Logo Polskiego Radia
Organizatorzy


Partner akcji
Trójka
Agnieszka Gierczak 14.12.2011

Idą Święta: wylicytuj rękopis Adama Zagajewskiego

"Spróbuj opiewać okaleczony świat./ Pamiętaj o długich dniach czerwca/ i o poziomkach, kroplach wina rosé." - tak zaczyna się wiersz Adama Zagajewskiego, który po zamachach 11 września podnosił Amerykanów na duchu. W piątek zlicytujemy jego rękopis.
Idą Święta: wylicytuj rękopis Adama ZagajewskiegoAdam ZagajewskiPAP/Grzegorz Jakubowski

Wiersz powstał wiosną 2000 roku w Stanach Zjednoczonych, ale popularność zyskał w następnym roku, po ataku na World Trade Center. W specjalnym numerze tygodnika "The New Yorker", poświęconemu wydarzeniom z 11 września, został opublikowany w angielskim przekładzie pt. "Try to Praise the Mutilated Word".

Rękopis
Rękopis Adama Zagajewskiego

To nie jedyny wspaniały przedmiot, jaki będziemy licytować w trakcie czwartej już tegorocznej aukcji"Idą Święta". Co jeszcze podarowały nam na ten szczytny cel znane osoby? Sprawdźcie Państwo sami na stronie idaswieta.pl.

Na aukcję zapraszamy 16 grudnia 2011. Zaczynamy o godz. 16!

Dzięki akcji "Idą Święta" od kilku lat wspieramy rodzinne domy dziecka z całej Polski. Pomagamy dzieciakom z tych domów wyrównać szanse edukacyjne. Dzięki Waszej hojności przez cały rok podopieczni Fundacji Świętego Mikołaja biorą udział w zajęciach językowych, wyrównawczych, sportowych i artystycznych. Poznają najciekawsze miejsca w Polsce, spełniają swoje marzenia. Wiemy, że dodatkowa edukacja pomoże im w lepszym starcie w dorosłość.

Wszystkie zebrane w czasie akcji pieniądze trafiają na konto Funduszu Edukacyjnego.