Polityka

Anna Grodzka: PO neguje własną pracę

Anna Grodzka: PO neguje własną pracę

– To polityczny błąd Platformy. Partia grzebie merytorycznie swoją własną ustawę – mówiła w Rozmowie Politycznej Anna Grodzka. Niezrzeszona posłanka i współautorka ustawy o uzgodnieniu płci skrytykowała nie poddanie pod głosowanie Sejmu prezydenckiego weta.

Gospodarka

Eksperci o uczestnictwie Polski w AIIB

Eksperci o uczestnictwie Polski w AIIB

Polska podpisze w piątek umowę o utworzeniu Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB). O znaczeniu naszego uczestnictwa w tej inicjatywie w Pulsie Gospodarki mówili Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP, Kamil Maliszewski, analityk Domu Maklerskiego mBanku i Marek Tatała, ekspert Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Podsumowanie prac Sejmu

Podsumowanie prac Sejmu

– Podwyższenie wieku emerytalnego, podpisanie ustawy krajobrazowej oraz wprowadzenie zasady, że wątpliwości w podatkach będą rozstrzygane na korzyść podatnika – to pozytywne rezultaty prac parlamentarzystów – ocenił w Pulsie Gospodarki kończącą się kadencję Sejmu Krzysztof Sobczak (Wolters Kluwer). Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również Arkadiusz Krześniak, (Deutsche Bank Polska) i dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Lewiatan).

Społeczeństwo

Nieoszczędny jak Polak

Nieoszczędny jak Polak

Prawie 60 procent polskich gospodarstw domowych nie ma żadnych oszczędności – tak wynika z raportu TNS Polska. – Mniej niż połowa Polaków posiada jakiekolwiek rezerwy pieniężne – mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sadowski, ekonomista.

Przyznano Pokojową Nagrodę Nobla

Przyznano Pokojową Nagrodę Nobla

Pokojowa Nagroda Nobla została przyznana tunezyjskiemu Kwartetowi na rzecz Dialogu Narodowego. Dzięki tej organizacji Tunezja mogła szybko przeprowadzić zmiany demokratyczne – tak Komitet Noblowski uzasadniał swoją decyzję. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentowali Mariusz Borkowski, były korespondent polskich mediów na Bliskim Wschodzie i Grzegorz Dziemidowicz, gospodarz "Kawy Dyplomatycznej" w Polskim Radiu 24, a także były ambasador RP w krajach arabskich.

Świat

Rosja na Bliskim Wschodzie

Rosja na Bliskim Wschodzie

Moskwa coraz bardziej angażuje się w konflikt na Bliskim Wschodzie. Tymczasem, państwa NATO poddają w wątpliwość przeciwdziałanie Państwu Islamskiemu, a dodatkowo rosyjskie lotnictwo naruszyło przestrzeń powietrzną Turcji. Sytuację w Polskim Radiu 24 komentował Grzegorz Gromadzki, ekspert z Fundacji Batorego.

20. spotkanie koreańskich rodzin

20. spotkanie koreańskich rodzin

Po raz dwudziesty dojdzie do spotkania wybranych koreańskich rodzin rozdzielonych przez wojnę. – Spotkanie obserwują agentury obu Korei – mówił w Polskim Radiu 24 Oskar Pietrewicz z Centrum Studiów Polska-Azja.

Wiedza

25-lecie Caritas Polska

25-lecie Caritas Polska

Caritas Polska świętuje w tym roku swoje 25-lecie posługi na rzecz potrzebujących. O rocznicy i działaniu największej kościelnej organizacji charytatywnej opowiadał w Polskim Radiu 24 Paweł Kęska, rzecznik Caritas.

Zbyt mało języka angielskiego w szkołach

Zbyt mało języka angielskiego w szkołach

– Na zajęciach dzieci mówią po angielsku w zbyt ograniczonym stopniu – mówiła w Polskim Radiu 24 dr Magdalena Szpotowicz. Ekspert z Instytutu Badań Edukacyjnych komentowała najnowszy raport placówki dotyczący nauki języka angielskiego w szkołach podstawowych.

Historia

25 lat temu doszło do historycznego Zjednoczenia Niemiec

25 lat temu doszło do historycznego Zjednoczenia Niemiec

Ćwierć wieku temu powstała Nowa Republika Federalna Niemiec. Do połączenia dwóch państw niemieckich – RFN i NRD – doszło 3 października 1990 roku. – To była pierwsza udana rewolucja demokratyczna w historii Niemiec – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Klaus Zimmer z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, były dyrektor Niemieckiego Instytutu Historycznego.

Rocznica końca Powstania Warszawskiego

Rocznica końca Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie. 63 dni zbrojnej walki z hitlerowskim okupantem. Mimo zaangażowania polskich oddziałów powstańczych, zryw zakończył się niepowodzeniem. Dnia 2 października 1944 podpisano Układ o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie. O ostatnich dniach Powstania Warszawskiego w Polskim Radiu 24 mówiła Katarzyna Utracka, historyk.

Sport

Decydujący mecz z Irlandią już w niedzielę

Decydujący mecz z Irlandią już w niedzielę

W niedzielę na Stadionie Narodowym Polska podejmie Irlandię. Biało-Czerwoni muszą wygrać lub zremisować niżej niż 2:2, aby zapewnić sobie awans na Euro 2016. W Magazynie Sportowym w Polskim Radiu 24 Filip Jastrzębski podsumował spotkanie Polska-Szkocja i ocenił szanse Polaków przed meczem z Irlandią.

Polskie szanse na siatkarskich ME 2015

Polskie szanse na siatkarskich ME 2015

W piątek 9 października rozpoczęły się siatkarskie Mistrzostwa Europy mężczyzn. W Magazynie Sportowym w Polskim Radiu 24 formę Biało-Czerwonych analizowali trener siatkarskiej kadry juniorów Jakub Bednaruk i dziennikarz Tomasz Kowalczyk.

Kultura

Natalia Kozłowska i Benjamin Bayl o Pigmalionie

Natalia Kozłowska i Benjamin Bayl o „Pigmalionie”

Premiera „Pigmaliona” Jean-Philippe'a Rameau rozpocznie nowy sezon na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej. W programie Weekend Kulturalny o operze, przedstawieniach i pracy WOK mówili Natalia Kozłowska, reżyserka „Pigmaliona” i Banjamin Bayl, dyrygent.

Festiwal Lalka też człowiek

Festiwal „Lalka też człowiek”

W dniach 12-20 października Warszawa będzie gościła X Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też człowiek”. O inicjatywie w Polskim Radiu 24 mówił Marek Żurawski, dyrektor organizacyjny przedsięwzięcia.

Zdrowie

Nowoczesne leczenie zatok

Nowoczesne leczenie zatok

Po raz pierwszy w Polsce przeprowadzono zabieg udrażnia zatok metodą XprSS System. Gościem Rozmów o Zdrowiu był dr n. med. Michał Michalik, laryngolog, który zainicjował leczenie zatok tą techniką w naszym kraju.

Cukrzyca, czyli Słodki drań

Cukrzyca, czyli „Słodki drań”

Zmiany w naczyniach krwionośnych, choroby oczu czy zmiany kostne i skórne. To tylko niektóre z potencjalnych powikłań cukrzycy. Fundacja „Wstańmy razem! Aktywna rehabilitacja” przygotowała spektakl edukacyjny „Słodki drań”, który ma zwiększyć świadomość osób cierpiących na to schorzenie. O inicjatywie w Polskim Radiu 24 mówili Dariusz Gnatowski, aktor i reżyser, a także Aleksander Lizak, fizjoterapeuta.

Bądź z nami w kontakcie:

Nie przegap:

  • ►06:00 Poranek w PR24
  • ►09:15 Jubileuszowy – XV Dzień Papieski. Gość: ks. Dariusz Kowalczyk, zarząd Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia
  • ►10:15 Cafe Armia – audycja Agnieszki Drążkiewicz. Gość: gen. Mirosław Różański, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.

Komentarze

    Audycje autorskie: