Gospodarka

Ekonomiści o telewizyjnej debacie prezydenckiej

Ekonomiści o telewizyjnej debacie prezydenckiej

Obniżenie podatków i podwyższenie kwoty wolnej od podatku – to jedne z ekonomicznych obietnic uczestników zorganizowanej w telewizyjnej Jedynce debaty prezydenckiej. Goście audycji Puls Gospodarki przyjrzeli się poglądom kandydatów na temat sytuacji gospodarczej w Polsce.

Społeczeństwo

Kurier Ekumeniczny: Pięcioksiąg

Kurier Ekumeniczny: Pięcioksiąg

Ekumenizm to działalność na rzecz pojednania chrześcijan, a Kurier Ekumeniczny to audycja o tematyce religijnej w Polskim Radiu 24. Zapraszamy w każdą sobotę ok. godz. 23.33.

Piractwo w sieci rujnuje budżet państwa

Piractwo w sieci rujnuje budżet państwa

– Roczne straty Skarbu Państwa z powodu piractwa wynoszą 1,5 mld złotych – mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Wierzbowska. W Debacie Poranka prezes Stowarzyszenia Sygnał i Tomasz Sieniutycz rozmawiali o przyczynach piractwa w sieci i możliwościach jego ograniczenia.

Świat

Czego boi się przywódca komunistycznej Korei?

Czego boi się przywódca komunistycznej Korei?

Przywódca Korei Północnej nie przyjedzie do Moskwy na obchody 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej zaplanowanej na 9 maja. – Rezygnacja z uczestnictwa Kim Dzong Una może mieć wiele przyczyn – powiedział w Polskim Radiu 24 Oskar Pietrewicz z Centrum Studiów Polska-Azja;

Dzień Zwycięstwa w relacjach Zachód-Rosja

Dzień Zwycięstwa w relacjach Zachód-Rosja

W Moskwie trwają ostatnie przygotowania do obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Wiele wskazuje na to, że zabraknie najważniejszych zachodnich przywódców. W Debacie Poranka w Polskim Radiu 24 prof. Jerzy Maria Nowak i Andrzej Jonas przyjrzeli się bieżącym relacjom Rosji z Zachodem.

Wiedza

Horyzont z Europą w tle

Horyzont z Europą w tle

Ojcowie założyciele Unii Europejskiej dążyli do stworzenia zjednoczonej i bogatej Europy. 70 lat po zakończeniu II wojny światowej pojawiają się podziały, niepewność jutra i pytania o to dokąd zmierza Europa. O ideach wspólnoty europejskiej i przyszłości Starego Kontynentu mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Dymek, dyrektor Fundacji im. Roberta Schumana.

Niemcy pomagali USA szpiegować sojuszników

Niemcy pomagali USA szpiegować sojuszników

Niemieckie media donoszą, że Niemiecka Federalna Służba Wywiadowcza pomagała Amerykanom w inwigilowaniu państw sojuszniczych. Komisja Śledcza w Bundestagu domaga się wyjaśnienia afery, w tym przesłuchania kanclerz Angeli Merkel.

Historia

Święto Pracy w PRL

Święto Pracy w PRL

Dla jednych symbol zniewolenia społeczeństwa, dla innych wspomnienie związane z zabawą i świętem. Każdy inaczej myśli o 1 maja w PRL. W Polskim Radiu 24 o Święcie Pracy w latach komunizmu, a także własnych doświadczeniach opowiadał historyk Jędrzej Lipski z TVP Historia.

Spór o rzeź Ormian

Spór o rzeź Ormian

W tym roku przypada setna rocznica rozpoczęcia masowych mordów na Ormianach w Imperium Osmańskim. Rząd Turcji sprzeciwia się ocenom historyków i traktowaniu rzezi jako ludobójstwa.

Sport

Formuła 1 na wodzie

Formuła 1 na wodzie

Jedyny Polak występujący w F1 H2O Bartłomiej Marszałek opowiedział o swojej wyjątkowej pasji i najszybszych, wodnych bolidach. Prywatnie jest kibicem piłki nożnej, ma zdolności mechaniczne i, jak powiedział w Polskim Radiu 24, w pięć godzin potrafi złożyć swój motorower.

Kitesurfing - sport dla każdego

Kitesurfing - sport dla każdego

Deska, latawiec, słońce, wiatr, woda i… ogromna prędkość – to uroki młodej dyscypliny sportu – kitesurfingu. Na wodach całego świata można spotkać już nie tylko Australijczyków czy Amerykanów, ale i Polaków. O kitesurfingu mówili w Polskim Radiu 24 Dominika Grodzicka i Tomasz Lebecki, instruktorzy oraz Karolina Winkowska, dwukrotna mistrzyni świata w kitesurfingu.

Kultura

Polskie filmy jadą do Rosji

Polskie filmy jadą do Rosji

Po raz ósmy do stolicy Rosji zawita Festiwal Filmów Polskich Wisła. O szczegółach wydarzenia mówiła w Polskim Radiu 24 dyrektorka festiwalu Małgorzata Skulska.

Jak zrozumieć mężczyznę?

Jak zrozumieć mężczyznę?

– Mężczyźni są zagubieni, niepewni siebie i zestresowani. Choć chowają się za maską ekspertów „od wszystkiego”, to w środku noszą dużo bólu i niepewności – mówiła w Polskim Radiu 24 Renata Arendt-Dziurdzikowska, współautorka książki „Zrozumieć mężczyznę”. Przekonywała, że mężczyźni, podobnie jak kobiety, są wrażliwi.

Zdrowie

Status zawodu lekarza w Polsce

Status zawodu lekarza w Polsce

Wykształcenie jednego studenta medycyny w Polsce kosztuje pół miliona złotych. Jednak absolwenci z dyplomem szkół medycznych wolą pracę za granicą. O pracy lekarza i jego statusie w Polsce mówiła w Polskim Radiu 24 Renata Furman z magazynu „Służba Zdrowia”.

Kampania edukacyjna Nie Zawal Wybierz Życie

Kampania edukacyjna „Nie Zawal! Wybierz Życie”

Przyczynami chorób układu krążenia jest nadciśnienie tętnicze, palenie tytoniu, brak ruchu, zła dieta, wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca, stres i obciążania genetyczne. Prof. Janina Stępińska, kardiolog, w audycji „Rozmowy o zdrowiu” mówiła m.in. o kampanii „Nie zawal! Wybierz życie”.

Bądź z nami w kontakcie:

Nie przegap:

  • ►14:15 Dziedzictwo II Wojny Światowej z perspektywy 70 lat . Gość: Justyna Prus-Wojciechowska, Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia
  • ►14:45 Wybory: Mąż zaufania. Gość: dr Jarosław Zbieranek, Fundacja Batorego
  • ►15:15 Warto głosować: dr hab. Tomasz Słomka, politolog

Komentarze

Zuzanna Dąbrowska: To nie była debata a prezentacja

Zuzanna Dąbrowska: To nie była debata a prezentacja

Nie milkną komentarze po telewizyjnej debacie z udziałem kandydatów na prezydenta RP. – To była bardziej godzina wychowawcza z pytaniem, co sądzisz o danym problemie społecznym – oceniła w Polskim Radiu 24 Zuzanna Dąbrowska z radiowej Jedynki.

    Na skróty