Polityka

Aleksander Pociej (PO) o zamieszaniu wokół TK

Aleksander Pociej (PO) o zamieszaniu wokół TK

Kluby Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i PSL nie zgłoszą kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego, bo - jak mówią ich politycy - nie chcą legitymizować łamania prawa. – To co się dzieje wokół Trybunału Konstytucyjnego, już zdeprecjonowało tę instytucję – komentował w Polskim Radiu 24 Aleksander Pociej, senator PO.

Gospodarka

Budżet nie do końca dopięty

Budżet nie do końca dopięty

Goście Pulsu Gospodarki Cezary Szymanek, Adam Ruciński i Arkadiusz Krześniak rozmawiali o kłopotach polskiego budżetu na 2015. W wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Beata Szydło przyznała, że są trudności z realizacją tegorocznego budżetu i możliwe jest zwiększenie deficytu.

70-procentowy podatek dla prezesów państwowych spółek

70-procentowy podatek dla prezesów państwowych spółek

Sejm chwalił 70-procentowych podatek od odpraw dla prezesów spółek Skarbu Państwa. – Gigantyczne odprawy powinny być ukrócone, jednak to może odbić się na jakości kadry menadżerskiej w przedsiębiorstwach z głównym udziałem skarbu państwa – powiedział w Pulsie Gospodarki Rafał Sadoch, główny ekonomista Go Markets.

Społeczeństwo

Rafał Sonik: Dakar jest jak życie

Rafał Sonik: "Dakar jest jak życie"

Biznesmen i sportowiec. Przedsiębiorca działający z sukcesem w różnych branżach, a także zwycięzca najbardziej prestiżowego rajdu terenowego świata – Dakaru – w kategorii quadów. Gościem Tomasza Zimocha w "Nie Tylko o Sporcie" był Rafał Sonik.

Złodzieje tożsamości

Złodzieje tożsamości

Utrata wrażliwych danych osobowych może być równie dotkliwa jak kradzież portfela. Złodzieje mogą bowiem wykorzystać informacje o nas do wyczyszczenia naszego konta bankowego, czy też wyłudzenia pożyczki. Jak tego uniknąć? O tym w Polskim Radiu 24 mówiła Ewa Kurowska-Tober z kancelarii prawnej „Linklaters”.

Świat

Koniec ruchu bezwizowego między Rosją a Turcją

Koniec ruchu bezwizowego między Rosją a Turcją

Rosja wstrzymuje ruch bezwizowy z Turcją – informuje szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. To kolejny element napięcia na linii Moskwa-Ankara po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu Su-24 na pograniczu turecko-syryjskim. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentował Karol Wasilewski z Centrum Inicjatyw Międzynarodowych.

Świat w Południe: Hollande na Kremlu

Świat w Południe: Hollande na Kremlu

Władimir Putin w Moskwie przyjął prezydenta Francji. Francois Hollande i jego rosyjski odpowiednik potwierdzili gotowość zacieśnienia współpracy ich krajów w walce z Państwem Islamskim. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentowali Jerzy Szygiel z „Kultury Liberalnej” i Żenia Klimakin z Redakcji Rosyjskiej Polskiego Radia.

Wiedza

Czarny Piątek  dzień wyprzedaży

"Czarny Piątek" – dzień wyprzedaży

Amerykański Dzień Dziękczynienia jest za oceanem hucznie celebrowany. Równie dużym wydarzeniem jest przypadający po nim "Black Friday", czyli nieoficjalne święto zakupów. Na wielkich obniżkach cen – dzięki Internetowi – mogą korzystać także Polacy.

Polskie dzieci, zdolne dzieci

Polskie dzieci, zdolne dzieci

Mimo że wydajemy na edukację mniej niż Norwegia czy Wielka Brytania, osiągamy lepsze rezultaty. Tak wynika z raportu OECD „Education at Glance 2015”. – Eksperci upatrują przyczyn sukcesu w naszym rodzimym systemie edukacji – mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Kaszulanis ze Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Historia

Nowa polityka historyczna

Nowa polityka historyczna

Trwają prace nad powstaniem Strategii Polskiej Polityki Historycznej. W Polskim Radiu 24 dr Dariusz Karłowicz z Teologii Politycznej wyjaśniał, czym jest polityka historyczna oraz jak wygląda jej realizacja.

Jakiej polityki historycznej potrzebujemy

Jakiej polityki historycznej potrzebujemy

– W polityce historycznej powinniśmy dbać o swoje dobre imię bez zakłamywania polskiej historii. Trzeba przywracać sprawiedliwy obraz Polski w świecie – apelował w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Roszkowski, historyk z Instytutu Studiów Politycznych PAN.

Sport

Trener Radwańskiej: Będziemy ograniczać starty

Trener Radwańskiej: Będziemy ograniczać starty

Tegoroczny sezon Agnieszka Radwańska zakończyła zwycięstwem w WTA Finals. – To jej największy sukces w karierze – oceniał w Polskim Radiu 24 Tomasz Wiktorowski. Turniej uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa świata. Trener tenisistki na naszej antenie nie tylko podsumował sezon 2015, ale także mówił o przyszłorocznych celach Polki.

Biegiem na 100-lecie niepodległości Polski

Biegiem na 100-lecie niepodległości Polski

W poniedziałek 23 listopada ruszyły zapisy na wielkie sportowe wydarzenie. 100 biegów w 100 miastach 11 listopada 2018 roku z udziałem 100 tys. osób. O szczegółach mówił w Magazynie Sportowym dziennikarz i podróżnik Janusz Kalinowski.

Kultura

Wesele Figara na Scenie Młodych

„Wesele Figara” na Scenie Młodych

Trwa kolejna, już trzecia odsłona Sceny Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej. Wśród przedstawień przygotowanych przez początkujących twórców jest m.in. „Wesele Figara”. – Młodość nadaje operze świeżości – mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Milewski, śpiewak.

Festiwal Teatrów Niezależnych

Festiwal Teatrów Niezależnych

W Białołęckim Ośrodku Kultury rusza XVII Festiwal Teatrów Niezależnych „Garderoba Białołęki”. O szczegółach wydarzenia mówił w Polskim Radiu 24 Michał Jóźwiak z działu promocji BOK.

Zdrowie

Zanieczyszczone powietrze przynosi choroby

Zanieczyszczone powietrze przynosi choroby

– Jakość powietrza, którym oddychamy, wpływa na naszą kondycję – podkreślał w Rozmowach o Zdrowiu prof. Tadeusz Orłowski z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. Eksperci alarmują, że w wielu polskich miastach ilość szkodliwych substancji w atmosferze jest często przekroczona. 

Innowacyjność w polskiej medycynie

Innowacyjność w polskiej medycynie

Leki stosowane w leczeniu zaawansowanych nowotworów oraz szczepionkę zapobiegającą sześciu chorobom zakaźnym uznano za najbardziej innowacyjne opracowania lecznicze trzeciej polskiej edycji międzynarodowego konkursu Prix Galien 2015. O innowacyjności w polskiej medycynie w Polskim Radiu 24 mówili organizatorzy konkursu.

Bądź z nami w kontakcie:

Nie przegap:

  • ►06:00 Poranek Polskiego Radia 24
  • ►09:15 "Życia nie można zmarnować". Gość: Krzysztof Tadej TVP, autor filmu o zamordowanych zakonnikach
  • ►10:15 Cafe Armia – audycja Agnieszki Drążkiewicz. Goście: Romuald Szeremietiew i Andrzej Talaga

Komentarze

Adam Kielar o stanowisku Polski na szczyt klimatyczny

Adam Kielar o stanowisku Polski na szczyt klimatyczny

W klipie opublikowanym na Facebooku Beata Szydło podkreślała, że podczas konferencji w Paryżu będzie działała w interesie Polaków w kontekście polityki klimatycznej. Stanowisko Warszawy na spotkanie w stolicy Francji komentował Adam Kielar, politolog.

    Audycje autorskie: