Polityka

Tomasz Szymański (PO) o proteście w CZD

Tomasz Szymański (PO) o proteście w CZD

Trwa strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka i w kuluarach pojawiają się opinie, że konieczna jest dymisja obecnego ministra zdrowia Konstantego Radziwilła. – Najważniejsze jest, aby pielęgniarki jak najszybciej wróciły do łóżek małych pacjentów – stwierdził w Rozmowie Politycznej Tomasz Szymański z Platformy Obywatelskiej.

Gospodarka

Płaca minimalna: plusy i minusy

Płaca minimalna: plusy i minusy

Rząd zajmie się projektem nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu. Czy godzinowa stawka minimalna dla umów-zleceń i samozatrudnionych to dobry pomysł? O tym w  Pulsie Gospodarki rozmawiali: ekonomista Marek Zuber, Adam Czerniak (SGH) oraz Maciej Stańczuk (Pracodawcy RP).

Co dalej z Nord Stream II?

Co dalej z Nord Stream II?

– Zakładamy, że gazociąg Nord Stream II powstanie. Pytanie tylko, jak szybko to się stanie – mówił na naszej antenie Mateusz Bajek, ekspert ds. rynku energetycznego. Gościem Polskiego Radia 24 był również Łukasz Antas, analityk.

Społeczeństwo

Teresa Kapela o rodzinach wielodzietnych

Teresa Kapela o rodzinach wielodzietnych

Związek Dużych Rodzin opublikował raport nt. funkcjonowania rodzin wielodzietnych w Polsce. O wynikach raportu „Percepcja wielodzietności oraz postrzeganie ZDR” mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Kapela ze Związku Dużych Rodzin 3+.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego obchodzimy 30 maja od 2006 roku. To uhonorowanie tych osób, które zdecydowały się na stworzenie dla opuszczonych i osieroconych dzieci domu. Przy tej okazji Anna Choszcz-Sendrowska (Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce) mówiła o potrzebie rodzin zastępczych i działaniu Wiosek Dziecięcych.

Świat

Czeczeni jadą do Niemiec

Czeczeni jadą do Niemiec

Niemcy są zaniepokojeni rosnącą liczbą uchodźców z Czeczenii, mimo że region nie jest areną działań zbrojnych i migracja nie ma uzasadnienia. Nieoczekiwaną migrację Czeczenów wyjaśnił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Rak z Ośrodka Analiz Strategicznych.

Szwecja bliżej NATO?

Szwecja bliżej NATO?

Szwedzki parlament ratyfikował podpisane w 2014 roku militarne porozumienie pomiędzy Szwecją i NATO. Czy NATO-wski Sojusz może się powiększyć o ten kraj? O tym w Polskim Radiu 24 mówił Wojciech Lieder z Fundacji Naukowej Norden Centrum.

Wiedza

Światowy Dzień Bez Papierosa

Światowy Dzień Bez Papierosa

W Polsce jest ok. 9 milionów palaczy. Światowy Dzień bez Papierosa, którego obchodzimy 31 maja, może być okazją do rzucenia palenia. Do zmiany swoich przyzwyczajeń zachęcała w Polskim Radiu 24 dr Krystyna Knypl, lekarz, red. nacz. Gazety dla Lekarzy i Magdalena Petryniak z Partnerstwa Polska Bez Dymu.

Muzeum Enigmy w Poznaniu

Muzeum Enigmy w Poznaniu

W Poznaniu trwają przygotowania do utworzenia placówki upamiętniającej dokonania polskich matematyków i kryptologów, którzy złamali kod Enigmy. Placówka ma się mieścić w dotychczasowej siedzibie Wydziału Historii Uniwersytetu Poznańskiego. O dokonaniu polskich naukowców oraz o pracach nad powstaniem muzeum mówił w Polskim Radiu 24 kryptolog i autor książek o Enigmie, Marek Grajek.

Historia

Historia wolnych mediów w Polsce

Historia wolnych mediów w Polsce

Czy 4 czerwca 1989 rok wszystko zmienił w Polsce? To data pierwszych częściowo wolnych wyborów we współczesnej historii Polski. Czy to również dzień, od którego datuje się powstanie wolnych mediów w naszym kraju? O tym W Poniedziałek u Rigamonti rozmawiali Krzysztof Kaźmierczak, dziennikarz Głosu Wielkopolskiego, Jarosław Włodarczyk, prezes Polskiego Press Clubu i Paweł Wojewódka, redaktor Polskiego Radia 24.

100-lecie bitwy pod Verdun

100-lecie bitwy pod Verdun

We Francji trwają uroczystości z okazji 100-lecia bitwy pod Verdun. O jednej z najkrwawszych walk w czasie I wojny światowej mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Piotr Szlanta z Instytutu Historycznego UW.

Sport

Ośrodki przygotowań olimpijskich od kuchni

Ośrodki przygotowań olimpijskich od kuchni

Trwa wielkie odliczanie do rozpoczęcia XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Sportowcy intensywnie trenują i szykują formę na olimpiadę. W Magazynie Sportowym w Polskim Radiu 24 zajrzeliśmy do ośrodków przygotowań olimpijskich.

ME 2016: Adam Nawałka zaprezentował kadrę

ME 2016: Adam Nawałka zaprezentował kadrę

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski ogłosił ostateczny skład na mistrzostwa Europy, które odbędą się we Francji. Wybór trenera Adama Nawałki komentowali w Polskim Radiu 24 Tomasz Kowalczyk i Wojciech Łasicki, dziennikarze sportowi Polskiego Radia.

Kultura

Wystawa Skłonności do ostrości

Wystawa „Skłonności do ostrości”

W warszawskim Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego można oglądać wystawę „Skłonności do ostrości”. Na ekspozycji prezentowane są prace studentów i absolwentów Uniwersytetu Artystycznego z Poznania, a wśród nich projekty plakatów filmowych i festiwalowych, okładek i ilustracji.

Ogrody miejskie świata

Ogrody miejskie świata

– Miejskie ogrodnictwo jest odpowiedzią na problem z dostępem do zdrowej żywności w biednych dzielnicach wielu światowych metropolii – powiedział Jan Brykczyński, autor książki fotograficznej „The Gardener”. W Polskim Radiu 24 rozmowa o fenomenie powstających na całym świecie przestrzeni miejskich ze świeżymi owocami i warzywami.

Zdrowie

Problemy płacowe personelu medycznego

Problemy płacowe personelu medycznego

Pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka strajkują. Domagają się m.in. podwyżki wynagrodzeń. – Problemy z płacami w systemie zdrowia dotyczą nie tylko pielęgniarek, ale też rezydentów i całego personelu pomocniczego – mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Byszewski, ekspert ds. służby zdrowia.

Bądź z nami w kontakcie:

Nie przegap:

  • ►06:00 Poranek w PR24
  • ►09:15 Debata Poranka: Jakie są polskie dzieci? Goście: Dagna Ślepowrońska, autorka książek dla dzieci, Jolanta Szklarska, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Paweł Woliński, Fundacja Mamy i Taty
  • ►10:15 Puls Gospodarki. Goście: Marek Kłoczko, Krajowa Izba Gospodarcza, Kamil Maliszewski, Dom Maklerski mBanku i Jeremi Mordasewicz, Konfederacja Lewiatan
  • ►11:15 Komentarz w PR24: Artur Celiński, Res Publica

Komentarze

Dr Bartosz Rydliński o wizycie szefa NATO w Polsce

Dr Bartosz Rydliński o wizycie szefa NATO w Polsce

Od poniedziałku w Warszawie przebywa szef Sojuszu Północnoatlantyckiego. O dwudniowej wizycie  Jensa Stoltenberga w naszym kraju mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

    Audycje autorskie: