Logo Polskiego Radia
Jedynka
Paulina Jakubowska 01.12.2011

Słuchowiska w Radiu Dzieciom

Na świąteczny, radosny czas Radio Dzieciom przygotowało specjalną propozycję dla najmłodszych. W Sylwestra ponownie wracamy do słuchowiskowych niespodzianek!
Słuchowiska w Radiu DzieciomGlow Images/East News

24 grudnia w magiczną wigilijną noc o 19:30 z radiowych głośników popłynęła "Rzeka pełna mleka" Krzysztofa Bizio w reżyserii Janusza Kukuły. Wigilia to czas, kiedy zwierzęta potrafią, jeśli chcą, przemówić ludzkim głosem. Zaprasiliśmy więc do wysłuchania opowieści o dwóch niesfornych kociakach ze Szczecina - Tytusie i Figaro, które postanawiają wyruszyć w poszukiwaniu rzeki pełnej mleka.

W niedzielę (25.12) zaprasiliśmy na "Psoty Królewny Śmieszki" Marcina Pałasza w reżyserii Dobrosławy Bałazy. To tajemnicza historia, która zaczyna się tak: W pewnym królestwie przychodzi na świat królewna. Ale w przeciwieństwie do innych niemowlaków, od początku w ogóle nie płacze, tylko ciągle się śmieje. Im robi się starsza, tym dziwniejsze żarty robi wszystkim dookoła, nie wyłączając rodziców i starszego brata. I nadal dobry humor jej nie opuszcza. Ale jeśli królewna nigdy nie zapłacze, nigdy nie wyjdzie za mąż, tak przepowiedziała wróżka w dniu jej narodzenia. Co królewnę Śmieszkę może doprowadzić do łez?

Świąteczny poniedziałek (26.12) umiliły "Rodzinne zabawy przy choince", na które zaprasiła Joanna Ficińska.

A w Sylwestra (31.12) ponownie wrócimy do słuchowiskowych niespodzianek. Zapraszamy na "Sylwestrowe licho" Jana Warenyci. To opowieść o Michale i pewnej sylwestrowej nocy. Michał po raz pierwszy ma zostać sam na Sylwestra (z czego bardzo się cieszy). Mama z tatą właśnie szykują się na prywatkę do znajomych, kiedy telefon od dawnych przyjaciół z zespołu muzycznego zmusza tatę Michała - muzyka - do zmiany planów i akompaniowania kolegom grającym na jakimś balu. Mama decyduje się jednak sama iść do znajomych, ale przed wyjściem postanawiają otworzyć trzymanego specjalnie na tę okazję szampana. I się zaczyna...

Serdecznie zapraszamy do słuchania. Oczywiście o 19:30.

Drukuj Poleć znajomemu
  • Andy i Juliette są badaczami
  • Andy i Juliette są tropicielami
  • Andy i Juliette układają puzzle
  • Andy jest kibicem piłkarskim
  • Andy opowiada Juliette o swojej ojczyźnie - Anglii
  • Angielski i polski - ojczyste języki Andy'ego i Juliette
  • Angielskie wierszyki łamiące języki
  • Babci i dziadkowi trzeba wszystko opowiedzieć
  • Babcia i dziadek Juliette przylatują w odwiedziny!
  • Bajka o Magicznej Fasoli