Gospodarka

Bezrobocie nadal spada

Bezrobocie nadal spada

Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego bezrobocie w Polsce spadło we wrześniu, w porównaniu do poprzedniego miesiąca, o 0,2 punktu procentowego. Stopa bezrobocia wynosi obecnie 11,5 procent.

Polska a pakiet klimatyczno-energetyczny

Polska a pakiet klimatyczno-energetyczny

Na dwudniowym szczycie w Brukseli przedstawiciele państw Unii Europejskiej mają porozumieć się w sprawie wspólnej polityki klimatyczno-energetycznej po 2020 roku. Proponowanym przez Komisję Europejską zmianom – m.in. redukcji emisji dwutlenku węgla o 40 procent do 2030 roku – przeciwnych jest kilka krajów Wspólnoty, w tym Polska.

Finanse

Strach kredytobiorców

Strach kredytobiorców

Kurs franka szwajcarskiego pnie się do góry, a złoty osiąga coraz niższe indeksy. Raty kredytów hipotecznych w obcej walucie są coraz wyższe, wzrasta niepokój wśród kredytobiorców. Trwa oczekiwanie na odbicie w górę indeksu polskiej waluty.

Fundusze Europejskie dla Polski

Fundusze Europejskie dla Polski

W latach 2014-2020 Polska będzie po raz drugi z rzędu największym beneficjentem środków finansowych pochodzących ze wspólnego budżetu Unii Europejskiej. Obecna perspektywa finansowa pozwoli na rozdysponowanie ponad 80 mld Euro z unijnej polityki spójności. Kwota ta zostanie podzielona na Programy Operacyjne o zasięgu krajowym, jak i regionalnym.

Sport

Legia z kolejnym zwycięstwem

Legia z kolejnym zwycięstwem

Legia Warszawa wygrała 1:0 w wyjazdowym meczu z ukraińskim Metalistem Charków. Bohaterem Wojskowych został Ondrej Duda, który bramkę na wagę zwycięstwa stołecznej drużyny zdobył w 28 minucie.

Medale w Soczi i co dalej?

Medale w Soczi i co dalej?

Polskie łyżwiarstwo szybkie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi święciło wielkie tryumfy – w tej dyscyplinie sportu nasi reprezentanci zdobyli aż trzy krążki – złoty, srebrny i brązowy. O te sukcesy nie było łatwo, bowiem infrastruktura sportowa w naszym kraju nie jest zadowalająca. Ale już niebawem ta sytuacja może ulec zmianie.

Historia

Rocznica uprowadzenia i śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

Rocznica uprowadzenia i śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

Mija 30 rocznica męczeńskiej śmierci kapelana warszawskiej "Solidarności", księdza Jerzego Popiełuszki. To był mord polityczny na człowieku, który zagrażał komunistycznemu systemowi – przypominają historycy. Ksiądz Jerzy został zamordowany przez funkcjonariuszy bezpieki.

Zbrodnie nierozliczne

Zbrodnie nierozliczne

W czasie II wojny światowej – najtragiczniejszego konfliktu w dziejach ludzkości – ginęli nie tylko żołnierze na frontach, lecz także zwykli ludzie. Zbrodnie ludobójstwa w latach 1939-1945 w dużej mierze dotyczyły Polaków. Niestety, osoby odpowiedzialne za masowe mordy cywilów w wielu przypadkach nie poniosły żadnych konsekwencji swoich czynów.

Wiedza

Polacy przychylni imigrantom w polityce

Polacy przychylni imigrantom w polityce

Według przeprowadzony przez CBOS badań Polacy popierają udział cudzoziemców w życiu politycznym kraju. Zdaniem większości ankietowanych osoby innych narodowości, które stale mieszkają w Polsce, powinny otrzymać lokalne prawa wyborcze.

Jak bronić Polskę przed atakiem wroga?

Jak bronić Polskę przed atakiem wroga?

