Czwórka

Unia Niezwykłych Projektów: Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

22.04.2012 08:50
Do odwiedzenia Opinogóry zachęca piękny pałac stojący w otoczeniu parku typu angielskiego z okazałymi drzewami, rzeźbami mazowieckich książąt, "pogańskimi" kamiennymi idolami i zagadkowymi budowlami.

Dzięki środkom unijnym zabytkowy park w zespole pałacowo - parkowym Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odzyska dawny blask. Powstanie nowy Zespół Gospodarczo - Folwarczny z Wozownią i Ptaszarnią - "Folwark”. Budowana jest ptaszarnia, przygotowywane są projekty oranżerii tej na wzór z XIX wieku. Na finał czekamy już w lipcu. W nowym budynku wozowni powstanie część ekspozycyjna o ogromnej  powierzchni. Dwie sale ekspozycyjne, w których prezentowane będą wozy epoki romantyzmu. Na parterze znajdą się także boksy dla czterech koni i wozów.
Zapraszamy na audycję "Co Was kręci" w każdą niedzielę po godzinie 10.

Zobacz więcej na temat: boks Czwórka muzeum
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skarby prosto z Wisły

12.02.2012 08:00
Projekt naukowy "Wisła 1655-1906-2009 – Interdyscyplinarne badania dna rzeki" nadawałby się na jeden z wątków przygodowego filmu historycznego. Jego członkowie odkryli bowiem na dnie królowej polskich rzek prawdziwe skarby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe barwy warszawskiego Wilanowa

23.03.2012 18:00
W Wilanowie jest i będzie jeszcze piękniej. Rewitalizowane są ogrody, planuje się przebadanie archeologiczne terenów rezydencji, utworzenie pracowni 3D oraz przeprowadzenie digitalizacji 3D wybranej kolekcji zbiorów.
rozwiń zwiń