Gospodarka

Banki porządkują polskie kopalnie

Banki porządkują polskie kopalnie

Jastrzębska Spółka Węglowa zamierza zlikwidować uprawnienia emerytów i rencistów do deputatów, czyli bezpłatnego węgla. W przypadku tej spółki ma on formę pieniężną. Przywilej ten straci od przyszłego roku blisko 39 tysięcy osób.

Gospodarcze wyzwania dla rządu

Gospodarcze wyzwania dla rządu

Jutro premier Ewa Kopacz wygłosi expose, którego oczekują także przedsiębiorcy. Eksperci przewidują, że wystąpienie nowej premier nie przyniesie nic nowego, a znany ekonomista prof. Stanisław Gomułka twierdzi, że Rada Ministrów mogłaby ułatwić życie przedsiębiorcom, o ile znajdzie się taka wola wśród rządzących.

Finanse

Mazowsze wygrywa z janosikowym

Mazowsze wygrywa z janosikowym

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił cztery decyzje ministra finansów, które zobowiązywały Mazowsze do zapłaty ostatnich miesięcznych rat janosikowego. Chodzi w sumie o ponad 200 milionów złotych.

Problemy z unijnymi dotacjami

Problemy z unijnymi dotacjami

Otrzymanie dotacji z Unii Europejskiej może wydatnie pomóc przedsiębiorcom w rozwoju własnej działalności gospodarczej. Jednak jest coraz więcej firm, które borykają się z problemami dotyczącymi rozliczenia pomocy.

Sport

Kolarstwo w Polsce kwitnie

Kolarstwo w Polsce kwitnie

Michał Kwiatkowski osiągnął historyczny sukces – zwyciężył w wyścigu ze startu wspólnego elit zawodowców. To jednak nie jedyny sukces polskich kolarzy. Niedawno cieszyliśmy się również wygranymi Rafała Majki, Michała Gołasia i Przemysława Niemca. Można powiedzieć, że kolarstwo w Polsce przeżywa swój renesans.

Michał Kwiatkowski mistrzem świata

Michał Kwiatkowski mistrzem świata!!!

Wielki sukces Michała Kwiatkowskiego! Polski kolarz zwyciężył w wyścigu elity ze startu wspólnego w hiszpańskiej Ponferradzie. To pierwszy Polak, który został mistrzem świata elity zawodowców.

Historia

Początek Polskiego Państwa Podziemnego

Początek Polskiego Państwa Podziemnego

Budowanie tajnych struktur polskiego podziemia rozpoczęło się jeszcze w czasie trwania kampanii wrześniowej – 27 września 1939 roku do życia powołano Służbę Zwycięstwu Polski. Jej dowódcą został gen. Michał Tokarzewski-Karaszewicz.

Relacje polsko-węgierskie podczas II wojny światowej

Relacje polsko-węgierskie podczas II wojny światowej

W drugiej połowie września 1939 roku, po wkroczeniu na terytorium polski wojsk radzieckich, klęska w wojnie obronnej była już w zasadzie przesądzona. Dzięki otwarciu granicy polsko-węgierskiej poza kraj przedostało się ponad 120 tysięcy uchodźców – cywilów i wojskowych.

Wiedza

Dzieci bezpieczne w sieci?

Dzieci bezpieczne w sieci?

Seksting, cyberprzemoc, wzajemne wysyłanie sobie nagich zdjęć uzależnienie od treści pornograficznych czy gier komputerowych – to tylko niektóre z niebezpieczeństw, które czyhają na młodych ludzi, którzy spędzają nadmierną ilość czasu w sieci. Jak uchronić nasze dzieci przed niebezpieczeństwami w Internecie oraz co zrobić, gdy już mamy do czynienia z realnym zagrożeniem doradzała Katarzyna Topolewska, psycholog.

Kim był Jan Paweł I?

Kim był Jan Paweł I?

28 września 1978 roku, w wieku 65 lat, zmarł papież Jan Paweł I. Był on uznawany za człowieka bardzo łagodnego i przepełnionego pogodą ducha – podobnego do obecnego papieża Franciszka I. Jego pontyfikat trwał zaledwie 33 dni, lecz zdaniem wielu duchownych utorował on drogę Janowi Pawłowi II. Kim był Albino Luciani i jak wielkie są jego zasługi dla Kościoła katolickiego?

Ludzie

Coraz więcej nielegalnych imigrantów w Polsce

Coraz więcej nielegalnych imigrantów w Polsce

Z raportu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o stanie bezpieczeństwa w Polsce wynika, że w 2013 roku na polskich granicach zatrzymano 3,7 tys. nielegalnych migrantów. To o 16 proc. więcej niż w zeszłym roku.

Kultura

Symfonia Polskiego Radia ma nową siedzibę

Symfonia Polskiego Radia ma nową siedzibę

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia ma nową siedzibę. Formalnym adresem orkiestry jest teraz plac Kilara 1 w Katowicach. Inicjatorem budowy nowej sali NOSPR był prof. Wojciech Kilar. Oficjalne otwarcie 1 października, które uświetnią występy między innymi Krystiana Zimermana, Wiesława Ochmana i Ewy Tracz.

Film w 48 godzin

Film w 48 godzin

Zanim powstanie film jego twórcy muszą przejść przez kilka etapów: preprodukcję, produkcję aż wreszcie dochodzą do postprodukcji w trakcie, której powstaje ostateczna wersja dzieła. To zazwyczaj trwa kilka miesięcy, czasami nawet kilka lat. Bywają też filmy, których powstanie zajmuje 48 godzin.

Zdrowie

Nie daj się jesiennej depresji

Nie daj się jesiennej depresji

Jesień ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony za oknem towarzyszą nam piękne widoki a z drugiej strony dzień staje się coraz krótszy mamy mniej czasu na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Jak przetrwać jesienną aurę?

Mamo, tato, dbajmy o serce

Mamo, tato, dbajmy o serce

Właściwa dieta i aktywność fizyczna to zdrowe serce. Rozpoczęła się XII edycja ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej "Mamo, tato, dbajmy o serce". Zdaniem lekarzy rośnie liczba otyłych osób, które często cierpią na choroby układu sercowo – naczyniowego.

 • ►15:05 Dzień w sieci: Polska16
 • ►16:15 Rozmowa polityczna w PR24
 • ►17:15 Polacy emigrują. Gość: prof. Henryk Domański

Komentarze

  Najczęściej słuchane

  Debata poranka: Walka o prawa kobiet czy ideologia gender?

  Sejmy nie jest zgodny w sprawie ratyfikacji konwencji o zapobieg...

  Czy Rosja zbroi się do wojny?

  Nawiązanie przyjaznych stosunków na linii Rosja-Ukraina jest nie...

  Europa wobec ofensywy przeciw dżihadystom

  Stany Zjednoczone i kraje arabskie atakują z powietrza pozycje d...

  Michał Kwiatkowski mistrzem świata!!!

  Wielki sukces Michała Kwiatkowskiego! Polski kolarz zwyciężył w ...

  Ratunek dla Gurewicza

  Aktualne wydarzenia z kraju i ze świata komentuje Aleksandra Rybińska

  Przekazanie na cele społeczne odprawy minister Marii Wasiak, bra...

  Bądź z nami w kontakcie: