Polskie Radio

Nowa ustawa medialna. Co ma się zmienić?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 15:30
Prawo i Sprawiedliwość chce przekształcić spółki prawa handlowego jakimi są Polskie Radio, TVP i PAP w instytucje narodowe. Mają nimi zarządzać dyrektorzy i Rada Mediów Narodowych.
Audio
  • Nowa ustawa medialna. Co ma się zmienić? (Debata dnia/Jedynka)
Ustawa przekształcająca media publiczne w narodowe jest już prawie gotowa. Jak powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej posłanka PiS Joanna Lichocka, projekt ma trafić do Sejmu w ciągu najbliższych tygodni
Ustawa przekształcająca media publiczne w narodowe jest już prawie gotowa. Jak powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej posłanka PiS Joanna Lichocka, projekt ma trafić do Sejmu w ciągu najbliższych tygodni Foto: likeablerodent/flickr/CC

Rada Mediów Narodowych będzie składać się z pięciu członków powołanych przez Sejm, Senat i prezydenta. Funkcję przewodniczącego Rady będzie powierzał jednemu z jej członków marszałek Sejmu. Dużą rolę mają odegrać społeczne rady programowe, które będą składały się z przedstawicieli związków twórczych, dziennikarskich a także reprezentacji widzów lub słuchaczy.

Nie ma jeszcze wypracowanego mechanizmu finansowania mediów narodowych. Abonament radiowo-telewizyjny mogłaby zastąpić opłata audiowizualna. Jednym z pomysłów jest pobieranie jej razem z rachunkiem za prąd.

Jak te propozycje oceniają przedstawiciele partii politycznych? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Przemysław Szubartowicz

Goście: Wojciech Skurkiewicz (PiS), Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO), Grzegorz Furgo (Nowoczesna), Robert Winnicki (Kukiz’15), Dariusz Klimaczak (PSL)

Data emisji: 5.01.2016

Godzina emisji: 16.25

tj

Zobacz więcej na temat: media media publiczne PiS
Czytaj także

Ustawa medialna. Poseł PiS: chcemy skończyć z fikcją

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 12:50
- Media publiczne są specyficzną tkanką - mówił w radiowej Jedynce Wojciech Skurkiewicz, poseł PiS.
rozwiń zwiń