Polityka

Leszek Miller o sporze wokół Trybunału

Leszek Miller o sporze wokół Trybunału

– Nie widać końca tego konfliktu. Odnoszę wrażenie, że obydwu stronom jest on na rękę – utrzymywał w Rozmowie Politycznej Leszek Miller, były premier i były szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Gospodarka

Ludzie Gospodarki: Rafał Bauer

Ludzie Gospodarki: Rafał Bauer

Jedni mówią guru polskiej branży odzieżowej. Inni czarny charakter polskiego biznesu. Na czym opiera się jego sukces? Rafał Bauer, prezes spółki Próchnik był gościem audycji Ludzie Gospodarki w Polskim Radiu 24.

Nowe ustawy dotyczące energetyki

Nowe ustawy dotyczące energetyki

Sejm przyjął ustawę o efektywności energetycznej. Rząd pracuje również nad ustawą wiatrakową. Projekty oceniała w Polskim Radiu 24 Ilona Jędrasik z Client Earth.

Społeczeństwo

Aleksander Doba przed wyprawą

Aleksander Doba przed wyprawą

Aleksander Doba wyrusza w kolejną ekstremalną podróż. O swojej trzeciej kajakowej ekspedycji przez Atlantyk podróżnik mówił w Polskim Radiu 24.

Maja Kuczyńska tańczy z powietrzem wbrew grawitacji

Maja Kuczyńska tańczy z powietrzem wbrew grawitacji

Mistrzyni świata juniorów w lataniu tunelowym w kategorii freestyle. Wśród kobiet w tej dyscyplinie nie ma sobie równych. W audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu Maja Kuczyńska mówiła o lataniu, ciężkiej pracy, sukcesie i sportowej rywalizacji w „latającym tempie”.

Świat

Programy pomocowe dla dzieci na Wschodzie

Programy pomocowe dla dzieci na Wschodzie

W audycji 7 Dni Wschód Natalia Kertyczak z Fundacji Edukacja dla Demokracji, Robert Szczęsny, edukator społeczny i Ksenia Kaniewska, wolontariuszka, mówili o projektach edukacyjnych między Polską a Wschodem. Co dają edukacyjne programy pomocowe? O tym w  Polskim Radiu 24.   

Ukraińcy z Donbasu wciąż potrzebują pomocy

Ukraińcy z Donbasu wciąż potrzebują pomocy

Zostawiły swoje domy, miejsca pracy i przyjaciół. 100 samotnych matek z ogarniętego wojną Donbasu korzysta z pomocy Polskiej Akcji Humanitarnej. Jednak ofiar działań zbrojnych na Ukrainie jest dużo więcej. O aktualnej sytuacji w Donbasie i osobach oczekujących na wsparcie mówiła w Polskim Radiu 24 Bogna Różyczka z PAH.

Wiedza

Jak samochody tworzyły historię kina

Jak samochody tworzyły historię kina

W Magazynie Motoryzacyjnym w Polskim Radiu 24 gościli aktor Jacek Borkowski, były antyterrorysta Jerzy Dziewulski i krytyk filmowy Andrzej Bukowiecki. Tematem rozmowy był wpływ kina na wykreowanie kultowych samochodów, a także jak same auta tworzyły historie kinematografii.

Polskie lotnictwo wojskowe pod lupą

Polskie lotnictwo wojskowe pod lupą

W Polskim Radiu 24 Władysław Skorski z PZL Okęcie i publicysta lotniczy Tomasz Białoszewski rozmawiali o szkoleniu polskich pilotów wojskowych. Koszt wyszkolenia jednego lotnika to 6-8 mln dolarów.

Historia

100-lecie bitwy pod Verdun

100-lecie bitwy pod Verdun

We Francji trwają uroczystości z okazji 100-lecia bitwy pod Verdun. O jednej z najkrwawszych walk w czasie I wojny światowej mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Piotr Szlanta z Instytutu Historycznego UW.

Kardynał Wyszyński symbol zmagań z komunizmem

Kardynał Wyszyński – symbol zmagań z komunizmem

Dokładnie 35 lat temu, 28 maja 1981 roku, zmarł kardynał Stefan Wyszyński. Jego pogrzeb stał się ogólnonarodową manifestacją wymierzoną w panujący ustrój. Kardynał był nie tylko autorytetem moralnym, ale także współtwórcą przemian społecznych, które doprowadziły do upadku komunizmu w Polsce. Jego osobę i nauczanie wspominała dr Ewa Czaczkowska z UKSW.

Sport

LM: Real wygrał finał po karnych

LM: Real wygrał finał po karnych

Piłkarze Realu Madryt wygrali Ligę Mistrzów. W finale rozegranym na San Siro w Mediolanie Real pokonał po rzutach karnych Atletico Madryt 5-3. W normalnym czasie i po dogrywce był remis 1:1 (1:0, 1:1).

Vive Kielce w finale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych

Vive Kielce w finale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych!

Szczypiorniści Vive Tauron Kielce sprawcami ogromnej sensacji! W meczu półfinałowym Ligi Mistrzów, po heroicznym boju, pokonali francuskie Paris Saint-Germain 28:26 (16:16) i w niedzielę zagrają w finale tej prestiżowej imprezy. Triumf podopiecznych Tałanta Dujszebajewa jest największym sukcesem w 50-letniej historii klubu.

Kultura

Warszawa lat dwudziestych

Warszawa lat dwudziestych

„Warszawa lata 20.” to album stanowiący kontynuację cieszącej się popularnością serii Foto Retro. Odpowiedzialna za szatę graficzną albumu artystka, Justyna Czerniakowska, mówiła w Polskim Radiu 24 o stolicy sprzed stu laty.

Krakowski Festiwal Filmowy

Krakowski Festiwal Filmowy

W najbliższą niedzielę, 29. maja, staruje 56. Krakowski Festiwal Filmowy. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszał w Weekendzie Kulturalnym Polskiego Radia 24 dyrektor Festiwalu Krzysztof Gierat.

Zdrowie

Odpowiedzialne samoleczenie

Odpowiedzialne samoleczenie

W Polskim Radiu 24 dr Dominik Olejniczak z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wyjaśniał, że leczący się samodzielnie pacjent wcale nie musi być nieodpowiedzialny. Okazuje się, że samoleczenie to istotny elementem systemu zdrowia publicznego.

Prof. Skarżyński uhonorowany w Toronto

Prof. Skarżyński uhonorowany w Toronto

W Polskim Radiu 24 gościł prof. Henryk Skarżyński ze Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach. Naukowiec został wyróżniony podczas XIV Międzynarodowej Konferencji Implantów Ślimakowych i Innych Technologii Wszczepialnych w Toronto. Na naszej antenie mówił m.in. o walce z hałasem, a także przyznanej nagrodzie.  

Bądź z nami w kontakcie:

Nie przegap:

 • ►16:15 The Gardener” – ogrody miejskie świata. Gość: Jan Brykczyński – autor
 • ►17:15 „Inwigilacja w dobie terroryzmu". Rozmowa z prof. Wojciechem Cellarym
 • ►18:15 Mikrowyprawy Łukasza Długowskiego. Gośc: Łukasz Długowski
 • ►19:15 Muzeum Enigmy w Poznaniu. GOŚĆ PR24: Marek Grajek, kryptolog, w ustalaniu – Urząd Miasta Poznania

Sobota po Tygodniu

Spór o TK trwa

Spór o TK trwa

W audycji Sobota po Tygodniu Marek Tatała (FOR), Kornel Koronowski (Respublika Nova) i Piotr Woźniak (Młodzi dla Polski) rozmawiali o wciąż trwającym sporze o Trybunał Konstytucyjny. W związku z kryzysem do Polski przyjechał w minionym tygodniu wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. 

  Komentarze

  Wydarzenia tygodnia komentowali Karolina Lewestam i Paweł Ozdoba

  Wydarzenia tygodnia komentowali Karolina Lewestam i Paweł Ozdoba

  Oczekiwanie na opinię Komisji Europejskiej w sprawie praworządności Polski, spotkanie Beaty Szydło z Fransem Timmermansem ws. sporu o TK i spotkanie opozycji w tej samej sprawie – to wydarzenia tygodnia, które w Polskim Radiu 24 komentowali Karolina Lewestam (Dziennik Gazeta Prawna) i Paweł Ozdoba (portal pCh24.pl).

   Audycje autorskie: