Kultura

Wielkanocne baby i mazurki

Święta Wielkiej Nocy to okazja, aby zasiąść wraz z rodziną przy suto zastawionym stole i delektować się tradycyjnymi smakołykami. Jakie polskie zwyczaje kulinarne są kultywowane do dziś, a o których już zapomnieliśmy?

„Próg Nadziei”

Święty Augustyn powiedział, że „Kto śpiewa, ten modli się dwa razy”. Przed kanonizacją bł. Jana Pawła II Chór Polskiego Radia przygotował – specjalnie na to wydarzenie – dwupłytowe wydawnictwo „Próg Nadziei. W hołdzie Janowi Pawłowi II”.

Ludzie

Pielgrzym pokoju

W czasie swojego pontyfikatu Jan Paweł II odwiedził aż 132 kraje, w których spotkał się z milionami wiernych. Ze swoim przesłaniem pokoju i miłości starał się dotrzeć do ludzi na całym świecie.

Wielki Piątek: tajemnica życia i śmierci

Wielki Piątek jest dla wszystkich chrześcijan wspomnieniem Męki Pańskiej. Tego dnia w kościołach zamiast mszy świętych odprawia się nabożeństwa pokutne. W katolickiej tradycji to jedyny dzień, w którym nie sprawuje się Eucharystii.

Polityka

Putin rządzi światem ?

Po raz kolejny zaskoczył świat i pokazał swoją nieograniczoną władzę . Na jego rozkaz rosyjskie wojsko wkroczyło na terytorium Ukrainy. Rzekomo by bronić rosyjskich obywateli. Władimir Putin rządzi i straszy.

Gry dyplomatyczne o Ukrainę

W konflikt ukraińsko-rosyjski zaangażowanych jest wiele państw. Zachodni przywódcy swoimi działaniami starają się zażegnać spór, ale ich wysiłki jak na razie nie przynoszą wymiernych rezultatów.

Finanse

Droga jak Wielkanoc?

Wielkanoc to okazja do świętowania, odpoczynku i spotkań z rodziną, ale także okres znacznych wydatków. Przeciętne gospodarstwo domowe na produkty, które znajdą się na świątecznym stole wyda od 200 do 500 złotych.

Odświętność uzdrawia psyche

Trwa przedświąteczna gorączka zakupów. W tym czasie trudno jest nam zachować zdrowy rozsądek i umiar w kupowaniu. Przed świętami robimy zapasy żywności niby na kilka dni, ale kupujemy znacznie więcej, niż potrzebujemy.

Gospodarka

Gospodarka węgierska wychodzi z kryzysu

Węgierska gospodarka, na przekór europejskim sceptykom powoli podnosi się z kryzysu. Grecja, Hiszpania, Irlandia korzystają z pomocy zagranicznej. Węgry po rządami Viktora Orbana uznały, że mają swoje sposoby na wyjście z zapaści ekonomicznej.

10 lat Polaków na europejskich rynkach pracy

Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej tysiące młodych ludzi wyemigrowało w poszukiwaniu zatrudnienia. Polacy zagranicą pracują, dobrze zarabiają i zakładają rodziny, więc niechętnie decydują się na powrót do kraju. Czy falę emigracji da się powstrzymać?

Historia

71. rocznica powstania w getcie warszawskim

Było to pierwsze wystąpienie zbrojne o dużej skali, podjęte przez polskie organizacje podziemne przeciwko hitlerowcom. Powstanie w getcie warszawskim często stawiane jest na równi z powstaniem warszawskim.

2 lata w getcie warszawskim

W książce „Miasto skazanych, 2 lata w warszawskim getcie” znajdują się teksty literackie i wspomnienia Jerzego Jurandota, a także wiersze jego żony Stefanii Grodzieńskiej. Zapiski polskiego satyryka, poety, dramaturga i scenarzysty zostały po raz pierwszy opublikowane 70 lat po ich powstaniu.

Zdrowie

Ile kalorii ma świąteczny koszyk?

Wielkanocne jedzenie jest bardzo smaczne, ale również wyjątkowo tuczące. W ciągu trzech dni ucztowania można spożyć nawet 10 tysięcy kilokalorii. W jaki sposób ustrzec się przed przybraniem na wadze w czasie świąt?

Wielkanocny stół pełen kalorii

Święta Wielkiej Nocy sprzyjają spotkaniom w gronie rodzinnym i biesiadowaniu przy suto zastawionym stole. Jednak wiele tradycyjnych potraw oprócz doskonałego smaku wyróżnia się wysokokalorycznością i ciężkostrawnością.

Sport

Po mieście tylko rowerem

Podróżowanie rowerem jest szybkim, wygodnym i zdrowym sposobem przemieszczania się w mieście. Ten środek transportu z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. O czym należy pamiętać, żeby jazda na rowerze była bezpieczna?

Rolki królują wiosną

Jazda na rolkach zyskuje w Polsce coraz szerszą rzeszę zwolenników. Organizowane są nocne przejazdy przez miasta, maratony rolkarskie, a gminy inwestują w obiekty do trenowania akrobacji na rolkach.

Bądź z nami w kontakcie:

Komentarze

  Najczęściej słuchane

  Mistrzostwa Polski w Triathlonie

  W Ełku zostaną rozegrane 26. Mistrzostwa Polski seniorów na dyst...

  Gra o Mołdawię

  Prawdopodobnie Władimir Putin nie poprzestanie na aneksji Krymu....

  Czy nad Bałtykiem będą rosły palmy?

  Zmiany klimatyczne są nieodłącznym elementem funkcjonowania świa...

  Dlaczego Ukraina się nie broni?

  Mimo upłynięcia kolejnego ultimatum, władze Ukrainy nie podejmuj...

  Putin rządzi światem ?

  Po raz kolejny zaskoczył świat i pokazał swoją nieograniczoną wł...

  Problem rosyjskich separatystów

  Ukraińskie władze rozpoczęły "operację specjalną" przeciwko sepa...