Kultura

Wydaj się sam!

Brak umów z wydawnictwem, hurtownią, dystrybutorem, a także niewielkie koszty oraz pełna kontrola nad własnym projektem. Oto jedne z wielu pozytywnych cech self-publishingu, który w prosty sposób pozwala na wydanie swojej książki lub płyty bez wsparcia wydawnictwa czy wytwórni płytowej.

Lato z „Kopernikiem”

Wakacje to czas beztroskiego lenistwa. Dla tych, którzy najchętniej odpoczywają prowadząc aktywny tryb życia, lato w wielkim mieście nie powinno być nudne.

Ludzie

Rewolucja seksualna po polsku

Aż 30 proc. Polaków uprawiało seks z nowo poznaną osobą w Internecie. Z najnowszych badań wynika, że nasi rodacy coraz częściej poszukują partnera seksualnego w sieci. Zjawiskiem przybierającym na sile jest również to, że Polacy szukają partnera seksualnego, mimo że są w stałym związku.

Jak mówić, by nas słuchano?

Mówienie to podstawowa forma kontaktu z otoczeniem. Nie bez przyczyny mówi się, że głos jest wizytówką każdego człowieka. Dlatego tak bardzo ważne jest to, by brzmieć głośno i wyraźnie.

Polityka

Kto zestrzelił malezyjskiego boeinga?

Najbardziej prawdopodobna hipoteza dotycząca katastrofy boeinga 777 nad Ukrainą mówi o zestrzeleniu maszyny przez prorosyjskich separatystów. Tymczasem rakiety 9K37 „Buk” znajdują się w uzbrojenia zarówno wojsk rosyjskich, jak i ukraińskich.

Gaza: krwawy symbol bierności świata

W historii świata konflikty religijne były jedną z najczęstszych przyczyn wojen. W dzisiejszych czasach kolejną odsłoną działań zbrojnych z wiarą w tle jest spór izraelsko-palestyński, czyli napięcia między żydami a muzułmanami.

Finanse

Fundusze europejskie dla Polski

Polska przez najbliższe sześć lat zainwestuje 82,5 miliarda euro z unijnej polityki spójności. Środki przeznaczone zostaną na rozwój badań naukowych, budowę autostrad i dróg ekspresowych oraz transport przyjazny w środowisku.

Polak 20 razy biedniejszy od Szwajcara

Polska jest jednym z najuboższych krajów Unii Europejskiej. Naprawdę biednie wypadamy na tle Szwajcarów, których majątki są średnio 20 razy większe od naszych.

Gospodarka

Polska ziemia tylko dla Polaka?

Niektórzy politycy próbują ochronić Polskę przed wykupem ziemi przez obcokrajowców, którzy od 2016 roku będą mieli pełne prawo do tego, by uczestniczyć w przetargach atrakcyjnych gruntów rolnych.

Zadbaj o emeryturę – zbieraj dokumentację

Akta kilku tysięcy pracowników z upadłych zakładów mięsnych uległy zniszczeniu. Części danych nie da się odzyskać, co odbije się na emeryturach osób, które były zatrudnione w tej firmie. Jak zadbać o swoje przyszłe świadczenia?

Historia

Lipiec 1944: początek zniewolenia Polski

Po II wojnie światowej, zgodnie z ustaleniami przedstawicieli „Wielkiej Trójki”, Polska znalazła się za „żelazną kurtyną” – w obozie państw socjalistycznych. Preludium do powstania PRL-u był manifest Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego.

Wojna, która stworzyła Stalina i Hitlera

Wielki konflikt zbrojny, który ogarnął Europę i wiele krajów pozaeuropejskich narastał przez lata. Pierwsza wojna światowa została wywołana przez jedno spektakularne zdarzenie i była największym konfliktem zbrojnym w Europie od czasów wojen napoleońskich.

Zdrowie

Z tą chorobą można żyć i pracować

Osoby dotknięte schorzeniami autoimmunologicznymi często poszukują wsparcia w zakresie aktywizacji zawodowej. Bywa tak, że przewlekłe choroby wykluczają człowieka z życia zawodowego i społecznego.

Epidemia boreliozy?

Wakacje to czas odpoczynku i relaksu, ale także zwiększonej zachorowalności na choroby przenoszone przez kleszcze. Odpoczywamy w lasach, na łąkach i do domu przynosimy ze sobą nieproszonego gościa.

Sport

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie

Za niespełna miesiąc rozpoczną się 2. Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży. Zapowiada się wiele dobrej zabawy i pozytywnych emocji sportowych. Wiele nadziei łączymy z polskimi młodymi sportowcami, dla których to nie tylko szansa na zdobywanie medali, lecz także możliwość uczestnictwa w wielkiej, światowej imprezie sportowej.

XXIV Bieg Powstania Warszawskiego

W 70. rocznicę Powstania Warszawskiego w dniu 26 lipca wystartuje bieg upamiętniający to wydarzenie historyczne. Impreza ma już znaczną historię , a jej zwolenników ciągle przybywa.

 • ►08:05 DZIEŃ W SIECI - zapowiedź wydarzeń dnia
 • ►09:15 Nowe sankcje wobec Rosji? Gość: Grzegorz Gromadzki, ISP
 • ►10:15 Fatalne prognozy dla ukraińskiej gospodarki. Gość: Andrzej Polaczkiewicz, ekonomista

Bądź z nami w kontakcie:

Komentarze

Aktualne wydarzenia z kraju i ze świata komentuje Łukasz Perzyna

Haracze za stanowiska uzyskane z rekomendacji partii, wniosek Twojego Ruchu ws. likwidacji WSI, nowa pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania, nowy pakiet ustaw dotyczący dostępu do lekarzy specjalistów. To główne tematy, które w Polskim Radiu 24 komentował Łukasz Perzyna, publicysta z polityczni.pl oraz miesięcznika „Samorządność”.

  Najczęściej słuchane

  STOP bezprawnym mandatom!

  Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, wyprowadzanie na space...

  Ukraina: sytuacja po katastrofie boeinga

  Katastrofa malezyjskiego samolotu nad wschodnią Ukrainą wywołała...

  Konflikt na Bliskim Wschodzie

  W cieniu kryzysu ukraińskiego coraz bardziej na sile przybiera k...

  Wydaj się sam!

  Brak umów z wydawnictwem, hurtownią, dystrybutorem, a także niew...

  Tragedia lotu MH17 a prawo międzynarodowe

  Rosjanie we współpracy z separatystami starają się ukryć część ś...

  Katastrofa boeinga oczyma świata

  Sprawa wypadku samolotu należącego do malezyjskich linii lotnicz...