Kamil Stoch odrabia straty. Triumf Polaka w Vikersund

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 17:46
Kamil Stoch wygrał ostatni konkurs zaliczany do cyklu Raw Air w norweskim Vikersund i odrobił aż 55 punktów do lidera Pucharu Świata, Stefana Krafta. Austrak był dziś piąty, wygrał jednak cały cykl, wyprzedzając Stocha i Andreasa Wellingera. Zawody skomentował w Polskim Radiu 24 Łukasz Jachimiak (Sport.pl).
  • 19.03.17. Łukasz Jachimiak o zwycięstwie Kamila Stocha
Radość  Kamila Stocha
Radość Kamila StochaFoto: PAP/EPA/Terje Bendiksby

Po pierwszej serii prowadził Andreas Wellinger (242 metry) ale zepsuł drugi skok - 166 metrów i zakończył zawody na 18. miejscu. Trzeci po pierwszej serii Stefan Kraft (237,5 m), też miał słabszy skok w drugiej serii - 215 m i zakończył konkurs na 5. miejscu. Drugi na podium wylądował Noriaki Kasai (239,5 i 241,5 m), a trzeci był Austriak Michael Hayboeck (241,5 i 222,5 m).

- Stefan Kraft jest w rewelacyjnej formie. Piątym miejsce udowodnił, że cały czas znajduje się w czołówce. Od 29 stycznia nie spadł z podium. Dziewięć konkursów w Pucharze Świata z rzędu skończył w pierwszej trójce. Na mistrzostwach świata w Lahti zdobył dwa złote medale. To wielki rywal Kamila Stocha, który odrobił dziś do niego 55 punktów - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jachimiak. Przypomniał, że walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata będzie pasjonująca do końca i rozstrzygnuie się w słoweńskiej Planicy.

Dzięki wygranej w niedzielnym konkursie Kamil Stoch awansował na drugie miejsce w klasyfikacji końcowej cyklu Raw Air. Wygrał ją Kraft, a trzeci był Wellinger.

Miejsca pozostałych Polaków w Vikersund: 14. Maciej Kot, 17. Dawid Kubacki, 23. Piotr Żyła.

IAR/PR24

aby dodać komentarz
brak

Polscy skoczkowie narciarscy zajęli trzecie miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w Oslo. Zwyciężyli Austriacy, a na drugiej pozycji uplasowali się Niemcy, którzy wyprzedzili biało-czerwonych tylko o pół punktu. Występ biało-czerwonych podsumował w „Magazynie sportowym” Mikołaj Szuszkiewicz z portalu skokipolska.pl.

Kamil Stoch zajął piąte, a Maciej Kot trzynaste miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Trondheim. Wygrał zdecydowanie Austriak Stefan Kraft, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ. – Ważne, że Kamil wrócił do dobrego skakania – komentował w Polskim Radiu 24 Igor Błachut z Eurosportu.