Polityka

Ryszard Czarnecki (PiS) o Brexicie

Ryszard Czarnecki (PiS) o Brexicie

- Unia bez Wielkiej Brytanii będzie w większym stopniu zdominowana przez tandem niemiecko-francuski – powiedział gość Rozmowy Politycznej, europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego odniósł się także w programie do skutków, zarówno gospodarczych, jak i politycznych, Brexitu.

Gospodarka

Mniej zagranicznych inwestycji w Polsce

Mniej zagranicznych inwestycji w Polsce

Liczba zagranicznych inwestycji w Polsce spada. Rok temu po raz pierwszy Polska znalazła się w raporcie inwestycyjnym UNCTAD w pierwszej dziesiątce krajów pod względem napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych. W tym roku znalazła się na dużo dalszej pozycji. Gośćmi Pulsu Gospodarki byli prof. Elżbieta Mączyńska (SGH), Maciej Bukowski (WISE) i Arkadiusz Pączka (Pracodawcy RP).

Co dalej z Nord Stream 2?

Co dalej z Nord Stream 2?

W Berlinie trwają polsko-niemieckie konsultacje rządowe. Jednym z tematów rozmów ma być budowa gazociągu Nord Stream 2. O sprawie w Polskim Radiu 24 mówił Wojciech Jakóbik, red. naczelny portalu „BiznesAlert”.

Społeczeństwo

Działania Fundacji Inna Przestrzeń

Działania Fundacji „Inna Przestrzeń”

Dziesięć lat temu powstała Fundacja „Inna Przestrzeń”. Jej misją jest m.in. zmiana świadomości społecznej dotyczącej migrantów i mniejszości etnicznych. Gościem Polskiego Radia 24 był Witold Hebanowski, współzałożyciel organizacji.

Studenci i biznes

Studenci i biznes

Jakie pomysły mają studenci na biznes? Jakie mają oczekiwania, a jakie obawy, gdy projektują firmę? Czego potrzebują? Co im najbardziej pomaga? Pytaliśmy o to Mateusza Tułeckiego, dyr. strategicznego programu GrowPoint, który powstał na Akademii Leona Koźmińskiego.

Świat

Brexit  przyczyny i następstwa

Brexit – przyczyny i następstwa

- Mamy w tej chwili bardzo kiepskich polityków na najważniejszych stanowiskach w Europie i płacimy za to wysoką cenę – powiedział w kontekście Brexitu prof. Piotr Wawrzyk z Uniwersytetu Warszawskiego. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także politolog Andrzej Pomarański i były ambasador Ryszard Żółtaniecki.

O możliwym efekcie domina po Brexicie

O możliwym efekcie domina po Brexicie

- UE chce błyskawicznych rozmów z Wielką Brytanią. Nie chce rozciągnąć tego w czasie, bo wejdzie w wieloletni okres niekończących się negocjacji, konfliktów i dysfunkcji – powiedział w Polskim Radiu 24 ekonomista, dr Andrzej Polaczkiewicz.

Wiedza

Perspektywy grafenu

Perspektywy grafenu

Grafen to przezroczysty, elastyczny materiał, o grubości atomu i wytrzymałości stali. O materiale, który staje się specjalnością Polski, mówił w Polskim Radiu 24 organizator Graphene Week, dr Włodzimierz Strupiński.

Technologiczne trendy przyszłości

Technologiczne trendy przyszłości

Samoprowadzące się auta, nanotechnologie, internet rzeczy i wirtualna rzeczywistość. Oto nasza przyszłość i to całkiem nieodległa. Czy świat on-line zdominuje życie ludzi w 100 procentach? O technologicznych trendach najbliższych lat mówił w Polskim Radiu 24 Robert Stępowski, ekspert ds. marketingu.

Historia

Czerwiec 76: Radom, Płock, Ursus

Czerwiec ’76: Radom, Płock, Ursus

Fala strajków przetoczyła się przez wiele miast polskich w czerwcu 1976 roku. O tym, czym zostały wywołane i jak wyglądały demonstracje uliczne w Radomiu, Płocku i Ursusie mówił w Polskim Radiu 24 dr Tadeusz Ruzikowski z Instytutu Pamięci Narodowej.

Poznański Czerwiec 56

Poznański Czerwiec ‘56

Za tydzień, 28 czerwca, obchodzona będzie 60. rocznica Czerwca 1956 roku. To pierwszy strajk w PRL-u, który przerodził się w krwawe starcia z milicją i wojskiem. O wydarzeniach sprzed lat mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Wołk, historyk z Instytutu Pamięci Narodowej.

Sport

Euro2016: przed meczem Polska - Szwajcaria

Euro2016: przed meczem Polska - Szwajcaria

- Główną słabością Szwajcarów może być to, że zawodnicy grają w różnych klubach sportowych w Niemczech i we Francji i przez to nie mieli zbyt dużo meczów wspólnych w Szwajcarii – powiedział w kontekście sobotniego meczu Polski ze Szwajcarią Krzysztof Rogala, były korespondent PR i Telewizji Polskiej.

Kwadrans z Euro: Regeneracja piłkarzy przed 18 finału

Kwadrans z Euro: Regeneracja piłkarzy przed 1/8 finału

W sobotę Biało-Czerwoni zmierzą się ze Szwajcarią w meczu 1/8 finału mistrzostw Europy we Francji. W Polskim Radiu 24 o regeneracji piłkarzy, a także obciążeniu, jakim dla zawodników jest Euro 2016, w audycji Kwadrans z Euro na antenie Polskiego Radia 24 mówił dr Krzysztof Mizera, fizjolog sportu.

Kultura

Włoski renesans w Muzeum Narodowym

Włoski renesans w Muzeum Narodowym

W Muzeum Narodowym w Warszawie można oglądać ekspozycję „Brescia. Renesans na północy Włoch”. Wśród wystawianych obrazów znajdują się m.in. płótna Rafaela i Tycjana. W Polskim Radiu 24 o ekspozycji mówiła Joanna Kilian, kuratorka wystawy.

Wystawa pt. Maria. Mater Misericordiae

Wystawa pt. „Maria. Mater Misericordiae”

W ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 odbędzie się wystawa pt. „Maria. Mater Misericordiae”. O ekspozycji liczącej blisko 100 dzieł wybitnych artystów takich jak Donatello, Mantegna czy Vasari opowiadał w Polskim Radiu 24, dr hab. Andrzej Betlej z Muzeum Narodowego w Krakowie.

Zdrowie

Strach przed rakiem jajnika

Strach przed rakiem jajnika

Rak jajnika niekiedy nazywany jest „cichym zabójcą kobiet”. Czy rzeczywiście tak jest? O tym w Polskim Radiu 24 mówili Maria Libura, współautorka raportu Uczelni Łazarskiego poświęconego medialnemu i społecznemu obrazowi raka jajnika w mediach i prof. Mariusz Bidziński, dyrektor ds. Medycznych w Szpitalu Praskim w Warszawie.

Protesty w służbie zdrowia

Protesty w służbie zdrowia

Po strajku pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka coraz głośniej poprawy swoich warunków pracy domagają się lekarze-rezydenci. O problemach służby zdrowia w Polskim Radiu 24 mówił dr Stanisław Maksymowicz, socjolog medycyny.

Bądź z nami w kontakcie:

Nie przegap:

  • ►06:00 Poranek Polskiego Radia 24
  • ►09:15 Brexit. Gość: Adam Dąbrowski, Polskie Radio
  • ►09:33 Brexit, a frankowicze. Gość: Adam Jaroszek, doradca.tv
  • ►10:15 Najbardziej reprezentacyjny batalion WP. Goście: żołnierze z Batalionu Reprezentacyjnego WP

Komentarze

Dr Michał Kuź o Brexicie

Dr Michał Kuź o Brexicie

– Brexit to niewątpliwie koniec politycznej kariery Davida Camerona – przewidywał w Polskim Radiu 24 dr Michał Kuź, politolog z Uczelni Łazarskiego. Brytyjczycy w referendum zdecydowali o opuszczeniu Unii Europejskiej, a premier tego kraju już zapowiedział swoją dymisję.

    Audycje autorskie: