Gospodarka

Ekonomiczna rozgrywka Chin

Ekonomiczna rozgrywka Chin

Chiński wzrost gospodarczy i ekonomiczne stosunki Państwa Środka z Rosją. To główne tematy, o których w „Pulsie Gospodarki” w PR24 rozmawiali Jarosław Janecki, Adam Czerniak i dr Andrzej Polaczkiewicz.

Pakiet klimatyczny szanse i zagrożenia

Pakiet klimatyczny – szanse i zagrożenia

Szanse i zagrożenie dla Polski wynikające z pakietu klimatycznego UE, silny dolar i słaby złoty oraz nowe prawo do zamówień publicznych. To główne tematy, o których w „Pulsie Gospodarki” w PR24 rozmawiali Anita Błaszczak, dr Marek Dietl i Roman Przasnyski.

Finanse

Giełdy w dół, złoty też

Giełdy w dół, złoty też

Październikowe notowania na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych nie napawają optymizmem. Większość dotychczasowych sesji kończyło się spadkami cen akcji. Równie niekorzystny trend dotyczy kursu złotego.

Mazowsze wygrywa z janosikowym

Mazowsze wygrywa z janosikowym

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił cztery decyzje ministra finansów, które zobowiązywały Mazowsze do zapłaty ostatnich miesięcznych rat janosikowego. Chodzi w sumie o ponad 200 milionów złotych.

Sport

Kolarze uhonorowani przez prezydenta RP

Kolarze uhonorowani przez prezydenta RP!

Michał Kwiatkowski, tegoroczny mistrza świata w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego, został odznaczony przez Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi. Rafał Majka natomiast – najlepszy „góral” Tour de France – dostał Srebrny Krzyż Zasługi. Wysokim państwowym odznaczeniem – Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski – uhonorowany został również Wacław Skarul, prezes Polskiego Związku Kolarstwa.

Off-roadowy sposób na życie

Off-roadowy sposób na życie

Dla jednych pasja, hobby, sposób spędzania wolnego czasu, a dla drugich sportowa rywalizacja na poważnie. Wyścigi off-road dają szansę na doznanie niezwykle ekstremalnych przeżyć, pozwalających zapomnieć o szarej codzienności.

Historia

Rocznica uprowadzenia i śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

Rocznica uprowadzenia i śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

Mija 30 rocznica męczeńskiej śmierci kapelana warszawskiej "Solidarności", księdza Jerzego Popiełuszki. To był mord polityczny na człowieku, który zagrażał komunistycznemu systemowi – przypominają historycy. Ksiądz Jerzy został zamordowany przez funkcjonariuszy bezpieki.

Zbrodnie nierozliczne

Zbrodnie nierozliczne

W czasie II wojny światowej – najtragiczniejszego konfliktu w dziejach ludzkości – ginęli nie tylko żołnierze na frontach, lecz także zwykli ludzie. Zbrodnie ludobójstwa w latach 1939-1945 w dużej mierze dotyczyły Polaków. Niestety, osoby odpowiedzialne za masowe mordy cywilów w wielu przypadkach nie poniosły żadnych konsekwencji swoich czynów.

Wiedza

Pomysły na walkę z piratami drogowymi

Pomysły na walkę z piratami drogowymi

Tragiczne wypadki i plaga kierowców poruszających się po polskich drogach pod wpływem alkoholu – to przyczyny walki polityków z piratami drogowymi. Nad zaostrzeniem przepisów ruchu drogowego pracuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Jedną z propozycji resortu jest zabieranie prawa jazdy na trzy miesiące za rażące przekroczenie prędkości.

Straż miejska do likwidacji?

Straż miejska do likwidacji?

Strażnicy miejscy na cenzurowanym. W Szczecinku i Lublinie toczą się postępowania przeciwko agresywnym funkcjonariuszom, jeden z nich został wyrzucony z pracy. W całym kraju nie milkną głosy wzywające do organizowania referendów na temat likwidacji straży miejskiej i gminnej.

Ludzie

Pamięć o Przemysławie Gintrowskim

Pamięć o Przemysławie Gintrowskim

Polska opozycja początku lat 80. to nie tylko robotnicze strajki, lecz także podziemna kultura. Sprzeciw wobec komunizmu częstokroć objawiał się bowiem w tekstach utworów muzycznych. Jednym z bardów środowisk opozycyjnych związanych z „Solidarnością” był Przemysław Gintrowski.

Korespondentka z Krainy Afazji

Korespondentka z Krainy Afazji

Zaburzenia, a nawet utrata zdolności mówienia, pisania i czytania, zaniki pamięci, depresja, zobojętnienie, drażliwość, agresywność. Afazja. Straszna choroba, w której występują zaburzenia funkcji językowych powstałe w wyniku uszkodzenia mózgu. W Polsce praktycznie nieznana.

Kultura

Polska Izba Książki chce jednolitej ceny książki

Polska Izba Książki chce jednolitej ceny książki

Polska Izba Książki przygotowała projekt ustawy, która będzie regulowała cenę książki oraz wspomagała małych i drobnych księgarzy. Piotr Dobrowolski z PIK podkreślił w Polskim Radiu 24, że nie wymaga ona żadnej dotacji czy dofinansowania rządowego, a jedynie regulacji prawnej.

Redakcja Katolicka mediów publicznych świętuje 25-lecie

Redakcja Katolicka mediów publicznych świętuje 25-lecie

Poruszanie ważnych tematów z punktu widzenia społecznego oraz otwartość na wymiar religijny jest zdaniem o. Krzysztofa Ołdakowskiego najważniejszą misją katolickich mediów publicznych. O historii i rozwoju Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, która świętuje swoje 25-lecie działalności, opowiadał w Polskim Radiu 24 również inny szef tego działu mediów – o. Rafał Sztejka.

Zdrowie

O zaufaniu do lekarzy i transplantologii

O zaufaniu do lekarzy i transplantologii

Problem zaufania do lekarzy podczas stawiania diagnozy i polska transplantologia oraz medycyna w kontekście filmu „Bogowie” – to główne tematy, o których w audycji Henryka Szrubarza wypowiadali się prof. Noreena Hertz i prof. Marian Zembala.

Ebola panika niewskazana

Ebola – panika niewskazana

Według ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza ryzyko wystąpienia wirusa Ebola w Polsce istnieje, ale nie jest to ryzyko duże. Dlatego wszystkie szpitale są w pełnej gotowości, podobnie jak Państwowy Zakład Higieny, który przez całą dobę dyżuruje po to, by – gdyby się taki przypadek trafił – móc go zdiagnozować. Zdaniem szefa resortu zdrowia, Polska nie jest krajem szczególnie zagrożonym Ebolą. Zapewnił on, że „procedury cały czas są wdrażane, a wojewodowie są przygotowani”.

 • ►19:15 Kawa dyplomatyczna w PR24
 • ►20:15 Świat w powiększeniu
 • ►21:15 Sport w PR24

Komentarze

  Najczęściej słuchane

  Off-roadowy sposób na życie

  Dla jednych pasja, hobby, sposób spędzania wolnego czasu, a dla ...

  Świat oczami Rosjan

  O tym, jak Rosjanie postrzegają świat, w tym Polskę, w audycji „...

  Zawód szpieg

  Oficer Wojska Polskiego został aresztowany, osoba cywilna został...

  Zbrodnie nierozliczne

  W czasie II wojny światowej – najtragiczniejszego konfliktu w dz...

  Straż miejska do likwidacji?

  Strażnicy miejscy na cenzurowanym. W Szczecinku i Lublinie toczą...

  24 poziom: Destiny

  W Magazynie Nowych Technologii gośćmi Przemysława Pawełka byli M...

  Bądź z nami w kontakcie: