Kultura

Narodowe Czytanie Trylogii

Narodowe Czytanie „Trylogii”

Z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego odbędzie się trzecie Narodowe Czytanie. W tym roku w całej Polsce zorganizowane zostaną spotkania z „Trylogią” Henryka Sienkiewicza.

Otwarcie Europejskiego Centrum Solidarności

Otwarcie Europejskiego Centrum Solidarności

Tegoroczne obchody rocznicy Sierpnia ’80 nabierają szczególnego znaczenia ze względu na otwarcie w Gdańsku Europejskiego Centrum Solidarności. Placówka ma szansę na wpisanie się w świadomość Polaków na równi z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Ludzie

W rugby na wózku

W rugby na wózku

O sporcie osób niepełnosprawnych najwięcej mówi się przy okazji największych imprez – takich jak igrzyska paraolimpijskie. Tymczasem dyscypliny sportowe przeznaczone dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej cieszą się coraz większą popularnością.

Pamięć po zaginionych

Pamięć po zaginionych

Wyszedł z domu i słuch po nim zaginął. Choć w demokratycznym, zachodnim świecie przypadki przepadania ludzi bez wieści wydają się być miejskimi legendami, to w niektórych częściach świata takie zdarzenia nie są rzadkością.

Polityka

Tusk szefem Rady Europejskiej

Tusk szefem Rady Europejskiej

Donald Tusk przewodniczącym Rady Europejskiej. Tak zdecydowali szefowie państw i rządów unijnych na nadzwyczajnym szczycie w Brukseli.

Chiny a kryzys ukraiński

Chiny a kryzys ukraiński

Kryzys ukraiński, choć jest konfliktem lokalnym wzbudza zainteresowania znacznej części świata. W sprawę zaangażowane są nie tylko kraje Unii Europejskiej, lecz także Stany Zjednoczone czy Kanada, które także nałożyły sankcje na Moskwę. Tymczasem Pekin pozostaje w cieniu ukraińskiej rozgrywki.

Finanse

Deflacja i kurs złotówki zmory zadłużonych

Deflacja i kurs złotówki – zmory zadłużonych

Z badań wynika, że w ujęciu rocznym ceny produktów w Polsce spadły o 0,2 proc. Taka sytuacja jest korzystna dla pojedynczych konsumentów, którzy za zakupy zapłacą mniej, ale jednocześnie może bardzo zaszkodzić niektórym kredytobiorcom oraz całej gospodarce.

Świadczenia niższe niż minimalne?

Świadczenia niższe niż minimalne?

Płacenie składek nie zapewnia najniższej, gwarantowanej przez państwo stawki emerytalnej. W tym przypadku potrzebny jest chociaż minimalny staż ubezpieczeniowy, który w roku bieżącym ulega zmianie w stosunku do kobiet.

Gospodarka

Trudna sytuacja producentów żywności

Trudna sytuacja producentów żywności

W przyszłym tygodniu produkty żywnościowe zostaną przekazane na cele charytatywne. Jednak wszystkich towarów nie uda się rozdać najuboższym. Ponad milion ton artykułów rolno-spożywczych nie uda się sprzedać.

Koniec śmieciówek?

Koniec śmieciówek?

Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy, która pozwoli na „ozusowanie” umów zleceń. Rządowe zmiany zakładają obłożenie składkami emerytalnymi i rentowymi umów tego typu, ale opinie ekspertów w kwestii „ozusowania” śmieciówek są podzielone.

Historia

Rocznica porozumień sierpniowych

Rocznica porozumień sierpniowych

W tym roku mija 34. rocznica podpisania porozumień sierpniowych, które stanowiły zalążek do dalszych wydarzeń związanych z porozumieniami zawartymi przy Okrągłym Stole i pierwszymi częściowo wolnymi wyborami w 1989 roku.

Święto polskiego lotnictwa

Święto polskiego lotnictwa

Marynarka wojenna, wojska lądowe i specjalne oraz lotnicy sił powietrznych po raz pierwszy wspólnie obchodzą święto polskiego lotnictwa, które nawiązuje do wspaniałego sukcesu polskich lotników.

Zdrowie

Misja i emisja: by powietrze było czyste

Misja i emisja: by powietrze było czyste

Każdy może troszczyć się o zdrowe i ekologiczne środowisko. Niestety społeczeństwo wciąż ma niewielką świadomość zagrożeń, jakie niesie za sobą niska emisja: pyłów i szkodliwych gazów pochodzących z domowych pieców grzewczych i kotłowni węglowych.

Strach przed wirusem Ebola

Strach przed wirusem Ebola

Alarmy odnośnie obecności Eboli w Brukseli i Berlinie okazały się fałszywe. Eksperci zapewniają, że zagrożenie przeniknięciem wirusa do Europy jest mało prawdopodobne, ale ryzyko wciąż istnieje. Na Starym Kontynencie groźniejsza jest inna epidemia – epidemia strachu.

Sport

MŚ: Polacy nokautują

MŚ: Polacy nokautują!

Reprezentanci Polski pokonali Serbów 3:0 (25:19, 25:18, 25:18) w meczu otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej. Spotkanie inauguracyjne, które odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie, oglądało ponad 60 tysięcy widzów.

Siatkówka dla wszystkich

Siatkówka dla wszystkich

Rozpoczynające się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej to doskonała okazja do rozmowy o sporcie, który przyniósł Polsce wiele chwały. Dzięki sukcesom naszych reprezentantów, siatkówka należy dziś do najpopularniejszych dyscyplin w kraju.

 • ►11:15 Windsurfing na Narodowym. Gość: Zofia Klepacka, była mistrzyni świata
 • ►12:15 Ile kosztuje edukacja naszych dzieci? Gość: Jacek Weigl, szef Fundacji Edukacja i Agata Rzędowska, edukator domowy
 • ►13:15 Zostań kobietą sukcesu. Gość: Patrycja Załug, założycielka Akademii Kobiet Sukcesu

Komentarze

Aktualne wydarzenia z kraju i ze świata komentuje Łukasz Perzyna

Aktualne wydarzenia z kraju i ze świata komentuje Łukasz Perzyna

Kandydaci na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej, kandydaci na stanowisko ewentualnego premiera Polski w przypadku objęcia fotela szefa RE przez Donalda Tuska, powołanie komisji śledczej ws. likwidacji WSI. To główne tematy, które w Polskim Radiu 24 komentował Łukasz Perzyna, publicysta i redaktor portalu polityczni.pl.

  Najczęściej słuchane

  Pogarszająca się sytuacja Palestyńczyków

  Konflikt w Strefie Gazy został zakończony, ale nie ulegnie zmian...

  Aktualne wydarzenia z kraju i ze świata komentuje Mirosław Oczkoś

  Priorytety rządu Donalda Tuska, przyszłość Bartłomieja Sienkiewi...

  Szczyt w Mińsku zakończy wojnę na Ukrainie?

  Podczas spotkania w Mińsku ma dojść do rozmów w cztery oczy międ...

  Stosunki polsko-niemieckie dzisiaj

  Postrzeganie Niemiec przez polską opinię publiczną w przeciągu o...

  Brytyjczycy na dżihadzie w Iraku

  Dążenia Państwa Islamskiego do utworzenia na terenach Syrii, Lib...

  Aktualne wydarzenia z kraju i ze świata komentuje Andrzej Anusz

  Wkroczenie rosyjskich wojsk na Ukrainę i kandydatura Donalda Tus...

  Bądź z nami w kontakcie: