Polityka

Katarzyna Lubnauer (.N) o spotkaniu Szydło-Timmermans

Katarzyna Lubnauer (.N) o spotkaniu Szydło-Timmermans

W Rozmowie Politycznej Katarzyna Lubnauer z .Nowoczesnej komentowała spotkanie Beaty Szydło z Fransem Timmermansem. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej i polska premier uznali, że konflikt o Trybunał Konstytucyjny Polska powinna rozwiązać sama.

Gospodarka

Podatek handlowy: za i przeciw

Podatek handlowy: za i przeciw

Rząd wciąż pracuje nad wprowadzeniem podatku handlowego. Najnowsza jego wersja zakłada obciążenie progresywne i kwotę wolną od podatku w wysokości 17 milionów złotych miesięcznie. Pomysł rządu oceniali w Pulsie Gospodarki Agnieszka Durlik-Khouri z Krajowej Izby Gospodarczej, Mariusz Pawlak, główny ekonomista Związku Przedsiębiorców i Pracodawców i Rafał Sadoch, główny ekonomista Nobel Option.

Ludzie Gospodarki: Maja Meissner-Filipek

Ludzie Gospodarki: Maja Meissner-Filipek

Gościem audycji Ludzie Gospodarki była Maja Meissner-Filipek, która prowadzi firmę executive search i coachingową. Jest także współtwórczynią i dyrektorem zarządzającym HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty.  

Społeczeństwo

Uniwersytet Trzeciego Wieku - życie zaczyna się na emeryturze

Uniwersytet Trzeciego Wieku - życie zaczyna się… na emeryturze!

W Polskim Radiu 24 Katarzyna Batarowska i Jadwiga Wieczorek przybliżały szczegóły funkcjonowania Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz przekonywały, dlaczego warto rozpocząć w nich naukę. Takie placówki są jedną z form aktywizacji ludzi starszych i umożliwiają realizację młodzieńczych marzeń.

Świat

Szczyt Humanitarny ONZ w Stambule

Szczyt Humanitarny ONZ w Stambule

W Stambule zakończył się Światowy Szczyt Humanitarny organizowany przez Biuro Koordynacji Pomocy Humanitarnej ONZ. To pierwsze takie spotkanie w historii. Przedstawiciele 84 państw dyskutowali, jak zaradzić i skutecznie pomagać ludzkości w dobie kryzysu. O szczycie mówili w Polskim Radiu 24 Justyna Stępień i Grzegorz Gruca z Polskiej Akcji Humanitarnej.

Dlaczego NATO chce spotkania z Rosją?

Dlaczego NATO chce spotkania z Rosją?

Część państw zachodnioeuropejskich uważa, że przed lipcowym szczytem NATO w Warszawie powinno dojść do spotkania Rady NATO-Rosja. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 dr Marek Madej z Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW

Wiedza

Zabytek.pl  nowy serwis internetowy

Zabytek.pl – nowy serwis internetowy

Wizualizacje 3D, 24 000 zabytkowych obiektów, wersja mobilna zintegrowana z Google Maps i bogate kolekcje tematyczne. Narodowy Instytut Dziedzictwa uruchomił nowy serwis internetowy – zabytek.pl. O jego szczegółach i założeniach opowiedziała w Polskim Radiu 24 Wioletta Łabuda-Iwaniak z NID.

Zawód pedagoga w Polsce

Zawód pedagoga w Polsce

Wysokie zarobki i prestiż. Na świecie zawód pedagoga jest doceniany i szanowany. W Polsce, w opinii osób wykonujących ten zawód, sytuacja wygląda niestety odwrotnie. Dlaczego ludzie wspierający nauczycieli w procesie edukacji nie są doceniani? O zadaniach i wyzwaniach w zawodzie pedagoga rozmawialiśmy w Polskim Radiu 24.