Członkowie Rady Bezpieczeństwa Narodowego przygotują nową strategię, której głównym założeniem będzie wzmocnienie bezpieczeństwa narodowego. Rada zbierze się po raz pierwszy w nowym składzie po powołaniu rządu premier Ewy Kopacz. Udział w niej weźmie prezydent Bronisław Komorowski.

Ludzie

Dzień wspomnienia św. Jana Pawła II

Dzień wspomnienia św. Jana Pawła II

Dziś po raz pierwszy Kościół katolicki wspomina św. Jana Pawła II. Zazwyczaj na dzień wspomnienia świętego wybiera się dzień jego śmierci, bowiem Kościół nazywa go dniem narodzin do nieba. W przypadku Karola Wojtyły wybrano na ten dzień moment objęcia przez niego pontyfikatu, czyli 22 października.

Pamięć o Przemysławie Gintrowskim

Pamięć o Przemysławie Gintrowskim

Polska opozycja początku lat 80. to nie tylko robotnicze strajki, lecz także podziemna kultura. Sprzeciw wobec komunizmu częstokroć objawiał się bowiem w tekstach utworów muzycznych. Jednym z bardów środowisk opozycyjnych związanych z „Solidarnością” był Przemysław Gintrowski.

Kultura

Polska Izba Książki chce jednolitej ceny książki

Polska Izba Książki chce jednolitej ceny książki

Polska Izba Książki przygotowała projekt ustawy, która będzie regulowała cenę książki oraz wspomagała małych i drobnych księgarzy. Piotr Dobrowolski z PIK podkreślił w Polskim Radiu 24, że nie wymaga ona żadnej dotacji czy dofinansowania rządowego, a jedynie regulacji prawnej.

Redakcja Katolicka mediów publicznych świętuje 25-lecie

Redakcja Katolicka mediów publicznych świętuje 25-lecie

Poruszanie ważnych tematów z punktu widzenia społecznego oraz otwartość na wymiar religijny jest zdaniem o. Krzysztofa Ołdakowskiego najważniejszą misją katolickich mediów publicznych. O historii i rozwoju Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, która świętuje swoje 25-lecie działalności, opowiadał w Polskim Radiu 24 również inny szef tego działu mediów – o. Rafał Sztejka.

Zdrowie

Cukier nie krzepi

Cukier nie krzepi

Cukier jest wszędzie: w napojach, pieczywie, jogurtach, serach, a nawet w produktach, gdzie nikt nie spodziewa się jego obecności. Badania lekarskie nie pozostawiają złudzeń, że nadmiar cukru jest szkodliwy, a mimo to jego spożycie wśród Polaków wciąż jest wysokie.

Przełomowa operacja we Wrocławiu

Przełomowa operacja we Wrocławiu

Przeprowadzony we Wrocławiu nowatorski przeszczep przywrócił sparaliżowanemu pacjentowi władzę w nogach. Eksperymentalne dokonanie polskich i brytyjskich lekarzy rodzi wiele nadziei dla innych osób dotkniętych paraliżem. O szczegółach zabiegu mówił w rozmowie z Henrykiem Szrubarza w PR24 dr Wojciech Fortuna, członek zespołu przeprowadzającego operację.

Komentarze

  Na skróty

  Najczęściej słuchane

  Off-roadowy sposób na życie

  Dla jednych pasja, hobby, sposób spędzania wolnego czasu, a dla ...

  Straż miejska do likwidacji?

  Strażnicy miejscy na cenzurowanym. W Szczecinku i Lublinie toczą...

  Zawód szpieg

  Oficer Wojska Polskiego został aresztowany, osoba cywilna został...

  Jak bronić Polskę przed atakiem wroga?

  Członkowie Rady Bezpieczeństwa Narodowego przygotują nową strate...

  MASA gangsterskich pieniędzy

  Tony kokainy od kolumbijskich karteli, arcydzieła światowej sztu...

  24 poziom: Destiny

  W Magazynie Nowych Technologii gośćmi Przemysława Pawełka byli M...

  Bądź z nami w kontakcie: