Gospodarka

Polska dostanie miliardy z Brukseli

Polska dostanie miliardy z Brukseli

Unia Europejska oficjalnie zainaugurowała nową perspektywę budżetową na lata 2014-2020. Polska może liczyć na potężny zastrzyk finansowy. Dostaniemy od Brukseli 120 mld euro. – Dzięki tym funduszom dokonamy skoku cywilizacyjnego – zapowiedziała premier Ewa Kopacz.

Wojciech Warski: Polska to gospodarczy średniak

Wojciech Warski: Polska to gospodarczy średniak

Pod względem wskaźników wolności gospodarczej, Polska jest daleko za krajami „starej Unii Europejskiej. Zdaniem Wojciecha Warskiego, przewodniczącego Konwentu Business Center Club, głównym powodem tego stanu rzeczy jest źle funkcjonujący wymiar sprawiedliwości, który nieskutecznie ściga przestępców gospodarczych.

Społeczeństwo

Tolerancyjny jak Polak? Niekoniecznie

Tolerancyjny jak Polak? Niekoniecznie

75 proc. Polaków deklaruje, że nie przeszkadzają im imigranci. Większość z nas jest też gotowa na pracę z obcokrajowcami i nie mamy nic przeciwko mieszkaniu w ich sąsiedztwie. Temu pozytywnemu obrazowi przeczą jednak najnowsze wyniki badań Instytutu Spraw Publicznych.

Mobbing  koszmar pracownika XXI wieku

Mobbing – koszmar pracownika XXI wieku

Mobbing staje się coraz poważniejszą patologią na rynku pracy. – W Polsce wciąż jest zbyt mała świadomość, czym jest mobbing i molestowanie seksualne w pracy. Wiele osób uważa to za normalne praktyki zarządcze – stwierdziła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Kuzaj z „Projekt Antymobbing”.

Świat

Przyszłość Rosji zależna od wojny na Ukrainie

Przyszłość Rosji zależna od wojny na Ukrainie

Wojna na Ukrainie trwa, ale eksperci coraz częściej dyskutują o prawdziwych celach Rosji w konflikcie. Nie chodzi tu tylko o uzyskanie bezpośredniego połączenia z Krymem. – To nie jest wojna o Ukrainę, a Ukrainą o budowę nowego ładu w Europie – stwierdził w Polskim Radiu 24 Jacek Bartosiak z Narodowego Centrum Studiów Strategicznych.

Kuba stawia warunki USA

Kuba stawia warunki USA

Trwa druga runda rozmów odnośnie normalizacji stosunków dyplomatycznych między Stanami Zjednoczonymi a Kubą. Rząd w Hawanie oczekuje m.in. zniesienia embarga handlowego i oddania amerykańskiej bazy Guantanamo.

Wiedza

Trzy miliony dolarów za cyberprzestępcę

Trzy miliony dolarów za cyberprzestępcę

Trzy miliony dolarów - tyle zapłacą Stany Zjednoczone za pomoc w schwytaniu hakera Jewgienija Bogaczewa. To najwyższa nagroda wyznaczona przez amerykańskie władze w historii cyberataków.

Zmiany w Kodeksie - nowa filozofia karania

Zmiany w Kodeksie - nowa filozofia karania

Od 1 lipca br. częściej mają być stosowane kary grzywny i ograniczenia wolności, rzadziej zaś orzekane więzienie w zawieszeniu. W „Debacie poranka” Barbara Zawisza, wiceprezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, oceniała propozycje poprawek Senatu do nowelizacji Kodeksu karnego, zmieniającej filozofię karania, które Sejm przyjął w piątek.

Historia

Kronika Powstania Styczniowego

Kronika Powstania Styczniowego

„Kronika Powstania Styczniowego” to nowe wydawnictwo Polskiego Radia. Ta kolejna już radiowa monografia ma popularyzować historię naszego kraju. Powstanie styczniowe było największym zrywem niepodległościowym XIX wieku.

Sport

Wspomnienie Bohdana Tomaszewskiego

Wspomnienie Bohdana Tomaszewskiego

Nie żyje wybitny polski komentator sportowy Bohdan Tomaszewski. Dziennikarz wpisał się w pamięć fanów sportu przede wszystkim za sprawą znakomitych relacji z meczów tenisowych i turniejów lekkoatletycznych. Zamilkł na zawsze. Zmarł w wieku 93 lat.

Polska bez medalu w skokach

Polska bez medalu w skokach

Polscy skoczkowie nie poszybowali daleko. Kamil Stoch nie obronił mistrzostwa sprzed dwóch lat na zimowych Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym w Falun. Lepiej od Stocha, ale tylko nieznacznie, skoczył Piotr Żyła, który na dużej skoczni zajął 9. miejsce.

Kultura

Wystawa poświęcona filmowi Ida

Wystawa poświęcona filmowi „Ida”

Oryginalne zdjęcia, rekwizyty z planu filmowego, plakaty i nagrody – to wszystko można zobaczyć w Muzeum Kinematografii w Łodzi na trwającej tam wystawie poświęconej filmowi „Ida” Pawła Pawlikowskiego. W związku ze zdobyciem przez ten film Oscara, zapewne wielu Polaków będzie chciało obejrzeć tę wystawę.

Ida zdobyła Oscara

„Ida” zdobyła Oscara!

Historyczny sukces polskiego kina! Po raz pierwszy statuetka Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny w rękach Polaków. Nagrodę Akademii otrzymał obraz Pawła Pawlikowskiego „Ida”.

Zdrowie

Leczenie pod kontrolą

Leczenie pod kontrolą

- W natłoku codziennych obowiązków bardzo często zapominamy o regularnym przyjmowaniu leków i przestrzeganiu zaleceń lekarza. Pacjentom z przewlekłymi chorobami zdarza się przerywać terapię – stwierdziła w Polskim Radiu 24 Paulina Sylwestrzak, przedstawicielka firmy, która stworzyła specjalną aplikację mobilną. Przypomina ona m.in. o konieczności przyjęcia leku.

Dzień walki z depresją

Dzień walki z depresją

Za klika lat depresja będzie drugą co do częstości występowania chorobą na świecie – przestrzega Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). – W Polsce zdiagnozowaną depresję ma 1,5 miliona osób – wskazała w Polskim Radiu 24 psycholog Renata Mizerska.

Bądź z nami w kontakcie:

Nie przegap:

  • ►06:00 Poranek w PR24
  • ►09:15 Pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Goście: dr Paweł Kosiński, IPN i Janusz Kotowski, Prezydent Ostrołęki
  • ►10:15 Cafe Armia - audycja wojskowa Agnieszki Drążkiewicz

Komentarze

Paweł Krulikowski o prezydenckiej kampanii wyborczej

Paweł Krulikowski o prezydenckiej kampanii wyborczej

Publikacja „Gazety Wyborczej” o pracy tajnej grupy inwigilującej szefów służb specjalnych i wyjaśnienia Bartłomieja Sienkiewicza w tej sprawie mogą stać się elementem trwającej kampanii wyborczej. – To doskonały prezent dla opozycji – ocenił w Polskim Radiu 24 Paweł Krulikowski, politolog z portalu PolitykaWarszawska.pl.

    Na skróty