Jak zrobić ten pierwszy krok? "Przede wszystkim nie należy się bać"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 08:00
Nie wiesz, jak zrobić pierwszy krok, jak podejść do koleżanki, które ci się podoba, albo co powiedzieć chłopakowi, by się nie narzucać, ale zwrócić na siebie jego uwagę? Oto garść złotych rad, które pomogą ci w życiu.
Audio
  • Kto powinien zrobić ten "pierwszy krok", jak zacząć rozmowę, by zakończyła się ona zaproszeniem na randkę i dlaczego nie należy się bać przejmowania inicjatywy w związku? (Czwórka/Strefa Komfortu)
Sprawdzone sposoby na podryw? Nie warto bezczynnie czekać
Sprawdzone sposoby na podryw? "Nie warto bezczynnie czekać"Foto: Glow Images/East News

Pytania o to, "jak zacząć", zadaje sobie wielu młodych ludzi. Słuchacze Czwórki mają swoje sprawdzone metody na podryw. - Zawsze podchodzę i pytam, co musiałbym zrobić, by dostać jej numer. Gdy go już dostaję, po prostu umawiam się na kawę - opowiada jeden z nich. - Spontanicznie, z żartem. Sposoby "na maczo" nie działają - zaleca drugi. - Zazwyczaj to dziewczyna robi pierwszy krok, bo faceci są przecież nieśmiali - pointuje słuchaczka. - Ale przede wszystkim należy ubrać się w sukienkę "na ciocię", czyli od szyi do kolan. Wtedy zainteresowanie chłopaków jest największe.

Z naszymi słuchaczkami zgadza się Ryan Socash, dziennikarz Czwórki, z pochodzenia Amerykanin: - Myślę, że pierwszy krok powinien należeć do kobiety, bo to ona ostatecznie podejmuje decyzję o tym, z kim pójdzie na randkę.

To jednak bardzo nowoczesne podejście. Dotychczas bowiem, jak przyznaje seksuolog Daniel Cysorz, inicjatywa w relacjach męsko-damskich należała najczęściej do mężczyzn. - Ten stereotyp nadal dominuje, od mężczyzn się tego oczekuje. Praktyka pokazuje jednak, że coraz częściej kobiety przejmują stery. Wynika to z faktu, że dziś inne są oczekiwania co do pełnionych w związku ról - tłumaczy ekspert.

Czytaj także: Smak pierwszej miłości jest niezapomniany <<<

Socash zdradza jednak kilka "sztuczek" i sprawdzonych tricków, dzięki którym chłopak w bardzo prosty sposób może wyczuć, czy ma u swojej wybranki jakiekolwiek szanse. - Jeśli siedzimy razem przy stoliku, dopilnujmy, by znaleźć się nie naprzeciwko niej, ale obok. Wtedy będziemy mogli obserwować jej reakcję na przykład, gdy ją "przypadkiem" dotkniemy - radzi dziennikarz.

Dlaczego ważnym znakiem na początku każdego związku jest pożegnalne przytulenie po pierwszej randce? Co jeszcze możesz zrobić, by "przetestować" reakcje drugiej osoby i jak zacząć udany związek przez internet? Zapraszamy do wysłuchania nagrania z audycji "Strefa komfortu".

(kd/bch)

Zobacz więcej na temat: Czwórka edukacja psychologia
Czytaj także

Gimbaza czy geniusze? Polscy gimnazjaliści są najmądrzejsi w Europie!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 12:00
Wbrew powszechnej opinii polscy gimnazjaliści okazali się być jednymi z najlepszych w przeprowadzanym na całym świecie teście wiedzy 15-latków. Tylko czy to na pewno dowód na to, że polepszyła się jakość naszej edukacji?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przemoc w szkole. "Agresja uczniów przeniosła się do sieci"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 09:00
Co dziesiąty uczeń w polskich szkołach doświadcza przemocy - wynika z analiz Instytutu Badań Edukacyjnych. Dręczenie kolegów to dziś jednak nie tylko przemoc fizyczna, popychanie, kopanie, bicie. Coraz częściej szkolny mobbing odbywa się w sieci, na przykład przy pomocy serwisów społecznościowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Gimbus" to nie tylko uczeń gimnazjum, ale też stan umysłu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 13:00
"Gimbus” - kiedyś nazywało się tak autobus wiozący dzieci do szkoły. Jednak ta definicja odeszła już do lamusa. Dziś tym mianem określa się ucznia "gimbazy”, czyli potocznej nazwy gimnazjum. Według niektórych, "gimbus" to po prostu stan umysłu człowieka. Dlatego można tak nazwać każdą osobę niezależnie od jej wieku, o ile jej mentalność jest na poziomie gimnazjalisty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odkryj swoje mocne strony. Poczujesz się lepiej!

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 12:35
- Doskonalić warto się przez całe życie. I nie należy ograniczać się do jednej drogi - przekonuje coach Krzysztof Michał Nowak. - Jeżeli czujemy, że coś nas pociąga, należy iść za głosem serca. Nie musimy zostać mistrzem w szachach ani w biegach. Ważne, żebyśmy my mieli z tego frajdę.
rozwiń zwiń