Polityka

Tydzień w Polsce

Tydzień w Polsce

Najważniejszym krajowym wydarzeniem mijającego tygodnia była prezentacja składu rządu Ewy Kopacz. Komentatorem Polskiego Radia 24 był dr Andrzej Anusz, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Tydzień na Świecie

Tydzień na Świecie

Echa referendum w Szkocji, rozejm w działaniach zbrojnych na Ukrainie oraz stowarzyszeniowa umowa państwa ukraińskiego z Unią Europejską. To najważniejsze wydarzenia, które w mijającym tygodniu pojawiały się na czołówkach światowych mediów.

Ludzie

Szkocja zostaje w Wielkiej Brytanii

Szkocja zostaje w Wielkiej Brytanii

Szkoci zadecydowali, że pozostaną w Wielkiej Brytanii. Za niepodległością Szkocji w referendum opowiedziało się 45 proc. uprawnionych do głosowania.

Zaginieni bliscy, jak postępować

Zaginieni bliscy, jak postępować

Każdego roku policja odnotowuje około 17 tysięcy zaginięć obywateli polskich w kraju i za granicą. Ludzie giną bez względu na wiek, płeć i status społeczny. Często przyczyną zaginięć są problemy zdrowotne, nieszczęśliwe wypadki i życiowe niepowodzenia.

Kultura

Forma i format nauki - różne oblicza umysłu

Forma i format nauki - różne oblicza umysłu

W Warszawie trwa Festiwal Nauki. Jego uczestnicy mogą zapoznać się z różnymi dziedzinami wiedzy, formami edukacji i najciekawszymi propozycjami skierowanymi do odbiorców w różnym wieku. Dzisiejsza nauka potrafi odpowiedziec nawet na najbardziej niesamowite pytania. Nie można hamować swojej ciekawości.

Bogowie ze Złotymi Lwami

„Bogowie” ze Złotymi Lwami

Najważniejszym wyróżnieniem 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni – Złotymi Lwami za najlepszy film – nagrodzono „Bogów” Łukasza Palkowskiego. Tomasz Kot, który wcielił się w tym obrazie w rolę Zbigniewa Religii dostał nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego.

Finanse

Ulgi na dzieci

Ulgi na dzieci

Po wydłużeniu urlopów macierzyńskich rząd po raz kolejny chce pokazać, że troszczy się o politykę prorodzinną. Przy rozliczeniach podatku dochodowego za rok 2014 będą obowiązywać nowe korzystniejsze ulgi podatkowe na dzieci.

Czy rząd prześladuje przedsiębiorców?

Czy rząd prześladuje przedsiębiorców?

Przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt nowelizacji ordynacji podatkowej zakłada wprowadzenie tak zwanej klauzuli obejścia prawa podatkowego. Czy projektowane regulacje w tym zakresie nie stwarzają organom podatkowym zbyt dużego pola do swobodnej interpretacji?

Gospodarka

Spadek produkcji przemysłowej

Spadek produkcji przemysłowej

Dane Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące produkcji przemysłowej w sierpniu nie są optymistyczne – licząc rok do roku zmniejszyła się ona o 1,9 procent. W odniesieniu do poprzedniego miesiąca spadła o 8,5 procent.

Gospodarka zmienną jest

Gospodarka zmienną jest

Dane GUS na temat tempa wzrostu naszej gospodarki, produkcji przemysłowej, wskaźnik poziomu inflacji konsumenckiej w strefie euro i referendum na Wyspach Brytyjskich. To główne tematy magazynu Naczelnej Redakcji Gospodarczej w Polskim Radiu 24.

Historia

Operacja Market Garden

Operacja Market Garden

Dzisiaj przypada 70. rocznica Operacji Market Garden. Była to największa operacja wojsk powietrznodesantowych podczas II wojny światowej. Akcja ta miała na celu rozdzielenie wojsk niemieckich i zajęcie Zagłębia Ruhry, co miało przyspieszyć zakończenie wojny.

Rocznica radzieckiej napaści na Polskę

Rocznica radzieckiej napaści na Polskę

Nożem wbitym w plecy Polski, nazwała „Niezawisimaja Gazieta” agresję ZSRR na Polskę. W ten sposób rosyjski dziennik odnotował 75 rocznicę napaści Armii Czerwonej na nasz kraj. Podobnego określenia kilkadziesiąt lat temu użył londyński „Times”.

Zdrowie

O psychice i powietrzu

O psychice i powietrzu

Wpływ stopnia zanieczyszczenia powietrza na zdrowe oddychanie. to jeden z tematów audycji Henryka Szrubarza - „Rozmowy o zdrowiu" w Polskim Radiu 24.

Rewolucja w refundacji

Rewolucja w refundacji

Minister zdrowia przedstawił projekt nowelizacji ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia. Zgodnie z nową ustawą lekarze nie będą podpisywać z NFZ umów na wystawianie recept ze zniżką.

Sport

Kliczko zmierzy się z Pulewem

Kliczko zmierzy się z Pulewem

Władimir Kliczko, ukraiński mistrz świata w czterech najważniejszych organizacjach pięściarskich gości w Warszawie. W specjalnym wywiadzie dla Polskiego Radia opowiadał on o zbliżającej się walce z Kubratem Pulewem.

 • ►13:15 Kobiety sukcesu, kobiety biznesu - audycja Mai Kluczyńskiej. Gość: dr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz , prezes Sądu Arbitrażowego Konfederacji Lewiatan
 • ►14:15 Języki otwierają drzwi. Gość: Anna Grabowska
 • ►14:30 Dożynki - wczoraj i dziś. Gość: Dr Wojciech Połeć, antropolog

Komentarze

  Najczęściej słuchane

  MŚ w Piłce Siatkowej: Przed meczem z Rosją

  Polska znalazła się w bardzo trudnej grupie trzeciej fazy Mistrz...

  Koalicja przeciw dżihadystom bez Polski

  Naloty główną formą walki z dżihadystami – taką decyzję podjęto ...

  Dyskretny urok świętej wojny

  W tym tygodniu francuski parlament zaczął obradować nad kontrowe...

  MŚ w Piłce Siatkowej: Polska lepsza od Brazylii!

  W pierwszym spotkaniu grupy H Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowe...

  Mołdawia kolejnym celem Rosji?

  „Noworosja” to termin, który coraz częściej używany jest w konte...

  Polscy siatkarze w półfinale!

  Wielkie emocje na Atlas Arenie w Łodzi. Reprezentacja Polski po ...

  Bądź z nami w kontakcie: