Kultura

Sztuka czy użytkowość

Odzież, biżuteria, meble, ceramika oraz inne przedmioty codziennego użytku mogą być również formą sztuki. Podczas Art Market Poland będzie można zapoznać się z pracami młodych polskich artystów i dowiedzieć się, jak powstają dzieła sztuki użytkowej.

Światowy Dzień Książki

W zabieganym, nowoczesnym świecie już mało kto sięga po książkę. Wędrowanie po zakątkach literackiego świata coraz rzadziej jest naszą rozrywką. Zapominamy o tym, jak wielki wpływ na nas mogą mieć powieści czy biografie.

Ludzie

Intymność bez granic?

Z raportu „Bezpieczny Fotel?” wynika, że polskie gabinety ginekologiczne powinny być bardziej przyjazne, a lekarze muszą częściej uwzględniać potrzeby pacjentek młodych, niepełnosprawnych oraz o innej orientacji seksualnej. Dlaczego wciąż wiele kobiet wstydzi się pójść do ginekologa?

Studenci w UE

Młodym ludziom zależy na zdobywaniu doświadczeń i rozwijaniu umiejętności. Zadaniem polityki Unii Europejskiej wobec młodzieży jest podnoszenie jakości nauczania, rozpowszechnianie języków państw członkowskich oraz popieranie wymiany studentów, uczniów i nauczycieli.

Polityka

VI Kongres Kobiet

W tym roku Polska obchodzi wiele ważnych rocznic 25-lecie transformacji ustrojowej, 10-lecie przystąpienia do Unii Europejskiej. Na wszystkie, te wydarzenia kobiety miały efektowny, choć niedoceniony wkład.

Ukraina: konsolidacja państwa

Trwający od wielu miesięcy kryzys na Ukrainie doprowadził do obalenia prezydenta, utraty części terytorium i destabilizacji kraju. Czy ten burzliwy okres doprowadzi do wzmocnienia, czy upadku państwa?

Finanse

Zadłużony jak Polak

Bankom zależy na klientach, którzy nie będą mieli problemu ze spłacaniem kredytów. Niestety często udzielają kredytu tym, którzy już są zadłużeni. W rejestrach dłużników jest 2,3 mln Polaków. Zazwyczaj kończy się tak, że spłacamy tani kredyt drogim.

Mazowsze bankrutem?

Mazowsze może stać się drugim Detroit. Nad województwem krąży widmo bankructwa. Janosikowe wydrenowało finansowo najbogatszy region Polski, co poskutkowało zajęciem mazowieckiego konta przez komornika.

Gospodarka

Targi lotnicze w Marrakeszu

Air show i targi obronne już po raz czwarty odbywają się w marokańskim Marrakeszu. To największa taka inicjatywa w Afryce Północnej.

Usługi dla biznesu w Europie

Sektor outsourcingowych rozwija się bardzo prężnie nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie. Dzisiaj usługi dla biznesu to już nie tylko prowadzenie infolinii, ale także administrowanie systemów informatycznych czy prowadzenie księgowości.

Historia

Urodziny Jana Karskiego

Legendarny kurier w czasie II wojny światowej przekazywał zachodnim mocarstwom informacje o Holocauście.

Rok Jana Karskiego

Jan Karski, emisariusz, świadek Holocaustu. Bohater, bez którego poznanie pełnej prawdy o Holocauście i zbrodniach hitlerowskich nie byłoby możliwe.

Zdrowie

Strategia w walce z rakiem

Choroby nowotworowe stały się zmorą cywilizacji XXI wieku. Coraz więcej ludzi cierpi z powodu czerniaka, mięsaka czy białaczki. Choć z tymi chorobami można wygrać, o skuteczności terapii często decyduje szybkości i trafność diagnozy.

Zaszczep się na zdrowie

Odra, gruźlica czy tężec to groźne choroby, które w dużej mierze udało się wyeliminować dzięki szczepieniom ochronnym. Jednak coraz więcej ludzi neguje konieczność dokonywania szczepień profilaktycznych.

Sport

Polskie sumo

Sumo to dyscyplina z ogromnymi tradycjami, ale w Polsce uprawiana od stosunkowo niedawna.

Wychowaj mistrza tenisa

Sukcesy polskich tenisistów i tenisistek powodują coraz większe zainteresowanie tym sportem. Wyszkolenie tenisowego mistrza wymaga jednak wiele czasu, zaangażowania i pieniędzy.

 • ►08:00 Dzień w sieci – zapowiedź najważniejszych wydarzeń dnia
 • ►09:15 „Długi weekend” a gospodarka. Gość: dr Andrzej Polaczkiewicz, ekonomista
 • ►10:15 Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. Gość: Mikołaj Kirpluk, prezes Ligi Walki z Hałasem

Bądź z nami w kontakcie:

Komentarze

  Najczęściej słuchane

  Ciąża na sportowo

  W okresie ciąży większość kobiet rezygnuje z aktywności fizyczne...

  Rosja zniesie embargo na wieprzowinę?

  Polska z powodu rosyjskiego embarga traci 3 mln złotych każdego ...

  Wybory prezydenckie w Syrii

  Ukraina nadal nie schodzi z czołówek doniesień agencyjnych. Do K...

  Na styku Europy i Orientu

  Można o niej powiedzieć, że jest jednocześnie krajem bałkańskim,...

  Zadłużony jak Polak

  Bankom zależy na klientach, którzy nie będą mieli problemu ze sp...

  Barack Obama w Azji

  Choć wydaje się, że oczy całego świata są obecnie zwrócone ku Uk...