Historia

Deportacja Tatarów krymskich w 1944 roku

Deportacja Tatarów krymskich w 1944 roku

Tatarzy będą obchodzili 72. rocznicę deportacji z Krymu, skąd na rozkaz Józefa Stalina zostali wygnani do Azji Środkowej. O historii Tatarów krymskich, a także ich obecnej sytuacji po aneksji półwyspu przez Rosję mówił w Polskim Radiu 24 prof. Selim Chazbijewicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Sport

Niespodzianka podczas GP Formuły 1 w Hiszpanii

Niespodzianka podczas GP Formuły 1 w Hiszpanii

Holender Maks Verstapen zwycięzcą wyścigu Formuły 1 w Hiszpanii i nie było w tym nic dziwnego, gdyby nie wiek triumfatora. Kierowca ma zaledwie 18 lat, a jego wygrana była zaskoczeniem dla wielu. W Magazynie Sportowym w Polskim Radiu 24 Grand Prix Hiszpanii podsumował Mikołaj Sokół, ekspert Formuły 1.

Przed nami turniej siatkarzy w Tokio

Przed nami turniej siatkarzy w Tokio

Edyta Kowalczyk z Przeglądu Sportowego w Polskim Radiu 24 mówiła o zbliżającym się siatkarskim turnieju siatkarzy w Tokio. O treningach oraz walce mistrzów świata o udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janerio w audycji Moniki Sułowskiej.

Kultura

XVI Festiwal Dwa Teatry

XVI Festiwal „Dwa Teatry”

W Sopocie rozpoczyna się Festiwal „Dwa Teatry”, podczas którego zostaną zaprezentowane produkcje teatrów Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Na naszej antenie o wydarzeniu mówił Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia i Tomasz Obertyn, laureat nagrody festiwalowej za muzykę i efekty dźwiękowe w słuchowiskach Polskiego Radia.

Pamiątki dla muzeum

Pamiątki dla muzeum

Pod hasłem „Małe Wielkie Historie” Muzeum Historii Polski zainicjowało społeczną akcję zbierania pamiątek historycznych. O inicjatywie w Polskim Radiu 24 mówiła Lena Cichocka, przedstawicielka instytucji.

Zdrowie

Ortoreksja  uzależnienie od diet

Ortoreksja – uzależnienie od diet

Wiosna i lato to czas, gdy szczególnie zwracamy na to jak wyglądamy i co jemy. Czy jednak „zdrowy” tryb życia może stać się szkodliwy? Niestety tak. Osobom przesadnie dbającym o zdrowe żywienie może grozić ortoreksja. O uzależnieniu od diet mówiły w audycji Interakcje Katarzyna Stefaniak, psychoterapeutka i Justyna Markowska, psychodietetyk.

Specjaliści o zespole Tourettea

Specjaliści o zespole Tourette’a

„Złe zachowanie”, dziwne gesty i tiki, wulgarne wyrażanie się – z tym powszechnie kojarzymy zespół Tourette’a. O tym neurologicznym schorzeniu mówili W Poniedziałek u Rigamonti Maciej Soborczyk, prezes Polskiego Stowarzyszenia Syndromu Tourette’a oraz Dorota Jasińska, Marta Sałat i Katarzyna Wróbel, członkinie Stowarzyszenia.

Bądź z nami w kontakcie:

Nie przegap:

  • ►09:15 Debata Poranka. Goście: Zuzanna Dąbrowska, Program Pierwszy Polskiego Radia, Kamila Baranowska, „Do Rzeczy” i dr Jarosław Flis, Uniwersytet Jagielloński,
  • ►10:15 Puls Gospodarki. Goście: Piotr Kuczyński, Xelion, Aleksander Łaszek, FOR i Paweł Pelc
  • ►11:15 Komentarz w PR24: Marcin Izdebski, Fundacja Republikańska
  • ►11:45 Kultura w PR24: "Jak uratować mamę". Gość: Marcin Męczkowski, reżyser

Komentarze

Łukasz Rogojsz o spotkaniu Timmermans-Szydło

Łukasz Rogojsz o spotkaniu Timmermans-Szydło

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans ma we wtorek o 14.00 spotkać się z premier Beatą Szydło. – Liczymy wszyscy, że spór wokół Trybunału Konstytucyjnego uda się zakończyć. Pytanie jest tylko, jakie rozwiązanie uda się Fransowi Timmermansowi i premier Beacie Szydło wynegocjować. Obie strony licytowały w tym sporze bardzo ostro – od samego początku do samego końca – mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Rogojsz („Newsweek”).

    Audycje autorskie: