Polskie Radio

"Joanna" coraz bliżej Oscara

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 12:30
Film dokumentalny Anety Kopacz "Joanna" znalazł się, w wyniku pierwszego etapu selekcji, na liście ośmiu filmów, spośród których wyłonione zostaną nominacje do Oscara. Jego reżyserka będzie gościem dzisiejszej audycji "Dosłownie kultura"
Joanna Anety Kopacz opowiada historię Joanny Sałygi, blogerki, twarzy fundacji RaknRoll, która na blogu Chustka opisywała swoją walkę z nowotworem
"Joanna" Anety Kopacz opowiada historię Joanny Sałygi, blogerki, twarzy fundacji Rak'n'Roll, która na blogu "Chustka" opisywała swoją walkę z nowotworemFoto: materiały prasowe/Wajda Studio

Nominacje zostaną ogłoszenie 15 stycznia 2015 roku, a uroczystość rozdania Oscarów odbędzie się 22 lutego. Wyprodukowana przez Wajda Studio "Joanna" ubiega się o nominację w kategorii "krótkometrażowy dokument".

Bohaterką filmu jest Joanna Sałyga, autorka znanego blogu "Chustka", u której zdiagnozowano raka. Film ukazuje fragmenty z życia Joanny i jej synka Jasia. To rozgrywana w dyskretnych obserwacjach, nastrojowa, często zabawna opowieść o smakowaniu ostatnich miesięcy życia.

Na spotkanie z reżyserką filmu Anetą Kopacz w czwartek o godz. 17.18 zaprasza Joanna Sławińska.

Wywiadów Joanny Sławińskiej z cyklu "Dosłownie kultura" słuchaj na antenie radiowej Jedynki w poniedziałki i czwartki o godz. 17.18.

mr,tj

Czytaj także

Arkadiusz Jakubik o filmie "Wołyń": na planie mogłem dotknąć zła

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 20:45
- Miałem możliwość spenetrowania tego, co się dzieje w człowieku. Do jakich granic jest w stanie się posunąć, żeby przeżyć i kochać - mówił aktor Arkadiusz Jakubik, który w najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego gra główną rolę męską.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W "Ederly", czyli nie wiadomo gdzie i kiedy. Mariusz Bonaszewski na pograniczu jawy i snu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 15:00
- Nagle przeskakuje się w czasie, równolegle przenikają się różne wątki. Pojawiają się tematy jak ze snów i wizji - mówił na palnie filmu "Ederly" Mariusz Bonaszewski, który w obrazie Piotra Dumały gra główną rolę męską.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niezwykły los Michała Waszyńskiego. Z Wołynia na arystokratyczne salony

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 15:22
- Michał Waszyński, czyli przedwojenny filmowiec Mosze Waks miał życiorys, którym mógłby obdzielić dziesięć osób. Urodzony w wołyńskim sztetlu na początku XX wieku w ubogiej żydowskiej rodzinie umiera sześćdziesiąt lat później w Madrycie jako książę Michael Waszyński, polski arystokrata na wygnaniu i producent wielkich hollywoodzkich filmów - mówi reżyser Piotr Rosołowski.
rozwiń zwiń