PolskieRadio24

Konferencja ONZ o prawach pracowników

24.01.2013 18:52
Przy trwającym kryzysie finansowym, prawa pracowników w miejscu ich pracy nie zawsze są respektowane. W związku z taką sytuacją, 25 stycznia w Warszawie organizowana jest przez Instytut Allerharda konferencja prasowa na ten temat. Jeden z uczestników dr Michael Addo był gościem w Polskim Radio 24.
Konferencja ONZ o prawach pracowników
Posłuchaj
21'49

O prawach człowieka w biznesie wciąż toczy się dyskusja. W połowie 2011 Rada Praw Człowieka przyjeła jednomyślnie wytyczne ONZ ds. Biznesu i Praw Człowieka. Wiele instytucji zastanawiało się, czy zawarte w nich zalecenia zostaną wdrożone w praktyce. Niestety okazało się że wiele deklaracji istniało tylko na papierze i nigdy nie weszło w życie.

/

W Polsce dyskusja na ten temat dopiera się zaczyna. Tematem zainteresował się wstępnie Zespół ds. CSR, ciało doradcze Premiera, koordynowane przez Ministerstwo Gospodarki. Aby jak najmocniej nagłośnić ten problem, Instytut Allerhanda zorganizował pod patronatem Ministerstwa Gospodarki  konferencję na temat: Implementacja wytycznych ONZ ds. Biznesu i Praw Człowieka. Szanse, Wyzwania i Krajowy Plan Wdrażania Wytycznych.

O konferencji i sytuacji pracowników w ich miejscach pracy w rozmowie z Mają Kluczyńską opowiadał dr Michael Addo z Uniwersytetu Exeter, jeden z członków Grupy Roboczej ONZ ds. Biznesu i Praw Człowieka oraz Beata Faracik z Instytutu Allerhanda.

PJK

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak