Kultura

Bejrut Warszawa. Po wstanie

Bejrut – Warszawa. Po – wstanie

W Domu Towarowym Braci Jabłkowskich można obejrzeć wystawę zdjęć zatytułowaną „Bejrut – Warszawa. Po – wstanie”’ przedstawiających zniszczony Bejrut. Autorem fotografii jest 35–letni Fadi Zabda, świadek wojny domowej z 1993 roku.

Pamiętnik z powstania warszawskiego bez cenzury

„Pamiętnik z powstania warszawskiego” bez cenzury

Z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego ukazało się oczyszczone z cenzury wydanie książki Mirona Białoszewskiego. „Pamiętnik z powstania warszawskiego” ukazuje życie mieszkańców stolicy, którzy nie brali udziału w działaniach zbrojnych.

Ludzie

Porady prawne dla osób z problemami narkotykowymi

Porady prawne dla osób z problemami narkotykowymi

W Polsce z powodu posiadania nieznacznych ilości narkotyków na własny użytek rocznie zatrzymywanych jest około 30 tysięcy osób. Wielu młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak poważne konsekwencje może mieć znalezienie u nich nawet jednego grama marihuany.

Powstańcze spływy kajakowe

Powstańcze spływy kajakowe

Wisłą przez Miasto Nieujarzmione – to hasło przewodnie spływów kajakowych upamiętniających 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Spływom będzie towarzyszyć wspólne śpiewanie powstańczych piosenek, spotkania z bohaterami 44 roku i gra powstańcza.

Polityka

Zagraniczna misja policyjna na Ukrainie?

Zagraniczna misja policyjna na Ukrainie?

Ukraiński parlament podczas nadzwyczajnego posiedzenia zadecyduje o obecności na terenie kraju zagranicznej misji policyjnej. Zadania kontyngentu byłyby jednak inne niż działania stabilizacyjne i szkolenie miejscowych sił porządkowych.

Rosja grozi

Rosja grozi

Rosyjscy deputowani opowiadają się za zaostrzeniem polityki zagranicznej. Jak informuje agencja Ria Nowosti, w rosyjskim systemie prawnym może pojawić się termin „państwo – agresor”. Określane nim miałyby być te kraje, które wprowadzają sankcje wobec Rosji i przez to szkodzą jej interesom.

Finanse

Spokojny turysta ubezpieczony

Spokojny turysta ubezpieczony

Wykupując wycieczkę w biurze podróży warto rozważyć odpowiednie ubezpieczenie. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której stracimy pieniądze, jeśli będziemy musieli zrezygnować z wyjazdu.

Ostatni dzwonek - ZUS czy OFE?

Ostatni dzwonek - ZUS czy OFE?

Według ekspertów oświadczenie o wyborze OFE złoży około miliona Polaków. Powodem tak małej liczby deklaracji oszczędności w funduszach emerytalnych jest prawdopodobnie chaos informacyjny. Wiele osób nie jest świadomych konsekwencji wyboru między ZUS a OFE.

Gospodarka

Sankcje (za)bolą Rosję

Sankcje (za)bolą Rosję

Unia Europejska wyraziła ostateczną zgodę na sankcje gospodarcze wobec Rosji. Rządy państw członkowskich zaakceptowały ustalenia ambasadorów. Sankcje dotyczą trzech sektorów i są związane z kryzysem na Ukrainie.

Chiny i Rosja kupią USA?

Chiny i Rosja kupią USA?

W 2016 roku działalność rozpocznie Nowy Bank Rozwoju założony przez kraje BRICS. Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA chcą w ten sposób zwiększyć swoją rolę w światowej gospodarce i stworzyć konkurencje dla Banku Światowego.

Historia

Powstanie jakiego nie widziała Europa

Powstanie jakiego nie widziała Europa

Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Heroiczna i osamotniona walka żołnierzy Armii Krajowej trwała 63 dni. Cel – niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i sowieckiej dominacji.

Wielka wojna Polaków

Wielka wojna Polaków

I wojna światowa wywróciła historię wielu państw i narodów o 180 stopni. Konflikt, w który po przeciwnych stronach barykady stanęli zaborcy, pozwolił Polsce na odzyskanie niepodległości po 123 latach. A wszystko zaczęło się od „bałkańskiego kotła”.

Zdrowie

Uwaga Groźne upały

Uwaga! Groźne upały!

Piękna, słoneczna aura i wysoki temperatury to nie tylko okazja do wypoczynku na plaży, lecz także realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. W upalną pogodę warto wiedzieć, jak chronić się przed udarem mózgu czy zawałem.

W Dniu WZW pamiętaj o wątrobie

W Dniu WZW pamiętaj o wątrobie

Określa się ją mianem największej biochemicznej fabryki organizmu, a jej prawidłowe funkcjonowanie stanowi warunek naszego zdrowia. Wątroba obok serca jest najważniejszym organem wewnętrznym naszego ciała, a o tym często zapominamy.

Sport

Finansowanie sportu zawodowego

Finansowanie sportu zawodowego

Sukces w sporcie to nie tylko zasługa ciężkich treningów zawodnika. Współcześnie coraz większą rolę odgrywają pieniądze, oraz odpowiednie prowadzenie kariery sportowca.

Legia gromi Celtic

Legia gromi Celtic

W trzeciej rundzie kwalifikacji do Ligii Mistrzów Legia Warszawa pokonała Celtic Glasgow 4:1 (2:1). Dzięki wysokiemu zwycięstwu polska drużyna jest w komfortowej sytuacji przed rewanżem.

 • ►09:15 70 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Gość: prof. Jerzy Eisler, historyk IPN Warszawa
 • ►10:15 „Most63” - przed premierą. Goście: Grzegorz Piwnicki i Piotr Jasiński, autorzy projektu
 • ►11:15 Powstanie Warszawskie w Literaturze. Goście: Piotr Dobrołęcki, Polska Izba Książki i Tomasz Zapert, „Magazyn Literacki KSIĄŻKI"

Komentarze

  Najczęściej słuchane

  Samotnie przez Bałtyk

  Remigiusz Gołębiowski jako pierwszy Polak spróbuje przepłynąć wp...

  Pełzająca wojna

  Powstanie państwa Izrael rozpoczęło najdłużej trwający konflikt ...

  Kraj hermetycznie zamknięty

  Wkrótce ukaże się książka „Kto rządzi w Korei Północnej”, autors...

  Kochajmy Świdermajery

  Świdermajer to styl architektoniczny powstały na przełomie XIX i...

  Rosja grozi

  Rosyjscy deputowani opowiadają się za zaostrzeniem polityki zagr...

  Rocznica wybuchu Wielkiej Wojny

  Mija sto lat od rozpoczęcia I wojny światowej, konfliktu, któreg...

  Bądź z nami w kontakcie: