Czwórka

Tomasz Makowiecki w Czwórce

19.04.2014 19:00
Podczas koncertu w audycji "Ministerstwo Dźwięku" wokalista prezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty "Moizm".
Tomasz Makowiecki
Tomasz MakowieckiFoto: Bartosz Bajerski
Posłuchaj
04'03 Tomasz Makowiecki opowiada o swojej płycie (Czwórka/Ministerstwo Dźwięku)
48'37 Koncert Tomka Makowieckiego w Czwórce (Czwórka/Ministerstwo Dźwięku)
więcej
Obejrzyj
Koncert Tomasza Makowieckiego w "Ministerstwie dźwięku" (Czwórka/Ministerstwo dźwięku)
Tomasz Makowiecki w Czwórce
Tomasz Makowiecki w Czwórce

Tomasz Makowiecki to kompozytor, wokalista i autor tekstów. W 2010 roku zajął się solową działalnością artystyczną. Punktem wyjścia były wielogodzinne jam sessions w drewnianej chacie na Kaszubach - finalne, oparte na syntezatorach brzmienie całości Makowiecki dopracowywał już w domowym studiu.

Efektem trzech lat pracy jest "Moizm" - eklektyczna i wielowymiarowa płyta, a przede wszystkim autorska interpretacja historii muzyki elektronicznej. Makowiecki skomponował większość utworów i wyprodukował album, autorami tekstów są z kolei: Marek Jałowiecki (Delons, Generał Stilwell), Graftmann (Miss Polski) i Kuba Wandachowicz (Cool Kids Of Death). O wyjątkowości wydawnictwa świadczą również goście zaproszeni do udziału w nagraniach płyty - ważne nazwiska krajowej sceny elektronicznej: Daniel Bloom, Władysław Komendarek i Józef Skrzek.

Zobacz także: Koncerty w Czwórce <<<

Jedną z inspiracji dla tytułu płyty jest credo literackie Krzysztofa Jerzego Cichosza z 1989 roku pt. “Wyznanie Moizmu”, które przedstawia moizm jako prywatną religię wolności. I taka jest właśnie nowa płyta Makowieckiego: świadoma, bezkompromisowa, progresywna i osobista.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

Koncert Sokoła i Marysi Starosty w Czwórce

28.12.2013 19:00
Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia nagrania koncertu oraz krótkiego wywiadu z muzykami, a także galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Sokół
SokółFoto: Bartosz Bajerski
Posłuchaj
01'54 Sokół i Marysia Starosta - wywiad przed koncertem (Ministerstwo dźwięku/Czwórka)
50'36 Koncert Sokoła i Marysi Starosty (Ministerstwo dźwięku/Czwórka)
więcej
Obejrzyj
Sokół i Marysia Starosta - wywiad z muzykami przed koncertem (Ministerstwo dźwięku/Czwórka)
Koncert Sokoła i Marysi Starosty (Ministerstwo dźwięku/Czwórka)

Sokół i Marysia Starosta - duet, który wspólnie zadebiutował w połowie 2011 roku albumem "Czysta brudna prawda" - projektem łączącym bezkompromisowe, szczere teksty Sokoła z ciepłym, łagodnym wokalem Marysi Starosty, absolwentki Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Ich dzieło uzyskało status złotej płyty i w wielu podsumowaniach poprzedniego roku na rodzimej scenie hip-hopowej zajęło najwyższe miejsca.

Za muzyczną stronę "Czystej brudnej prawdy" odpowiadali cenieni, zagraniczni producenci (Shuko, Jimmy Ledrac czy DJ Wich) oraz najlepsi bitmejkerzy: White House oraz Siwers.

Podczas koncertu w Czwórce na scenie wspiera ich Hades z HIFI Bandy oraz dwóch DJ-ów: Kebs i Deszczu Strugi.

Hades oprócz działalności w formacji HIFI Banda zapisał też na koncie autorski album "Nowe Dobro to Zło", które zyskało doskonałe recenzje i przyjęcie wśród fanów. W nagraniu longplaya pomógł Hadesowi m.in. DJ Kebs, na codzień również związany z HIFI Bandą. Kebs w kwietniu 2012 roku firmował kolejną część serii "Prosto Mixtape". DJ Deszczu Strugi to z kolei prawdziwa legenda polskiego hip-hopu, człowiek związany ze sceną od drugiej połowy lat 90. Z Sokołem regularnie współpracuje od 2001 roku, gdy dołączył do formacji WWO.

Producentem audycji jest Program 4 Polskiego Radia oraz Narodowy Instytut Audiowizualny.

Marysia
Marysia Starosta
Zobacz więcej na temat: Czwórka koncert

Czytaj także

Mesajah zagrał na żywo w Czwórce

07.12.2013 11:30
Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz, to światowej sławy wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Artysta wystąpił na żywo w Czwórce.
Mesajah w Czworce
Mesajah w CzworceFoto: Bartosz Bajerski
Posłuchaj
40'24 Mesajah zagrał w Czwórce - koncert (Czwórka/Ministerstwo dźwięku)
02'32 Mesjacha zagrał w Czwórce - wywiad z artystą (Czwórka/Ministerstwo dźwięku)
więcej
Obejrzyj
Mesajah - koncert w Czwórce (Czwórka/Ministerstwo Dźwięku)

Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że twórczość prezentowana przez Mesajah nazywana jest przez krytyków nietuzinkową. Muzyk, zdaniem wielu, ma wyjątkową zdolność do wychodzenia poza ramy gatunków, czerpania z kwintesencji przeróżnych form, a także do nadawania swoim utworom potężnej mocy. Mesajah koncertował między innymi podczas takich festiwali jak One Love Sound Fest, Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Regałowisko i wiele innych. Towarzyszył na scenie takim artystom jak: Gentleman, Shaggy, Sizzla, Junior Kelly, Stephen Marley, Wu Tang Clan, Anthony B czy Alborosie.

W Czwórkowym "Ministerstwie dźwięku" przyznał, że nie różnicuje swojej publiczności i stara się tworzyć muzykę tak, by trafiała do każdego odbiorcy. - Muzyka reggae łączy ludzi, łączy pokolenia. Wśród naszej publiczności nie dominują ani młodzi, ani starsi. Gramy dla wszystkich - mówi Mesajah.

Mesajah zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery w 2008 roku, wydając swój pierwszy album "Ludzie Prości". Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór "Każdego dnia", który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae.

W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album pod tytułem "Jestem Stąd". Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów.

Obecnie Mesajah promuje trzeci już w swoim dorobku krążek, zatytułowany "Brudna Prawda".

Zapraszamy do wysłuchania koncertu i wywiadu z artystą, który zagrał na żywo w Czwórce.

Na audycję "Ministerstwo Dźwięku" zapraszamy w każdą sobotę, po godzinie 18.00.