Polityka

Czy rządowy program uzdrowi Śląsk?

Czy rządowy program uzdrowi Śląsk?

Platforma Obywatelska walczy o poparcie na Śląsku. Podczas wtorkowego posiedzenia rządu w Katowicach przyjęty został „Program dla Śląska”. Czy inicjatywa będzie miała realny wpływ na gospodarkę regionu? Na to pytanie w Polskim Radiu 24 odpowiadał dr Krzysztof Księżopolski z Ośrodka Analiz Politologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Gospodarka

Grecy odrzucą propozycje wierzycieli?

Grecy odrzucą propozycje wierzycieli?

W niedzielnym referendum mieszkańcy Grecji zadecydują o tym, czy rząd powinien przyjąć warunki stawiane przez międzynarodowych kredytodawców. Europejscy politycy uzależniają dalszą pomoc dla Aten właśnie od wyniku głosowania. Goście Pulsu Gospodarki przewidywali, jakie scenariusze są dla Grecji możliwe w przyszłości.

Sezon na pracę

Sezon na pracę

Sytuacja na rodzimym rynku pracy z miesiąca na miesiąc staje się coraz lepsza. Stopa bezrobocia w maju wyniosła 10,8 procent, a według przewidywań już w okresie wakacyjnym ten wskaźnik ma być jednocyfrowy.

Społeczeństwo

Skuteczniejsze ściąganie alimentów

Skuteczniejsze ściąganie alimentów

Od pierwszego lipca dłużnicy alimentacyjni trafią do wszystkich rejestrów dłużników prowadzonych przez Biura Informacji Gospodarczej (BIG). Tym samym łatwiej będzie o ściągnięcie należności.

Wyloguj się na urlop

Wyloguj się na urlop

Smartfony, laptopy, tablety – wykorzystujemy je w pracy, ale również do zabawy i relaksu. Psycholog i trener biznesu Tomasz Łysakowski radził w audycji Interakcje, jak podczas urlopu wypocząć także od korzystania z tych urządzeń i nadmiaru informacji.

Świat

Przyszłości Grecji w Unii Europejskiej

Przyszłości Grecji w Unii Europejskiej

Niedzielne referendum w Grecji zadecyduje o przyjęciu przez rząd w Atenach programu pomocowego narzuconego przez międzynarodowych wierzycieli. W ocenie Przemysława Wielgosza, red. naczelnego polskiej edycji „Le Monde Diplomatique”, greckie władze wykazały się w tej sprawie duża odpowiedzialnością.

Grecja podzieli los Argentyny

Grecja podzieli los Argentyny

Grecja jest niewypłacalna i jej sytuację porównuje się do tej, w której znalazła się Argentyna na początku XXI wieku. W Polskim Radiu 24 Paweł Zerka z DemosEuropa mówił o genezie argentyńskiego upadku i jego analogii w obecnych losach Grecji.

Wiedza

Jak przetrwać upały?

Jak przetrwać upały?

W najbliższy weekend temperatury w niemal całym kraju przekroczą 30° Celsujsza. Jednak upalna aura niesie za sobą niebezpieczeństwa. W takie dni utratą zdrowia najbardziej zagrożone są osoby starsze i dzieci. – Nie jedzmy zbyt dużo i pijmy wodę – radził w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Radzikowski z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie.

Straż miejska bez fotoradarów?

Straż miejska bez fotoradarów?

Premier Ewa Kopacz zapowiada, że samorządy nie będą mogły korzystać z mobilnych fotorejestratorów wykroczeń. – Nie wierzę w takie zapewnienia – mówił w Polskim Radiu 24 mec. Tomasz Parol z „Anuluj-mandat.pl”.

Historia

Jacek Kuroń i jego myślenie o Ukrainie

Jacek Kuroń i jego myślenie o Ukrainie

17 czerwca minęła 11. rocznica śmierci Jacka Kuronia. Urodzony we Lwowie polityk i działacz społeczny był szczególnie wrażliwy na relacje polsko-ukraińskie. Na czym polegało jego myślenie, działalność i zasługi w tym zakresie? O tym mówiła w Polskim Radiu 24 Iza Chruślińska, publicystka.

Wincenty Witos  premier trzech rządów

Wincenty Witos – premier trzech rządów

– Witos należał do polityków, dla których interes kraju był istotniejszy od korzyści partyjnych – oceniał Andrzej Sowa. Publicysta i historyk podkreślał w Polskim Radiu 24, że lider ruchu ludowego w II RP był jednym z ważniejszych działaczy politycznych tamtego okresu. Okazją do przypomnienia postaci Wincentego Witosa jest 92. rocznica objęcia przez niego funkcji premiera.

Sport

Oceny po Igrzyskach Europejskich

Oceny po Igrzyskach Europejskich

Polscy reprezentanci z rozegranych w Baku Igrzysk Europejskich przywieźli 20 medali. – Możemy być zadowoleni z tego rezultatu. Szkoda tylko, że wśród krążków są tylko 2 złote krążki – oceniał w Polskim Radiu 24 Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Światowy Dzień Dziennikarza Sportowego

Światowy Dzień Dziennikarza Sportowego

Relacjonowanie wydarzeń z największych imprez sportowych – mistrzostw świata czy igrzysk olimpijskich. To największe marzenie, a zarazem wyzwanie dziennikarzy sportowych, którzy 2 lipca obchodzą swoje święto.

Kultura

Sztuka tworzenia animacji filmowej

Sztuka tworzenia animacji filmowej

Artystyczne filmy animowane zdobywają uznanie widzów na Zachodzie, ale w Polsce nadal pozostają sztuką niszową. Scenarzysta i producent filmowy Piotr Furmankiewicz opowiadał w Polskim Radiu 24, jak na świecie i w kraju radzi sobie polska animacja.

Galeria miniArt

Galeria miniArt

Radio czaruje swoją magią nie tylko dźwiękiem, ale i… obrazem! A to za sprawą Galerii miniArt, która działa w Polskim Radiu przy studiu koncertowym im. Witolda Lutosławskiego.

Zdrowie

Sukces polskich lekarzy: łańcuchowy przeszczep nerek

Sukces polskich lekarzy: łańcuchowy przeszczep nerek

Zespół specjalistów w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie przeprowadził pierwszy w Polsce łańcuchowy przeszczep nerek pobranych od żywych i niespokrewnionych dawców. Aleksandra Tomaszek, koordynator transplantacyjny programu „Żywy Dawca Nerki” i uczestniczka zespołu transplantologów oraz Jacek Fiuk, dawca, który brał udział w pierwszej w Polsce operacji przeszczepienia krzyżowego nerek byli gośćmi Rozmów o Zdrowiu.

Wielki sukces polskich transplantologów

Wielki sukces polskich transplantologów

Blisko 12 godzin trwała pierwsza w Polsce operacja łańcuchowego przeszczepienia nerek. Przeprowadzili ją transplantolodzy ze Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie. Zespół chirurgów kierowany przez prof. Andrzeja Chmurę operował jednocześnie sześciu pacjentów.

Bądź z nami w kontakcie:

Nie przegap:

  • ►14:15 Eksperymentalne leczenie padaczki. Gość: prof. Katarzyna Kotulska, Centrum Zdrowia Dziecka
  • ►14:35 NIK obnaża polską cybersłabość. Gość: Tomasz Kulisiewicz, analityk rynku komunikacji elektronicznej
  • ►15:15 Fala migrantów płynie przez Bałkany. Gość: Rafał Baczyński-Sielaczek, ekspert ds. migracji, Instytut Spraw Publicznych

Komentarze

Dr Jerzy Głuszyński: Fakty w debacie o euro są nieważne

Dr Jerzy Głuszyński: Fakty w debacie o euro są nieważne

Zagadnienie wprowadzenia euro w Polsce wraca do debaty publicznej. Problemy finansowe Grecji stały się pretekstem do ponownego zaistnienia tej tematyki, która może okazać się ważna w walce o głosy w jesiennych wyborach między PiS-em a PO. – Sfera faktów w tej debacie jest nieistotna. Wyborcy są podatni na emocje – oceniał w Polskim Radiu 24 Jerzy Głuszyński, socjolog.

    Audycje autorskie: