Section01 - menu
Section02 - główka
Section03 - patronat

Archiwalne audycje Radia "S" we Wrocławiu

Ostatnio dodane
Symbole solidarności

- Dowody naszej wewnętrznej wolności dajemy nie tylko przy okazji strajków. Liczy się nasza codzienna postawa - podkreślano w rocznicę Czerwca '56. (RWE, 27.06.1982)

Złu i przemocy można i trzeba się przeciwstawić

- Chcemy demokratycznych rządów, samodzielnej gospodarki i solidarnego społeczeństwa - postulowano w Radiu Solidarność. (RWE, 4.07.1982)

W imię solidarności narodu polskiego

(Uwaga! Słaba jakość nagrania) - Podnieśmy głowy. Przyszłość należy do nas. Z praw nam przynależnych nie zrezygnujemy nigdy - mówił lektor. (RWE, 11.07.1982)

Stan wojenny i co dalej?

- Ocalimy to, co jest najważniejsze: Solidarność. Myśli nasze jednoczą się wokół aresztowanych, skazanych, internowanych i ukrywających się - czytał lektor. (5.08.1982)

Cel jest ten sam: demokratyczna Polska

(Uwaga! Słaba jakość nagrania) - Największymi wartościami są dla nas wolność i godność człowieka. Dla osiągnięcia tego stosowaliśmy zawsze metody pokojowe. (29.08.1982)

Są w ojczyźnie rachunki krzywd...

Audycja z zakazanymi piosenkami wyemitowana w Podziemnym Radiu Solidarność we Wrocławiu. (29.08.1982)

Solidarność - nasza nadzieja na lepsze jutro

Przemówienie Władysława Frasyniuka, przewodniczącego "S' Regionu Dolny Śląsk w drugą rocznicę podpisania porozumień sierpniowych. (29.08.1982)

Władza znów pokazuje swą siłę

- Przemówienie Kiszczaka to pogarda dla ludzi. Jego słowa mocno kłóciły się z rzeczywistością widzianą przez nas na manifestacji 31 sierpnia - mówił lektor. (22.09.1982)

Trzeba inspirować załogi do walki strajkowej

- Polityczne rozwiązanie kryzysu i wychodzenie z katastrofy gospodarczej nie jest możliwe bez złamania reżimu Jaruzelskiego - słyszymy w audycji. (28.09.1982)

Opór przeciwko pałkarsko-generalskiemu reżimowi

- Manifestować będziemy w sprawie uwolnienia Władysława Frasyniuka i Lecha Wałęsy oraz o zniesienie stanu wojennego - mówił prowadzący program. (8.11.1982)

Boże Narodzenie 1983

- 12 miesięcy stanu wojennego nie wykorzeniło w nas ducha oporu i umiłowania wolności - komentował Józef Pinior, jeden z szefów "S” na Dolnym Śląsku. (RWE, 12.1983)

Wigilia w więziennych murach

- Przed rokiem zastanawialiśmy się, czy następną Wigilię spędzimy w swoich domach. Dzisiaj przy naszym stole są dwa puste krzesła - wspominał Józef Pinior. (RWE, 12.1983)

Section14
Współpraca:    
Redakcja serwisu historia.polskieradio.pl zwraca się z prośbą do osób zaangażowanych w działalność Podziemnego Radia Solidarność w całej Polsce o przesyłanie dokumentów, zdjęć, audycji. Materiałami tymi chcielibyśmy wzbogacić serwis radiosolidarność.polskieradio.pl. Nasz adres: historia@polskieradio.pl