Gospodarka

Polska wygrana na szczycie klimatycznym?

Polska wygrana na szczycie klimatycznym?

W Brukseli osiągnięto porozumienie energetyczno-klimatyczne. Premier Ewa Kopacz mówi o polskim sukcesie w negocjacjach, ale zdania ekspertów są w tej kwestii podzielone.

Bezrobocie nadal spada

Bezrobocie nadal spada

Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego bezrobocie w Polsce spadło we wrześniu, w porównaniu do poprzedniego miesiąca, o 0,2 punktu procentowego. Stopa bezrobocia wynosi obecnie 11,5 procent.

Finanse

Strach kredytobiorców

Strach kredytobiorców

Kurs franka szwajcarskiego pnie się do góry, a złoty osiąga coraz niższe indeksy. Raty kredytów hipotecznych w obcej walucie są coraz wyższe, wzrasta niepokój wśród kredytobiorców. Trwa oczekiwanie na odbicie w górę indeksu polskiej waluty.

Fundusze Europejskie dla Polski

Fundusze Europejskie dla Polski

W latach 2014-2020 Polska będzie po raz drugi z rzędu największym beneficjentem środków finansowych pochodzących ze wspólnego budżetu Unii Europejskiej. Obecna perspektywa finansowa pozwoli na rozdysponowanie ponad 80 mld Euro z unijnej polityki spójności. Kwota ta zostanie podzielona na Programy Operacyjne o zasięgu krajowym, jak i regionalnym.

Sport

Finał nie dla Radwańskiej

Finał nie dla Radwańskiej

Agnieszka Radwańska na półfinale zakończyła swój występ w turnieju WTA Masters w Singapurze. W meczu decydującym o wejściu do finału Polka musiała uznać wyższość Rumunki Simony Halep, z którą gładko przegrała 2:6, 2:6. Mecz trwał zaledwie 67 minut.

Wielki sukces Isi

Wielki sukces Isi!

Agnieszka Radwańska, mimo piątkowej przegranej w Grupie Białej z Rosjanką Marią Szarapową, po raz drugi w karierze zagra w półfinale turnieju WTA Finals. Awans polska tenisistka zawdzięcza zwycięstwu Dunki Karoliny Wożniacki z Czeszką Petrą Kvitovą.

Historia

Uczcijmy ofiary niemieckiego terroru

Uczcijmy ofiary niemieckiego terroru

Polacy niestety nie są świadomi tego, że wielu bohaterów ginęło w publicznych egzekucjach, więzieniach i obozach na zachodnich kresach II Rzeczypospolitej.

Rocznica uprowadzenia i śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

Rocznica uprowadzenia i śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

Mija 30 rocznica męczeńskiej śmierci kapelana warszawskiej "Solidarności", księdza Jerzego Popiełuszki. To był mord polityczny na człowieku, który zagrażał komunistycznemu systemowi – przypominają historycy. Ksiądz Jerzy został zamordowany przez funkcjonariuszy bezpieki.

Wiedza

24. poziom: Gry video i ich wpływ na graczy

24. poziom: Gry video i ich wpływ na graczy

W Magazynie Nowych Technologii gośćmi Przemysława Pawełka i Katarzyny Gizińskiej była Natalia Kowalczyk. Głównym tematem audycji był wpływ gier video na świadomość graczy.

Młodzi Europejczycy w służbie dzihadystów

Młodzi Europejczycy w służbie dzihadystów

Co najmniej kilka, a nawet kilkanaście tysięcy Europejczyków może zasilać szeregi dżihadystów w Iraku i Syrii. Co gorsza, mogą oni działać na rzecz Państwa Islamskiego w krajach Europy. Młodzi mężczyźni i kobiety porzucają swoje dotychczasowe życie i dołączają do bezwzględnych terrorystów.

Ludzie

Pomocna Karta dla rodzin

Pomocna Karta dla rodzin

Na początku tygodnia w Krakowie odbył się Kongres Dużej Rodziny, podczas którego rozmawiano o problemach rodzin wielodzietnych oraz o możliwościach wsparcia ich w trudzie wychowania trójki i więcej dzieci.

AntArktyka: podwodny świat okiem fotografa

„AntArktyka”: podwodny świat okiem fotografa

Mroźne oblicze Arktyki i Antarktyki – części globu kojarzące się z surowym, jałowym środowiskiem naturalnym. Tymczasem te najmniej przyjazne człowiekowi regiony świata okazują się być niezwykle piękne.

Kultura

Drażliwy temat Wołynia

Drażliwy temat Wołynia

Epicki dramat historyczny osadzony na Kresach podczas ludobójstwa dokonanego na Polakach. Tak zapowiada się najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń, którego premiera przewidziana jest na pierwszy kwartał 2016 roku. Obraz, który ma być hołdem dla pomordowanych na Wołyniu podczas II wojny światowej Polaków, ostro krytykują Ukraińcy.

Wielkie otwarcie w Muzeum Historii Żydów Polskich

Wielkie otwarcie w Muzeum Historii Żydów Polskich

Polska, choć dziś jednolita narodowościowo, przez wieki była kolebką różnych kultur i tradycji. Terytorium Rzeczpospolitej od X wieku – czyli od początku istnienia kraju – zamieszkiwali Żydzi, którzy przez stulecia wpływali na kształtowanie się polskiej państwowości.

Zdrowie

Cukier nie krzepi

Cukier nie krzepi

Cukier jest wszędzie: w napojach, pieczywie, jogurtach, serach, a nawet w produktach, gdzie nikt nie spodziewa się jego obecności. Badania lekarskie nie pozostawiają złudzeń, że nadmiar cukru jest szkodliwy, a mimo to jego spożycie wśród Polaków wciąż jest wysokie.

Przełomowa operacja we Wrocławiu

Przełomowa operacja we Wrocławiu

Przeprowadzony we Wrocławiu nowatorski przeszczep przywrócił sparaliżowanemu pacjentowi władzę w nogach. Eksperymentalne dokonanie polskich i brytyjskich lekarzy rodzi wiele nadziei dla innych osób dotkniętych paraliżem. O szczegółach zabiegu mówił w rozmowie z Henrykiem Szrubarza w PR24 dr Wojciech Fortuna, członek zespołu przeprowadzającego operację.

 • ►06:00 Serwisy informacyjne PR24
 • ►09:00 Wybory na Ukrainie. Goscie: Olga Popowycz, historyk i Nedim Useinov, politolog
 • ►10:15 Wydarzenia tygodnia z zagranicy

Komentarze

  Na skróty

  Najczęściej słuchane

  Nowa strategia obronna

  Ostatnie posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego poświęcone k...

  Ojcowie walczą o swoje prawa

  Konfederacja stowarzyszeń ojcowskich w Polsce organizuje manifes...

  Jak bronić Polskę przed atakiem wroga?

  Członkowie Rady Bezpieczeństwa Narodowego przygotują nową strate...

  Rosyjski izolacjonizm i fenomen Putina

  Świadoma polityka Kremla czy działanie wymuszone geopolityką? Iz...

  Nowatorska metoda leczenia paraliżu

  Przeprowadzony we Wrocławiu nowatorski przeszczep prawdopodobnie...

  Polska wygrana na szczycie klimatycznym?

  W Brukseli osiągnięto porozumienie energetyczno-klimatyczne. Pre...

  Bądź z nami w kontakcie: