Gospodarka

Osłabienie franka cieszy kredytobiorców

Osłabienie franka cieszy kredytobiorców

Narodowy Bank Szwajcarii wprowadził ujemne stopy procentowe dla depozytów na żądanie. W praktyce oznacza to obniżenie wartości franka. Kredytobiorcy waluty szwajcarskiej mają powody do radości, ale najpierw muszą sprawdzić, czy ich umowy kredytowe zawierają stosową klauzulę.

Finansowy zastrzyk dla Polski

Finansowy zastrzyk dla Polski

Komisja Europejska przyjęła program operacyjny na lata 2014-2020. To największe źródło funduszy dla Polski. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na ochronę środowiska, infrastrukturę transportową, energetykę i gospodarkę niskoemisyjną.

Społeczeństwo

Wszyscy wszystkim ślą życzenia

Wszyscy wszystkim ślą życzenia

Szczere życzenia, zwłaszcza w czasie świąt, zawsze są mile widziane. Kartki pocztowe to już przeszłość i dziś życzymy sobie głównie przez internet i wykorzystując telefony komórkowe.

Zdrowy rozsądek na zakupach

Zdrowy rozsądek na zakupach

Święta coraz bliżej. Trudno wyobrazić sobie ten czas bez prezentów pod choinką. Wystawy sklepowe już od listopada zachęcają do świątecznych zakupów. Co zrobić żeby kupić najpotrzebniejsze rzeczy?

Świat

Rosja w gospodarczym potrzasku

Rosja w gospodarczym potrzasku

– Powinniśmy martwić się kłopotami Rosji – mówił w PR24 Stanisław Ciosek, były ambasador RP w Rosji. Władimir Putin w swojej dorocznej konferencji uspokajał Rosjan, ale jednocześnie zapowiedział nadejście ciężkich czasów. Czy osaczona gospodarczo Rosja, to groźna Rosja?

Dzień pamięci o zbrodni w Nankinie

Dzień pamięci o zbrodni w Nankinie

W Chinach upamiętniono 77. rocznicę masakry nankińskiej. Na przełomie roku 1937 i 1938 japońscy żołnierze wymordowali ok. 300 tys. mieszkańców Nankinu. Sprawa zbrodni wciąż stanowi jeden z głównych punktów zapalnych w relacjach chińsko-japońskich.

Wiedza

Jak spokojnie przeżyć święta?

Jak spokojnie przeżyć święta?

Pośpiech, nieuwaga i… nieszczęście gotowe. I to przed samymi świętami. Co zrobić, aby w gorączce przedświątecznych przygotowań uniknąć sytuacji groźnych dla naszego zdrowia i portfela?

Szał przedświątecznych zakupów

Szał przedświątecznych zakupów

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i pojednania z innymi ludźmi. Tymczasem gorączka przedświątecznych zakupów przypomina pole bitwy. Tu dozwolone są wszystkie chwyty. Skąd w nas taka nerwowość w okresie przedświątecznym?

Historia

Miasta walczące: Vukovar

Miasta walczące: Vukovar

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Miasta walczące”. Głównym tematem będzie chorwacki Vukovar, jedno z najbardziej zniszczonych miast w wyniku walk chorwacko–serbskich w 1991 roku.

Pacyfikacja kopalni Wujek

Pacyfikacja kopalni „Wujek”

Dziś zaczynają się obchody 33. rocznicy pacyfikacji kopalni "Wujek". 16 grudnia 1981 doszło do masakry górników strajkujących przeciwko ogłoszeniu stanu wojennego. W wyniku starć z siłami milicji oraz wojskiem zginęło dziewięciu protestujących, a 21 zostało rannych.

Sport

Z Ajaxem bez kompleksów

Z Ajaxem bez kompleksów

Polskie zespoły rozegrały w sumie 46 meczów z drużynami z Holandii. Niestety większość spotkań nie zakończyła się po myśli Polaków. Kolejne spotkanie z ekipą z Holandii przyjdzie zagrać Legii. Wojskowi zmierzą się z utytułowanym klubem z Amsterdamu – Ajaxem.

W poszukiwaniu siatkarskich talentów

W poszukiwaniu siatkarskich talentów

Siatkarskie Ośrodki Szkoleniowe to kuźnia przyszłych talentów polskiej siatkówki. Projekt funkcjonuje od 3 lat i zrzesza ponad 4 tys. uczniów gimnazjów i liceów oraz trenerów. Być może właśnie wśród nich znajdują się przyszłe gwiazdy reprezentacji Polski.

Kultura

Premiera w Operze Wrocławskiej

Premiera w Operze Wrocławskiej

„Kawaler srebrnej róży”, arcydzieło literatury operowej Richarda Straussa, podbiło serca melomanów. Premiera odbyła się 13 grudnia we Wrocławiu.

Zdrowie

Spór o pakiet onkologiczny

Spór o pakiet onkologiczny

Pacjenci apelują do ministra zdrowia, aby nie uległ naciskom ze strony lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego. Lekarze rodzinni oświadczyli, że nie podpiszą umów na proponowanych przez resort zdrowia warunkach. Zdaniem organizacji pacjentów w obecnej sytuacji zagrożony jest pakiet onkologiczny.

Cukrzyca - seryjny zabójca Polaków

Cukrzyca - seryjny zabójca Polaków

Uczucie pragnienia, senność i zmęczenie – to najbardziej typowe objawy cukrzycy. Jest chorobą podstępną, która często skutkuje powikłaniami. To m.in. przez powikłania cukrzycowe Polska jest liderem amputacji w Europie.

  • ►14:15 Nie kradnij.....choinki. Gość: Anna Malinowska, Lasy Państwowe
  • ►15:05 Magazyn informacyjny Polska16
  • ►16:15 Rozmowa polityczna PR24

Komentarze

Aktualne wydarzenia z kraju komentuje dr Marek Migalski

Aktualne wydarzenia z kraju komentuje dr Marek Migalski

Końcówka roku w Sejmie upłynęła w gorącej atmosferze. „Kilometrówki” posłów, zachowanie posłanki Krystyny Pawłowicz i pieniądze z budżetu państwa na budowę Świątyni Opaczności - to główne tematy ostatnich dni. Komentował je w Polskim Radiu 24 dr Marek Migalski, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.

    Na skróty

    Bądź z nami w kontakcie: