Lekkoatletyka - MŚ: brązowy medal Kamili Lićwinko

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2017 22:43
Kamila Lićwinko zdobyła brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie.
  • 12.08.17 Brązowy medal dla reprezentantki Polski (serwis informacyjny PR24 - godz. 22:01)
Radość Polki Kamili Lićwinko podczas finałowego konkursu w skoku wzwyż na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie.Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Reprezentantka Polski zajęła trzecie miejsce w skoku wzwyż, ukończyła konkurs z wynikiem 1,99 m.
Mistrzynią świata została startująca pod flagą neutralną Rosjanka Maria Lasickiene-Kuczina, która jako jedyna zaliczyła wysokość 2,03 m. Drugie miejsce zajęła Ukrainka Julia Lewczenko - 2,01.

Po dziewięciu dniach rywalizacji, która zakończy się w niedzielę, biało-czerwoni mają w dorobku siedem medali: dwa złote w rzucie młotem Anity Włodarczyk i Pawła Fajdka, dwa srebrne Adama Kszczota w biegu na 800 m i Piotra Liska w skoku o tyczce oraz trzy brązowe: Malwiny Kopron i Wojciecha Nowickiego w rzucie młotem oraz Kamili Lićwinko w skoku wzwyż.

Polskie Radio 24, PAP, IAR

Zobacz więcej na temat: Lekkoatletyka
aby dodać komentarz
brak

„Gdy Halina Konopacka zdobyła medal, Polacy zrozumieli, jak fajny może być sport”

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 10:57
W Londynie rozpoczynają się mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Reprezentanci Polski w skokach są dobrej myśli przed występem w stolicy Wielkiej Brytanii. Nastroje w polskiej ekipie wskazują na to, że na wyjazd na Wyspy możemy patrzeć z optymizmem. O historii lekkoatletycznych zawodów mówił w Polskim Radiu 24 dr Robert Gawkowski z Uniwersytetu Warszawskiego.

Poniedziałek był dobrym dniem dla polskiej lekkoatletyki podczas mistrzostw świata w Londynie. Złoty medal w rzucie młotem zdobyła Anita Włodarczyk (77,90 m), a brąz w tej samej konkurencji wywalczyła Malwina Kopron (74,76). Trzecia z Polek uczestnicząca w finale młociarek - Joanna Fiodorow była 6 (73,04). Lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Londynie relacjonował Tomasz Gorazdowski.

Po złoto-brązowym poniedziałku, przyszedł dla polskich lekkoatletów srebrny wtorek na Stadionie Olimpijskim w Londynie. Wicemistrzami świata zostali Adam Kszczot w biegu na 800 m i Piotr Lisek w skoku o tyczce. O sukcesach polskich sportowców mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Gorazdowski, dziennikarz sportowy radiowej Trójki.

- Walczyłem o najlepszy medal, jaki mogłem zdobyć. Nie rozluźniałem się, powtarzałem sobie w głowie: złoto, złoto, złoto - mówił Piotr Lisek, srebrny medalista w skoku o tyczce lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie.

Na półmetku 16. mistrzostw świata w lekkoatletyce, Polska ma cztery medale. We wtorkowy wieczór na londyńskim stadionie srebro wywalczyli Adam Kszczot na 800 m i Piotr Lisek w skoku o tyczce. W Magazynie Sportowym wypowiedzi polskich lekkoatletów.

Paweł Fajdek został złotym, a Wojciech Nowicki brązowym medalistą lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Pierwszy z nich został po raz trzeci z rzędu zdobył tytuł najlepszego młociarza globu.