Gospodarka

Zmiany na rynku mieszkaniowym

Zmiany na rynku mieszkaniowym

Według danych opublikowanych przez Związek Banków Polskich, banki udzieliły w trzecim kwartale 2014 roku o cztery procent mniej kredytów mieszkaniowych niż w drugim kwartale. W okresie wakacyjnym niższa była także ogólna wartość pożyczek.

Polskie jabłka na podbój Azji

Polskie jabłka na podbój Azji

Kilka miesięcy po wprowadzeniu przez Rosję embarga na polskie jabłka nasi sadownicy zaczynają łapać oddech. Do Singapuru dotarła pierwsza partia polskich jabłek, a w drodze są kolejne kontenery z naszymi championami i glosterami.

Spada bezrobocie w Polsce

Spada bezrobocie w Polsce

GUS opublikował dane, z których wynika, że bezrobocie w październiku w ujęciu rocznym wyniosło 11,3 proc. W porównaniu z wynikiem za wrzesień jest to spadek o 0,2 proc. Oznacza to, że bezrobocie regularnie maleje od 9 miesięcy.

Inwestorzy się boją, a Polska traci

Inwestorzy się boją, a Polska traci

Bilans zagranicznych inwestycji bezpośrednich w ostatnim czasie nie jest korzystny dla rodzimej gospodarki. Z raportu Narodowego Banku Polskiego wynika, że w 2013 roku z kraju – z tytułu dywidend – wypłynęło znacznie więcej pieniędzy, niż wpłynęło.

Społeczeństwo

Na Wschodzie zamykają usta

Na Wschodzie zamykają usta!

Badania historyczne i propagowanie wiedzy o ofiarach represji radzieckich w okresie stalinowskim, a także monitoring praw człowieka w krajach byłego ZSRR oraz w dzisiejszej Rosji. Oto główne kierunki działalności międzynarodowego Stowarzyszenia Memoriał, które zagrożone jest likwidacją. W podobnie trudnej sytuacji jest wiele innych stowarzyszeń i organizacji walczących o prawa człowieka i wolność słowa.

Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

Trwa uliczna zbiórka darów w ramach akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Długoterminowa żywność, zabawki, słodycze i dziecięce ubrania to rzeczy, które przed zbliżającymi się świętami są najbardziej potrzebne. Akcję można wspierać do końca roku.

Sport

Start sezonu biegów narciarskich

Start sezonu biegów narciarskich

W ten weekend rozpocznie się rywalizacja w Pucharze Świata w biegach narciarskich. Miejscem zmagań będzie fińskie Kuusamo, gdzie od poniedziałku jest już Justyna Kowalczyk.

MMA: Sukcesy Polaków na M-1 Challenge

MMA: Sukcesy Polaków na M-1 Challenge

Marcin Tybura i Damian Grabowski wygrali swoje pojedynki na zorganizowanej w Pekinie gali M-1 Challenge 53. Dla pierwszego z nich to dwunasty tryumf na zawodowych ringach MMA.

Wiedza

Spory wokół Karty Biegacza

Spory wokół Karty Biegacza

Polski Związek Lekkiej Atletyki zamierza wprowadzić płatne licencje dla biegaczy amatorów i certyfikować imprezy biegowe, w których startują. Pomysł PZLA wywołał falę krytyki i zdaniem biegaczy jest to próba wyłudzenia od nich pieniędzy.

NIE dla testów na zwierzętach

NIE dla testów na zwierzętach

Polski rząd przygotował projekt ustawy o ochronie zwierząt doświadczalnych, która ma dostosować prawo krajowe do dyrektywy unijnej. Okazuje się jednak, że polski zapis drastycznie obniża standardy ochrony zwierząt eksperymentalnych.

Historia

Polska i Europa po 11 listopada

Polska i Europa po 11 listopada

10 listopada 1918 roku do Warszawy przyjechał Józef Piłsudski. Dzień później Rada Regencyjna przekazała mu władzę wojskową i naczelne dowództwo na tworzącym się wojskiem. Dzień ten jest tradycyjnie uznawany za początek Niepodległej Polski, powstałej po 123 latach niewoli. Podpisany tego samego dnia - 11 listopada - rozejm w Compiègne zakończył I wojnę światową.

Polska droga do odzyskania niepodległości

Polska droga do odzyskania niepodległości

Wybuch I wojny światowej na nowo rozbudził nadzieje Polaków na odzyskanie niepodległości. Droga do wolności była długa i powrót Polski na mapy Europy okupiony został krwią setek tysięcy Polaków na frontach Wielkiej Wojny, ale w roku 1918 Polska odzyskała upragnioną niepodległość.

Kultura

XXIII Targi Książki Historycznej

XXIII Targi Książki Historycznej

Popularyzowanie czytelnictwa, zwłaszcza że Polacy coraz mniej chętnie sięgają po książki, wydaje się niezwykle istotne ze społecznego punktu widzenia. Targi Książki Historycznej, które odbywają się w warszawskich Arkadach Kubickiego, są przykładem wieloletniego działania w tej materii.

Fotograf Warszawy

Fotograf Warszawy

Początek XIX wieku to okres narodzin fotografii. Niebagatelny wpływ na rozwój tej dziedziny miał Francuz Luis Jacques Daguerre, który opracował technikę utrwalania obrazów na metalowej płytce. Jej prekursorem na polskich ziemiach był Karol Beyer.

Zdrowie

Przełom w implantologii stomatologicznej

Przełom w implantologii stomatologicznej

Naukowcy z Politechniki Gdańskiej opracowali nową metodę produkcji implantów stomatologicznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta. Za kilka miesięcy pomysł ma zostać zgłoszony do urzędu patentowego.

Walka z AIDS nadal trwa

Walka z AIDS nadal trwa

Dżuma XX wieku – jak często określa się skalę zachorowań na AIDS w drugiej połowie minionego stulecia – nie daje o sobie zapomnieć. Mimo że dziś zakażanie wirusem HIV nie musi wiązać się z przedwczesną śmiercią, zagrożenie ze strony tego drobnoustroju nadal jest duże.

  • ►20:15 Świat w powiększeniu
  • ►21:15 Sport w PR24
  • ►22:00 Magazyn Informacyjny Polska23

Komentarze

    Na skróty

    Bądź z nami w kontakcie: