Polityka

Prof. Ewa Marciniak o wyniku wyborów prezydenckich

Prof. Ewa Marciniak o wyniku wyborów prezydenckich

Według cząstkowych wyników wyborów prezydenckich, zwyciężył w nich Andrzej Duda. Prof. Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, podkreślała w Polskim Radiu 24, że niewielka różnica głosów między kandydatami może być dla nowej głowy państwa wyzwaniem.

Gospodarka

Węgrzy obniżają podatki

Węgrzy obniżają podatki

Rząd Viktora Orbana zapowiada, że w przyszłorocznym budżecie kraju znajdzie się miejsce na obniżenie podatków. – Sytuacja na Węgrzech się poprawia. Po wielu latach recesji widoczny jest wzrost gospodarczy – mówił w Polskim Radiu 24 Leszek Skiba z Instytutu Sobieskiego.

Obietnice wyborcze Andrzeja Dudy

Obietnice wyborcze Andrzeja Dudy

Andrzej Duda, prawdopodobnie nowy prezydent Polski, obiecał wyborcom w swojej kampanii wiele zmian. Goście Puls Gospodarki: Aleksander Łaszek z Forum Obywatelskiego Rozwoju, Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan i dziennikarz Gazety Wyborczej Witold Gadomski, analizowali, czy Polskę stać na realizację tych obietnic.

Społeczeństwo

Polscy strażacy o akcji ratowniczej w Nepalu

Polscy strażacy o akcji ratowniczej w Nepalu

Polscy strażacy z grupy HUSAR na przełomie kwietnia i maja 2015 roku uczestniczyli w akcji ratowniczej po trzęsieniu ziemi w Nepalu. Trzech z nich – bryg. Mariusz Feltynowski, bryg. Wiesław Drosio i st. sekc. Marek Harczuk – w audycji „W poniedziałek u Rigamonti” opowiadało o swoim udziale w operacji.

Polska nieprzyjazna seniorom

Polska nieprzyjazna seniorom

Polska zajmuje najgorsze miejsce w gronie państw Unii Europejskiej, które są najbardziej przyjazne osobom powyżej 60 roku życia. Tak wynika z rankingu ONZ, w którym zestawiono 91 krajów świata. Wyprzedzają nas m.in. Białoruś, Tadżykistan i Wietnam.

Świat

Dżihadyści w Palmirze

Dżihadyści w Palmirze

Państwo Islamskie przejęło całkowitą kontrolę nad Palmirą – starożytnym miastem położonym w środkowej Syrii. W ostatnich dniach dżihadyści zdobyli również irackie Ramadi. O ofensywie rebeliantów w Polskim Radiu 24 mówił Wojciech Cegielski, korespondent zagraniczny Polskiego Radia.

Przed finałem Eurowizji

Przed finałem Eurowizji

60. finał Eurowizji 2015 zbliża się wielkimi krokami. Wyniki konkursu poznamy już 23 maja. Maria Szabłowska, dziennikarka i krajowa jurorka festiwalu oraz Artur Orzech, dziennikarz muzyczny typowali w Polskim Radiu 24 faworytów.

Wiedza

Pierwsze efekty zmian w kodeksie drogowym

Pierwsze efekty zmian w kodeksie drogowym

Zaostrzone przepisy prawa o ruchu drogowym przynoszą rezultaty. O karach, które spadają na tych, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością lub po pijanemu mówił w Polskim Radiu 24 Konrad Romik, ekspert Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Ule w wielkim mieście

Ule w wielkim mieście

W dużych aglomeracjach, takich jak Warszawa, panuje dobry klimat do hodowli pszczół. Wystarczy spojrzeć na dachy kamienic i wieżowców, a także ogródki działkowe.

Historia

Józef Piłsudski  prawda i legenda

Józef Piłsudski – prawda i legenda

W tym tygodniu obchodziliśmy 80. rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego. To przede wszystkim ojciec niepodległej Polski, twórca i realizator idei legionowej, niepokonany wódz narodu. Kim był prywatnie? Z jakimi dylematami się zmagał? - o tym w rozmowie z gośćmi Polskiego Radia 24.

80 lat temu zmarł marszałek Józef Piłsudski

80 lat temu zmarł marszałek Józef Piłsudski

– Józef Piłsudski najbardziej chciał polskiej niepodległości i najmocniej o nią walczył – mówił w Polskim Radiu 24 historyk Andrzej Sowa. Marszałek uchodzi za jedną z najwybitniejszych postaci w historii walk o wolną Polskę. Jego geniuszowi strategicznemu przypisuje się m.in. zwycięstwo w wojnie roku 1920.

Sport

Dakar 2016 bez Hołowczyca?

Dakar 2016 bez Hołowczyca?

Zgoda rodziny i dopięcie budżetu. To czynniki, od których Krzysztof Hołowczyc uzależnia swój występ w przyszłorocznym Rajdzie Dakar. – Sport motorowy nie jest oparty tylko na chęciach zawodnika, ale także na umiejętności połączenia wielu elementów w całość – mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy.

Życie po karierze sportowej

Życie po karierze sportowej

Tomasz Kucharski i Michał Jeliński. Jedni z najwybitniejszych polskich sportowców ostatnich lat, złoci medaliści olimpijscy w wioślarstwie. W Polskim Radiu 24 opowiedzieli o swoim życiu po zakończeniu karier sportowych, a także wspominali największe sukcesy.

Kultura

Święto wolności w Domu Spotkań z Historią

Święto wolności w Domu Spotkań z Historią

Piotr Jakubowski, dyrektor Domu Spotkań z Historią i Katarzyna Puchalska, koordynatorka programu zapraszali w Polskim Radiu 24 na festiwal Wyłącz System. Wydarzenie poświęcone jest zagadnieniom wolności i cenzury.

Casanova w Warszawie

Casanova w Warszawie

Awanturnik, podróżnik i literat - Giacomo Casanova. Na przełomie lat 1765 i 1766 spędził kilka miesięcy w Warszawie biorąc udział w kilku interesujących wydarzeniach. W dniach 28-30 maja Opera Narodowa zaprezentuje balet, który przybliży warszawski epizod legendarnego kochanka.

Zdrowie

Czy NFZ czeka fala protestów?

Czy NFZ czeka fala protestów?

Narodowy Fundusz Zdrowia – zgodnie z orzeczeniem Sądu Okręgowego w Warszawie – ma zapłacić Szpitalowi Zachodniemu w Grodzisku Mazowieckim za leczenie pacjentów, którzy nie posiadali ubezpieczenia. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentował dr Jerzy Gryglewicz, ekspert ds. zarządzania służbą zdrowia z Uczelni Łazarskiego.

Niedosłuch centralny jedną z przyczyn trudności w uczeniu się

Niedosłuch centralny jedną z przyczyn trudności w uczeniu się

Seplenienie, problemy z nauką języka obcego, a nawet czytania - mogą to być sygnały świadczące o centralnym zaburzeniu przetwarzania słuchowego. Dr Elżbieta Włodarczyk, audiolog i foniatra ze Światowego Centrum Słuchu mówiła w Rozmowach o Zdrowiu, jak rozpoznać i leczyć to schorzenie słuchu.

Bądź z nami w kontakcie:

Nie przegap:

  • ►06:00 Poranek w PR24
  • ►09:15 Debata Poranka: Skutki wyniku wyborów prezydenckich dla polskiej sceny politycznej. Goście: prof. Wojciech Łukowski, socjolog, Uniwersytet Warszawski i dr hab. Mikołaj Cześnik, socjolog, politolog, prof. SWPS
  • ►10:15 Puls Gospodarki

Komentarze

Marcin Celiński: PO i PiS muszą wyciągnąć wnioski

Marcin Celiński: PO i PiS muszą wyciągnąć wnioski

Oficjalne wyniki II tury wyborów prezydenckich potwierdziły zwycięstwo Andrzeja Dudy. Zdaniem Marcina Celińskiego, choć głosowanie zakończyło się porażką faworyzowanego Bronisława Komorowskiego, to PiS i PO muszą wyciągnąć ten sam wniosek z kampanii wyborczej. – Partii nie powinni reprezentować pewni politycy, bo oni szkodzą wizerunkowi ugrupowań – oceniał publicysta.

    Audycje autorskie: