Sukces polskich szablistek. Drugie miejsce w Pucharze Świata

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 21:54
Polskie szablistki bardzo dobrze spisały się w zawodach drużynowego Pucharu Świata w Tunisie. Dotarły do finału, ale w walce o końcowe zwycięstwo musiały uznać wyższość Włoszek, z którymi przegrały 38:45. W półfinale biało-czerwone pokonały Francuzki 45:39. O swoim sukcesie mówiły w audycji Magazyn Sportowy szablistki Małgorzata Kozaczuk i Martyna Komisarczyk.
  • 17.05.2017 Małgorzata Kozaczuk i Martyna Komisarczyk o II miejscu na Pucharze Świata.
Polska drużyna z Tunisu

To najlepszy występ drużynowy Polek w tym sezonie. Polki wystąpiły w składzie Martyna Komisarczyk, Małgorzata Kozaczuk (obydwie AZS AWF Warszawa), Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań), Marta Puda (TMS Sosnowiec). W ćwierćfinale biało-czerwone pokonały Białorusinki 45:41, a wcześniej, w 1/8 finału, były lepsze od Niemek 45:32. Według Małgorzaty Kozaczuk to wielki sukces, ponieważ drużyna startuje w odmłodzonym składzie.

-  Już od kilku lat nie stałyśmy ma podium Pucharu Świata. Trener postawił na młodość i to zaowocowało – powiedziała zawodniczka. Małgorzata Kozaczuk zajęła również siódme miejsce w turnieju indywidualnym. – Postawiłam sobie wysokie cele i staram się je realizować. To siódme miejsce dało mi pewność siebie i przekonanie, że idę w dobrym kierunku. W lipcowych Mistrzostwach Świata mam zamiar powalczyć o najwyższe cele – dodała.

Zdaniem Martyny Komisarczyk uhonorowanie srebrnym medalem było pięknym momentem. – Był to mój drugi start z drużyną seniorską, więc bardzo się cieszę, że mogłam stanąć na podium. Dałam z siebie jak najwięcej, by jak najlepiej się pokazać i zaistnieć w tej drużynie. Każda z nas pracuje na następna osobę, by nie musiała nadganiać – mówiła rozmówczyni Polskiego Radia 24.

brak

Zofia Klepacka zdobyła w Marsylii złoty medal żeglarskich mistrzostw Europy w deskowej klasie RS:X. W finałowej rozgrywce wyprzedziła na mecie Rosjankę Stefanię Elfutinę, brązową medalistkę igrzysk w Rio de Janeiro. Na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentantka Hongkongu Hei Man Chan. Swoją radością Polka podzieliła się ze słuchaczami "Magazynu sportowego".