMS-owej. Jest on uniwersalny, bo rozumie go wiele narodów świata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak być niewidzialnym? "Czapka niewidka nie wystarczy"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 09:39
Płaszcze odbijające fale radiowe, okulary i stroje oszukujące obiektywy kamer - okazuje się, że istnieje odzież i gadżety, dzięki którym możemy być całkowicie niewidoczni. I to nie tylko w internecie.
rozwiń zwiń