Polskie Radio 24Felietony
Section08
Felieton polityczny

Jerzy Kisielewski
Dziennikarz radiowy i telewizyjny. Związany m.in. z TVP Info oraz Programem Drugim Polskiego Radia. Od 1991 roku jest członkiem kapituły Nagrody Kisiela. Były prezes Centrum Monitoringu Wolności Prasy w latach 2001-2003.

Czwartek, godz. 8:10

Cezary Krysztopa
Urodził się w 1974 w Białymstoku, ukończył studia na wydziale Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Kilkanaście lat pracował jako architekt przy projektach szkół, szpitali, obiektów handlowych, sportowych, mieszkalnych i przemysłowych. Obecnie - bloger, rysownik, satyryk i redaktor naczelny portalu Tysol.pl .

Poniedziałek, godz. 8:10

Wojciech Reszczyński
Absolwent wydziału prawa UMK w Toruniu, dziennikarz radiowy, telewizyjny, prasowy, wykładowca akademicki. Autor audycji „Trójka Na Poważnie”, komentator tygodnika „wSieci”. Autor książek: "Byłem dziennikarzem", "Wygrać prezydenta", "Jaka głowa taka mowa" - współautor, „Lech Kaczyński. Portret” – współautor, „Oburzeni” - współautor, "Zapiski Mohera", „Zainspirowany Konecznym”. Współzałożyciel NSZZ Solidarność w Komitecie ds.Radia i Telewizji. Członek ZG Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Środa, godz. 8:10

Andrzej Stankiewicz
Publicysta portalu ONET. Przez prawie 14 lat był dziennikarzem “Rzeczpospolitej”, pracował też w “Newsweeku” oraz we “Wprost”. Laureat wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie publicystyki, wywiadu, reportażu oraz dziennikarstwa śledczego. Współautor książek: “Donald Tusk. Droga do władzy”, „Wałęsa. Zdrajca czy bohater?”, “Zbigniew Ziobro. Historia prawdziwa”, a także eseju „Kukiz. Grajek, który został graczem”. Jeden z autorów „Biblii dziennikarstwa”.

Wtorek, godz. 8:10

Krzysztof Wołodźko
Dziennikarz i publicysta "Nowego Obywatela", felietonista "Gazety Polskiej Codziennie", ekspert Narodowego Centrum Kultury w Zespole ds. Polityki Lokalnej. Pisze m.in. do "Znaku", "Ha!artu", "Frondy Lux", "Pressji", katolewicowego magazynu "Kontakt"; pisuje też do tygodnika "W Sieci"; współpracuje z portalami lewicowo.pl i Nowe Peryferie, a także miesięcznikiem internetowym Nowa Konfederacja. W kwestiach społeczno-gospodarczych odwołuje się do tradycji przedwojennej Polskiej Partii Socjalistycznej.

Piątek, godz. 8:10

Section09
Felieton kulturalny

Joanna Bojańczyk
Dziennikarka i publicystka, autorka ponad 1,5 tysiąca tekstów o modzie, designie i stylu życia. Pracowała dla „Wysokich Obcasów”, „Elle” i „Rzeczpospolitej”. Od 10 lat pisze felietony o modzie w „Twoim Stylu”, publikuje również w tygodnikach „Do Rzeczy” i „Plus/Minus”.

Wtorek, godz. 18:10

Monika Małkowska
Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Doktorat na Wydziale Sztuki Mediów (2011). Od 1990 zajmuje się krytyką i historią sztuki; recenzuje komiksy, filmy, modę oraz inne zjawiska z obszaru kultury. Współpracuje z radiem i TVP. Od 1995 wykłada na wyższych uczelniach (EAS, ASP, Wyższa Szkoła Dziennikarstwa, Akademia Teatralna). Od 2014 prowadzi blog MOMArt.

Czwartek, godz. 18:10

Krzysztof Masłoń
Publicysta, dziennikarz, krytyk literacki. Przez lata związany z “Rzeczpospolitą” i “Magazynem Literackim Książki". Autor kilku książek, m.in.: “Lekcja historii najnowszej”, “Żydzi, Polacy i my”. Laureat wielu branżowych nagród, m.in. Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poniedziałek, godz. 18:10

Joanna Siedlecka
Pani od biografii. Autorka wielu głośnych reporterskich książek: o Gombrowiczu („Jaśnie panicz”), Witkiewiczu („Mahatma Witkac”), Herbercie („Pan od poezji”), Kosińskim („Czarny ptasior”) oraz represjach komunistycznych wobec literatów ( „Obława”, „Kryptonim Liryka” i „Biografie odtajnione”).

Środa, godz. 18:10

Section21