Gospodarka

Spadają ceny paliw

Spadają ceny paliw

Kierowcy obserwują ceny paliw na stacjach benzynowych i nie kryją zadowolenia. Ceny spadają, a o tej porze roku sytuacja tego typu jest raczej ewenementem. Geopolityka i geogospodarka przemówiły bezpośrednio do kieszeni konsumenta.

Stany Zjednoczone wychodzą na prostą

Stany Zjednoczone wychodzą na prostą

Zarząd Rezerwy Federalnej USA podjął decyzję o zakończeniu stymulowania rodzimej gospodarki. Amerykański bank centralny nie będzie już wykupywał rządowych obligacji. Zdaniem władz instytucji takie działanie nie jest już konieczne.

Czy będzie gazowe porozumienie?

Czy będzie gazowe porozumienie?

Od kilku miesięcy trwa kryzys gazowy na linii Moskwa -Kijów. Rosjanie wstrzymali dostawy gazu na Ukrainę, ponieważ ukraińscy odbiorcy przestali płacić za dostawy surowca. Moskwa też wstrzymała swój udział w trójstronnych rozmowach gazowych.

Polska 32. gospodarką świata

Polska 32. gospodarką świata

Polska w raporcie Banku Światowego Doing Business uplasowała się na 32. miejscu. Wyprzedza ona kraje naszego regionu. Jesteśmy przed Czechami, Słowacją i Węgrami. W przeciągu ostatnich kilku lat skoczyliśmy w rankingu warunków prowadzenia działalności gospodarczej o parędziesiąt oczek.

Społeczeństwo

Jak bezpiecznie dojechać i wrócić z cmentarzy?

Jak bezpiecznie dojechać i wrócić z cmentarzy?

Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji, ale to też czas gdy musimy szczególnie uważać. To również czas wzmożonego ruchu na drogach. W tych świątecznych dniach kierowcy i piesi powinni sami zadbać o to by bezstresowe oraz bezpieczne dotrzeć do wyznaczonych celów.

Relacje polsko-izraelskie

Relacje polsko-izraelskie

Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie otwiera stałą wystawę poświęconą tysiącletniej historii społeczności żydowskiej osiadłej na ziemiach polskich. Wydarzenie sprowokowało liczne dyskusje na temat relacji polsko-żydowskich zarówno w przeszłości, jak i obecnie.

Sport

Sporty walki w PR24: wywiad z Kawulskim i Drwalem

Sporty walki w PR24: wywiad z Kawulskim i Drwalem!

Ból, wyrzeczenia, a często niestety wielki pech i kontuzje – to „chleb powszedni” dla zawodników sportów walki. W Polskim Radiu 24 redaktor Andrzej Janisz rozmawiał o tym ze swoimi gośćmi – współwłaścicielem federacji Konfrontacji Sztuk Walki Maciejem oraz Tomaszem Drwalem, kontuzjowanym zawodnikiem MMA.

Podsumowanie lekkoatletycznego sezonu 2014

Podsumowanie lekkoatletycznego sezonu 2014

Nadszedł czas podsumowań lekkoatletycznego sezonu 2014. Wkrótce rozpoczną się przygotowania do kolejnego, ale w środowisku panuje spokój. Wśród polskich lekkoatletów najjaśniejszą gwiazdą jest Adam Kszczot, mistrz Europy z Zurychu.

Wiedza

Święci mają dziś swoje święto

Święci mają dziś swoje święto

Wszystkich Świętych to dzień, w którym wspominamy zmarłych i wszystkich świętych Kościoła Katolickiego. Święto to ma wymiar społeczny, a ustanowił je papież Grzegorz IV w 837 roku.

Holy Wins zamiast Halloween?

Holy Wins zamiast Halloween?

Pochód świętych zamiast parady straszydeł? W szkołach podstawowych w całej Polsce trwa „walka dobra ze złem”, czyli Holy Wins kontra Halloween. Jak co roku Kościół ostrzega i apeluje, ale anglosaski zwyczaj urzeka coraz więcej osób.

Historia

Krew na bruku. Grodno 1939

Krew na bruku. Grodno 1939

We wrześniu 1939 roku Armia Czerwona wkroczyła do 60-tysięcznego miasta Grodno. Nieliczni żołnierze, policjanci oraz ochotnicy przez całe trzy dni zacięcie bronili miasta. Do końca miesiąca Sowieci zajęli wschodnie województwa Polski.

Uczcijmy ofiary niemieckiego terroru

Uczcijmy ofiary niemieckiego terroru

Polacy niestety nie są świadomi tego, że wielu bohaterów ginęło w publicznych egzekucjach, więzieniach i obozach na zachodnich kresach II Rzeczypospolitej.

Kultura

Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego

Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego

Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego, naukowe Halloween w Toruniu, warszawskie A-I-R Laboratory. To główne tematy audycji Polskiego Radia 24 „Weekend kulturalny” autorstwa Mai Kluczyńskiej.

Góralskie czary

Góralskie czary

Co złożyć w ofierze duchom? Dlaczego warto dać pannie młodej przed ślubem kromkę chleba? Co się stanie, jeśli idąc, lewą nogą przekroczymy swój cień? Górale na wszystko mają swoje sprawdzone magiczne sposoby. Znajdziemy je w książce "Czary Góralskie" Urszuli Janickiej-Krzywdy i Katarzyny Ceklarz.

Zdrowie

Lekarze o przełomie w medycynie

Lekarze o przełomie w medycynie

Nagroda Nobla z medycyny dla Polaków? Jak najbardziej możliwe, a wszystko za sprawą rewolucyjnego zabiegu wrocławskich lekarzy, których nowatorska operacja pozwoliła na odzyskanie władzy w nogach dotychczas sparaliżowanemu pacjentowi. O innowacyjnej metodzie w rozmowie z Henrykiem Szrubarzem w PR24 opowiadali przeprowadzający zabieg lekarze: Paweł Tabakow, Bogdan Czapiga i Wojciech Fortuna.

Jadamy przyjemnie i zdrowo

Jadamy przyjemnie i zdrowo

Jedzenie poza domem staje się codziennym zwyczajem mieszkańców europejskich państw, w tym również Polski. Częstą przyczyną jest brak czasu na przygotowywanie posiłków czy robienie zakupów. Mieszkańcy miast szukają też miejsc, w których mogą spędzić wolny czas z rodziną.

 • ►10:15 Cafe Armia. Goście: gen. Piotr Patalong i płk Wiesław Kukuła
 • ►11:15 Sobota po tygodniu
 • ►12:15 Korespondenci zagraniczni o Polsce

Komentarze

  Na skróty

  Najczęściej słuchane

  Sporty walki w PR24: wywiad z Kawulskim i Drwalem!

  Ból, wyrzeczenia, a często niestety wielki pech i kontuzje – to ...

  Quo vadis Ukraino i Europo?

  Prozachodnie siły polityczne na Ukrainie dostały mandat od społe...

  Autoryzacja: zmora dziennikarzy

  Co będzie jak zniknie autoryzacja? Politycy przestaną rozmawiać ...

  Bałkański kocioł

  Mieszkańcy Bośni i Hercegowiny wybrali nowe władze. Czteroletnią...

  Aktualne wydarzenia z kraju i ze świata komentuje Mirosław Oczkoś

  Związki PiS ze SKOK-ami, „niepokoje” o zdrowie Władimira Putina ...

  II linia metra – czytał Maciej Gudowski

  Maciej Gudowski będzie czytał nazwy stacji II linii metra – taką...

  Bądź z nami w kontakcie: