Ostatni dzień MŚ w Londynie. Szanse Polaków na medale

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2017 11:22
Na koncie polskiej reprezentacji jest już siedem krążków. W ostatnim dniu lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie mamy jeszcze szanse na medale. Czy naszym sportowcom uda się wyrównać wynik sprzed dwóch lat z Pekinu? O tym w Polskim Radiu 24 mówił Krzysztof Kuzak z Naczelnej Redakcji Sportowej PR.
  • 13.08.17 Sukcesy Polaków podczas MŚ w Londynie. Gość: Krzysztof Kuzak
Londyn, W.Brytania, 11.08.2017. Radość Polaków. Paweł Fajdek (L) i Wojciech Nowicki (P) cieszą się po finałowym konkursie w rzucie młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie, 11 bm. Fajdek zdobył złoty medal, a Nowicki brązowy. Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Po dziewięciu dniach rywalizacji, która zakończy się w niedzielę, Biało-Czerwoni mają w dorobku dwa medale złote w rzucie młotem Anity Włodarczyk i Pawła Fajdka, dwa srebrne Adama Kszczota w biegu na 800 m i Piotra Liska w skoku o tyczce oraz trzy brązowe: Malwiny Kopron i Wojciecha Nowickiego w rzucie młotem oraz Kamili Lićwinko w skoku wzwyż.

- Polacy są w klasyfikacji medalowej są na trzeciej pozycji. Wyprzedzają nas tylko Amerykanie i Kenijczycy. Za nami są takie reprezentacje jak Wielka Brytania, Francja, Anglia, Chiny  – mówił Krzysztof Kuzak.

Zdaniem dziennikarza sportowego, mamy jeszcze szanse medalowe, choć będzie trudno o ósmy krążek.

– Rano w sesji przedpołudniowej wystąpią nasi chodziarze. Liczymy może nawet na medal w sesji wieczornej, kiedy w starcie na 1500 metrów stanie Marcin Lewandowski, a w starcie na 800 metrów Andżelika Cichocka. Być może będzie niespodzianka. Na koniec zostaną sztafety w finałowych biegach – mówił gość Polskiego Radia 24.

Całość rozmowy do odsłuchania w nagraniu.

brak

Paweł Fajdek został złotym, a Wojciech Nowicki brązowym medalistą lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Pierwszy z nich został po raz trzeci z rzędu zdobył tytuł najlepszego młociarza globu.

Kamila Lićwinko zdobyła brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie.