Polityka

Krzysztof Łapiński (PiS) o tworzeniu list wyborczych

Krzysztof Łapiński (PiS) o tworzeniu list wyborczych

– Nie ma żadnych większych niesnasek przy tworzeniu naszych list wyborczych – zapewniał w Polskim Radiu 24 Krzysztof Łapiński. Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości w Rozmowie Politycznej mówił m.in. o tym, czy w wyborach parlamentarnych wystartuje Mariusz Kamiński.

Gospodarka

Rząd dopłaci do etatów?

Rząd dopłaci do etatów?

Ewa Kopacz zapowiada dopłaty dla etatowych pracowników, którzy otrzymują minimalne wynagrodzenie. Na razie nie są jednak znane szczegóły propozycji złożonej przez premier. O tym, czy takie rozwiązanie jest możliwe w Polskim Radiu 24 mówił Marek Steinhoff-Traczewski z Klubu Jagiellońskiego.

Chińskie giełdy nadal dołują

Chińskie giełdy nadal dołują

Giełda w Szanghaju zanotowała w poniedziałek największy spadek od ponad 8 lat. Wartość tamtejszego indeksu obniżyła się o niemal 8,5 procent. – Problemem Państwa Środka jest zmiana modelu rozwoju – komentował w Polskim Radiu 24 Roland Paszkiewicz z Centralnego Domu Maklerskiego Pekao SA.

Społeczeństwo

Fotografowie prezydenta

Fotografowie prezydenta

Spotkania z głowami innych państw, różnego rodzaju jubileusze czy obchody rocznicowe. Pięciu fotografów przez pięć lat – od początku do końca kadencji Bronisława Komorowskiego – dokumentowało działania prezydenta. Efekty ich pracy zostały zebrane w albumie „Prezydentura w obiektywie”.

Przełamać tabu choroby psychicznej

Przełamać tabu choroby psychicznej

Aż 67 proc. badanych osób wyraża się w negatywny sposób o osobach cierpiących na choroby psychiczne. Szydzą z ich odmienności i niższości intelektualnej, traktują z dystansem i rezerwą. Choroby psychiczne cały czas pozostają tematem tabu.

Świat

Chiny obawiają się Japonii

Chiny obawiają się Japonii

Japoński parlament przegłosował ustawę dotyczącą zwiększenia roli tamtejszych sił samoobrony. Taką decyzją zaniepokojone są władze w Pekinie, które obawiają się wzrostu zaangażowania sił zbrojnych Kraju Kwitnącej Wiśni poza granicami państwa.

Turcja na froncie walki z Państwem Islamskim

Turcja na froncie walki z Państwem Islamskim

Tureckie siły powietrzne zbombardowały trzy cele Państwa Islamskiego na północy Syrii. Tureckie władze podkreślają, że kraj jest zdeterminowany do tego, aby podjąć wszelkie kroki dla obrony swojego bezpieczeństwa.

Wiedza

Kontrowersyjny symbol Warszawy

Kontrowersyjny symbol Warszawy

31 stycznia 1955 roku Prezes Rady Ministrów, Józef Cyrankiewicz, powołał Stanisława Barszczewskiego na stanowisko Dyrektora Zarządu Pałacu Kultury i Nauki im. Józefa Stalina. Od tego czasu komunistyczna budowla w ścisłym centrum miasta wzbudza wiele skrajnych emocji.

Biblioteka internetowa Wolne Lektury

Biblioteka internetowa Wolne Lektury

Czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i całkowicie darmowa. W jej zbiorach znajduje się ponad 3 tys. utworów. Biblioteka internetowa Wolne Lektury oferuje m.in. bogaty zbiór lektur szkolnych oraz dzieł klasyki literatury polskiej i światowej.

Historia

Pomoc dla osób represjonowanych z powodów politycznych

Pomoc dla osób represjonowanych z powodów politycznych

Nowe przepisy pomogą działaczom opozycji antykomunistycznej oraz osobom represjonowanym z powodów politycznych, które znalazły się w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Ustawa wejdzie w życie 31 sierpnia bieżącego roku, a z zapomogi skorzysta blisko kilkanaście tysięcy osób.

Marsz Pamięci dla Małych Szmuglerów

Marsz Pamięci dla Małych Szmuglerów

73 lata temu Niemcy rozpoczęli akcję likwidacyjną warszawskiego getta. Z tej okazji 22 lipca Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma, już po raz czwarty, organizuje Marsz Pamięci. W tym roku będzie on poświęcony Małym Szmuglerom, żydowskim dzieciom, przemycających z narażeniem życia żywność do getta.

Sport

Wielka siatkówka w Olsztynie

Wielka siatkówka w Olsztynie

W dniach 25-30 sierpnia odbędzie się Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. Impreza, podczas której polskiej publiczności zaprezentuje się światowa elita siatkarzy i siatkarek plażowych, zaliczana jest do najbardziej prestiżowej kategorii turniejów FIVB.

Chris Froome zwycięzcą Tour de France

Chris Froome zwycięzcą Tour de France

Brytyjczyk Chris Froome z ekipy Sky zwyciężył w najbardziej prestiżowym wyścigu kolarskim świata - Tour de France. W klasyfikacji generalnej wyprzedził dwóch zawodników grupy Movistar - Kolumbijczyka Nairo Quintanę i Hiszpana Alejandra Valverde. – Froome wygrał zasłużenie. Nie można powiedzieć, że Brytyjczyk nie zasłużył na to zwycięstwo – mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wyrzykowski, wieloletni dziennikarz sportowy L’Équipe oraz komentator Eurosportu.

Kultura

Trwa Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty

Trwa Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty

Trwa 15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Artur Zaborski, filmoznawca, mówił w Polskim Radiu 24 m.in. o filmach, które można było zobaczyć podczas otwarcia festiwalu.

Transatlantyk Festival

Transatlantyk Festival

Wybitne światowe kino i muzyka. Legendarni i młodzi twórcy, przedstawiciele wszelkich zawodów filmowych i muzycznych, setki pokazów, a także liczne wydarzenia muzyczne. 7 sierpnia w Poznaniu rusza piąta edycja Transatlantyk Festival.

Zdrowie

Niebezpieczne słońce

Niebezpieczne słońce

Słońce to dobrodziejstwo dla organizmu, ale jego nadmiar bywa niebezpieczny dla skóry. O zagrożeniach wynikających z kąpieli słonecznych w Rozmowach o Zdrowiu mówił prof. Piotr Rutkowski, Kierownik Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich Kości i Czerniaków Centrum Onkologii oraz prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

Telemedycyna: przyszłość służby zdrowia

Telemedycyna: przyszłość służby zdrowia

Odbyć konsultację u lekarza specjalisty, bez konieczności przemieszczania się do odpowiedniego szpitala? Tak, niebawem będzie to możliwe. Pilotażowy program telekonsultacji lekarza rodzinnego z lekarzami ze specjalistycznych ośrodków zostanie we wrześniu wdrożony we wszystkich województwach.

Bądź z nami w kontakcie:

Nie przegap:

  • ►06:00 Poranek w PR24
  • ►09:15 Debata Poranka: Turcja wzywa NATO do walki z Państwem Islamskim. Goście: dr Wojciech Szewko, ekspert ds. stosunków międzynarodowych, Robert Pszczel, Kwatera Główna NATO oraz Tomasz Szatkowski, prezes Fundacji Narodowe Centrum Studiów Strategicznych
  • ►10:15 Puls Gospodarki

Komentarze

Tomasz Kempski o wyjazdowych posiedzeniach rządu

Tomasz Kempski o wyjazdowych posiedzeniach rządu

We Wrocławiu odbędzie się wyjazdowe posiedzenie rządu. To już kolejne spotkanie Rady Ministrów poza Warszawą. Wcześniej politycy gościli w Katowicach i Łodzi. – Nie wiem, czy Ewa Kopacz nie wychodzi do ludzi zbyt późno – oceniał w Polskim Radiu 24 Tomasz Kempski, publicysta i komentator polityczny.

    Audycje autorskie: