Kultura

Narodowe Czytanie Trylogii

Narodowe Czytanie „Trylogii”

Z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego odbędzie się trzecie Narodowe Czytanie. W tym roku w całej Polsce zorganizowane zostaną spotkania z „Trylogią” Henryka Sienkiewicza.

Otwarcie Europejskiego Centrum Solidarności

Otwarcie Europejskiego Centrum Solidarności

Tegoroczne obchody rocznicy Sierpnia ’80 nabierają szczególnego znaczenia ze względu na otwarcie w Gdańsku Europejskiego Centrum Solidarności. Placówka ma szansę na wpisanie się w świadomość Polaków na równi z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Ludzie

Akcja społeczna Dzwonek na obiad

Akcja społeczna „Dzwonek na obiad”

„Dzwonek na obiad” to ogólnopolski projekt społeczny poświęcony najwrażliwszej grupie społecznej – dzieciom i młodzieży. Głównym celem akcji jest zapewnienie w roku szkolnym 2014/2015 ciepłego obiadu tym uczniom, których rodzice lub opiekunowie nie są w stanie samodzielnie zapewnić go swoim pociechom.

Ile kosztuje edukacja naszych dzieci?

Ile kosztuje edukacja naszych dzieci?

Posłanie do szkoły jednego dziecka kosztuje rodziców około 826 zł. Wydatki są znacznie większe, jeśli rodzic zdecyduje się na szkołę prywatną lub chce zapewnić dziecku zajęcia pozalekcyjne. Czy edukacja domowa jest tańszą i lepszą alternatywą dla powszechnego szkolnictwa?

Polityka

Tusk jako szef RE szansą dla Polski

Tusk jako szef RE szansą dla Polski

Donald Tusk został wybrany na szefa Rady Europejskiej. Zdaniem dr Agnieszki Łady dzięki temu polskie spojrzenie ma szanse przebić się na salony brukselskie.

Świetlana przyszłość Donalda Tuska?

Świetlana przyszłość Donalda Tuska?

Wybór Donalda Tuska na Przewodniczącego Rady Europejskiej jest nie tylko sukcesem Polski, lecz także samego premiera. Prestiż przyszłej funkcji może być kluczem do najwyższego urzędu w kraju. – Po pięciu latach w Brukseli Donald Tusk będzie „pewniakiem” w wyborach prezydenckich – mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Piotr Wawrzyk, europeista z Uniwersytetu Warszawskiego.

Finanse

Emerytura bez ZUS-u i OFE

Emerytura bez ZUS-u i OFE

Czy na starość musimy być skazani na ZUS lub OFE? A może jednak jest trzecie rozwiązanie? Dr inż. Jacek Borowiak doradza jak inwestując i umiejętnie pomnażając swój kapitał możemy zgromadzić własnym sumptem sumę, która pozwoli nam godziwie żyć na emeryturze.

Deflacja i kurs złotówki zmory zadłużonych

Deflacja i kurs złotówki – zmory zadłużonych

Z badań wynika, że w ujęciu rocznym ceny produktów w Polsce spadły o 0,2 proc. Taka sytuacja jest korzystna dla pojedynczych konsumentów, którzy za zakupy zapłacą mniej, ale jednocześnie może bardzo zaszkodzić niektórym kredytobiorcom oraz całej gospodarce.

Gospodarka

Trudna sytuacja producentów żywności

Trudna sytuacja producentów żywności

W przyszłym tygodniu produkty żywnościowe zostaną przekazane na cele charytatywne. Jednak wszystkich towarów nie uda się rozdać najuboższym. Ponad milion ton artykułów rolno-spożywczych nie uda się sprzedać.

Koniec śmieciówek?

Koniec śmieciówek?

Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy, która pozwoli na „ozusowanie” umów zleceń. Rządowe zmiany zakładają obłożenie składkami emerytalnymi i rentowymi umów tego typu, ale opinie ekspertów w kwestii „ozusowania” śmieciówek są podzielone.

Historia

Zapomniane lotnisko w Zielonce

Zapomniane lotnisko w Zielonce

Większość osób nie zdaje sobie sprawy z roli, jaką odegrało lotnisko w podwarszawskiej Zielonce w zmaganiach lotnictwa polskiego we wrześniu 1939 roku. Było to miejsce, z którego najdłużej, bo przez 11 dni z rzędu, wykonywały zadania bojowe samoloty polskiego lotnictwa wojskowego. Już niebawem zostanie otwarta wystawa upamiętniająca rolę tego lotniska w kampanii wrześniowej.

Rocznica porozumień sierpniowych

Rocznica porozumień sierpniowych

W tym roku mija 34. rocznica podpisania porozumień sierpniowych, które stanowiły zalążek do dalszych wydarzeń związanych z porozumieniami zawartymi przy Okrągłym Stole i pierwszymi częściowo wolnymi wyborami w 1989 roku.

Zdrowie

Misja i emisja: by powietrze było czyste

Misja i emisja: by powietrze było czyste

Każdy może troszczyć się o zdrowe i ekologiczne środowisko. Niestety społeczeństwo wciąż ma niewielką świadomość zagrożeń, jakie niesie za sobą niska emisja: pyłów i szkodliwych gazów pochodzących z domowych pieców grzewczych i kotłowni węglowych.

Strach przed wirusem Ebola

Strach przed wirusem Ebola

Alarmy odnośnie obecności Eboli w Brukseli i Berlinie okazały się fałszywe. Eksperci zapewniają, że zagrożenie przeniknięciem wirusa do Europy jest mało prawdopodobne, ale ryzyko wciąż istnieje. Na Starym Kontynencie groźniejsza jest inna epidemia – epidemia strachu.

Sport

MŚ w siatkówce: zwycięstwo Polaków

MŚ w siatkówce: zwycięstwo Polaków

W meczu otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn polska reprezentacja pokonała Serbię 3:0. Mecz odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Windsurfing na Narodowym

Windsurfing na Narodowym

Głównym przeznaczeniem Stadionu Narodowego w Warszawie, wybudowanego przy okazji Euro 2012, jest organizacja meczów piłkarskich. Tymczasem na obiekcie odbywa się coraz więcej różnorodnych wydarzeń. Na początku września boisko zamieni się w wielki basen.

 • ►08:00 Dzień w sieci: zapowiedź wydarzeń dnia
 • ►09:15 Przyczyny i konsekwencje II Wojny Światowej. Goście PR24: prof. Jerzy Eisler, historyk, IPN
 • ►10:15 Dramat Ukrainy. Gość: dr Jerzy Zaborowski, dyr. PCK

Komentarze

Aktualne wydarzenia z kraju i ze świata komentuje Łukasz Perzyna

Aktualne wydarzenia z kraju i ze świata komentuje Łukasz Perzyna

Kandydaci na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej, kandydaci na stanowisko ewentualnego premiera Polski w przypadku objęcia fotela szefa RE przez Donalda Tuska, powołanie komisji śledczej ws. likwidacji WSI. To główne tematy, które w Polskim Radiu 24 komentował Łukasz Perzyna, publicysta i redaktor portalu polityczni.pl.

  Najczęściej słuchane

  Pogarszająca się sytuacja Palestyńczyków

  Konflikt w Strefie Gazy został zakończony, ale nie ulegnie zmian...

  Aktualne wydarzenia z kraju i ze świata komentuje Mirosław Oczkoś

  Priorytety rządu Donalda Tuska, przyszłość Bartłomieja Sienkiewi...

  Świetlana przyszłość Donalda Tuska?

  Wybór Donalda Tuska na Przewodniczącego Rady Europejskiej jest n...

  Brytyjczycy na dżihadzie w Iraku

  Dążenia Państwa Islamskiego do utworzenia na terenach Syrii, Lib...

  Ukraina w NATO?

  Rosyjskie wojska zdobywają kolejne tereny w południowo-wschodnie...

  Aktualne wydarzenia z kraju i ze świata komentuje Andrzej Anusz

  Wkroczenie rosyjskich wojsk na Ukrainę i kandydatura Donalda Tus...

  Bądź z nami w kontakcie: