Polskie Radio Dzieciom

XVI Poznańskie Spotkania Targowe – książka dla dzieci, młodzieży i rodziców

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 06:00
To najważniejsza, najbardziej prestiżowa impreza o charakterze niekomercyjnym. Polskie Radio zaprasza do udziału w wydarzeniu w dniach 24-26 marca 2017 roku
XVI Poznańskie Spotkania Targowe  książka dla dzieci, młodzieży  i rodziców

XVI Poznańskie Spotkania Targowe – książka dla dzieci, młodzieży i rodziców to najstarsza w Polsce impreza targowa poświęcona książce dla dzieci, o wysokich walorach merytorycznych i programowych, będąca ważnym wydarzeniem kulturalnym i artystycznym. Została zainaugurowana z inicjatywy PTWK w Poznaniu w 2002 roku. Od 2007 roku odbywa się pod honorowym patronatem kolejnych Pierwszych Dam RP – obecnie pod patronatem honorowym pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Odbywa się corocznie w marcu na terenie MTP. Tradycyjnie poprzedza ją swoista „Wigilia” - Czwartek Literacki organizowany, poprzedniego dnia w Pałacu Działyńskich – poznańskiej siedzibie Biblioteki Kórnickiej, przez Bibliotekę i PTWK – programowo związany z aktualną tematyką PST. W bieżącym roku jest to 220 rocznica powstania Mazurka Dąbrowskiego, 90. rocznicą ustanowienia go Hymnem narodowym i 140 rocznicą urodzenia Feliksa Nowowiejskiego.

PST co roku towarzyszą cykliczne wystawy ilustracji i grafiki książkowej „Salon Ilustratorów” i „Mistrzowie Ilustracji” oraz wystawy nagród IBBY (polskiej i czeskiej sekcji), a także wystawy okolicznościowe (w tym np. dzieci niewidomych z Owińsk).

 

PST to panele, konferencje, spotkania autorskie, wykłady, warsztaty dla dzieci, i konkursy. Na szczególną uwagę zasługuje Ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół podstawowych i średnich oraz dwudniowa debata panelowa „Dziecko i kultura” w niej grono wybitnych specjalistów, ze świata kultury i nauki.

Tradycyjnie – podczas Otwarcia zostaną wręczone 2 Statuetki Pegazika (dla Twórcy i Przyjaciela książki dla dzieci

W tym samym czasie na terenie MTP odbywają się Targi Edukacyjne i po raz pierwszy Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej.

 

 

XVI Poznańskie Spotkania Targowe – książka dla dzieci, młodzieży

i rodziców. Zapraszamy 24-26 marca 2017 roku

 

MTP pawilon 7

godziny otwarcia:

24 marca, piątek    10:00 – 18:00

25 marca, sobota   10:00 – 18:00

26 marca, niedziela 10:00 – 16:00

 

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Wydawców Książek,

                         Międzynarodowe Targi Poznańskie

oraz:                 Centrum Kultury ZAMEK

                          Wydawnictwo Miejskie POSNANIAplakat organizatorów plakat organizatorów

 

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak