Czwórka

Pół roku na szlaku Tony'ego Halika

06.11.2012 11:00
Szymon, Piotr i Bogusia - czyli podróżnik, operator kamery i fotografka zamierzają zwiedzić Amerykę Południową śladami słynnego polskiego podróżnika. Tuż przed wyprawą odwiedzili Czwórkę.

– Mamy zamiar podróżować trasą, którą Tony Halik opisał w książce "Moja największa przygoda". Ten zbiór reportaży był naszą bezpośrednią inspiracją do zorganizowania tej wyprawy - opowiadał w Czwórce Piotr Bobiński.

Kontynuatorzy podróżniczej idei słynnego dziennikarza i twórcy cyklu telewizyjnego "Pieprz i Wanilia", startują 15 listopada w Meksyku i stamtąd w ciągu pół roku zamierzają dotrzeć do Ziemi Ognistej w Argentynie. Podróżnicy chcą sprawdzić, jak dziś żyje się plemionom, do których przed laty dotarł Tony Halik.

Motywem przewodnim podróży, będzie kino objazdowe organizowane w postojowych wioskach i miasteczkach. – To kino będzie kierowane do wąskich grup i społeczności żyjących z dala od cywilizacji - opowiadał Szymon Stawski. - Wystarczy mały projektor i kawałek szmaty, żeby zorganizować projekcję - opowiadał.

Filmy i animacje podróżnikom udostępniła Łódzka Szkoła Filmowa. Projekcje będą skierowane przede wszystkim do dzieci.

Piotr
Piotr Bobiński i Szymon Stawski

Zwieńczeniem projektu Cinemaya Panamericana 2012 będzie film dokumentalny zrealizowany podczas podróży. Szymon, Piotr i Bogusia chcą też opowiadać miejscowym o Polsce, a pomagać ma im w tym kino obwoźne.

Więcej o ich projekcie dowiesz się słuchając nagrania audycji "Na cztery ręce".

Zwiastun wyprawy CINEMAYA PANAMERICANA 2012/2013:

 

Trasa wyprawy:

/


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń