Nauka

Piknik Naukowy 2011: Poznaj redakcję portalu polskieradio.pl

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2011 07:00
Na Pikniku Naukowym spotkasz nie tylko naukowców i popularyzatorów nauki. Poznasz dziennikarzy Polskiego Radia i nas, redaktorów portalu polskieradio.pl.

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się 28 maja w Parku Marszałka Rydza-Śmigłego w Warszawie. Zapraszamy w godzinach 11:00-20:00.

Wśród wystawców jest i Polskie Radio. Jego dziennikarzy spotkasz w kilku namiotach.

Na stanowisku numer 3 zobaczysz prawdziwe, studio Polskiego Radia. Studio będzie działało zupełnie normalnie, przygotowując standardowe materiały dla słuchaczy. To stąd na całą Polskę będą nadawane relacje z Pikniku i najpopularniejsze sobotnie audycje.

Pomiędzy 9:00 i 12:00 na stanowisku stawią się dziennikarze "Jedynki", aby poprowadzić "Cztery Pory Roku". Od 12:00 do 14:00 z tego samego stanowiska w Polskę popłynie trójkowy "Radiowy Dom Kultury", a od 15.30 na żywo nadamy finał konkursu "Eksperymentuj". Po 16:00 namiot przejmą dziennikarze Informacyjnej Agencji Radiowej (IAR).

"Czwórka", która ma długie piknikowe tradycje (wszak to właśnie ta stacja stworzyła Pikniki), będzie miała swój własny namiot-studio, z którego nada całodzienną relację na żywo. "Czwórka" - Radio z Wizją zaprasza na stanowiska 5. i 6.

Stanowisko 9. to my - PORTAL INTERNETOWY POLSKIEGO RADIA POLSKIERADIO.PL!  

Pokażemy, jak wygląda nasza codzienna praca nad radiowymi stronami. Zwiedzający zobaczą, jak dziennikarze Portalu Internetowego montują filmy nagrywane podczas Pikniku Naukowego, a także jak się redaguje strony www.polskieradio.pl.

ZOBACZ WIDEO-ZAPROSZENIE do naszego namiotu – wystarczy kliknąć na ikonę kamerki w ramce pod zdjęciem.


Na stanowisku 7. będzie można spotkać dziennikarzy i reporterów IAR. Specjaliści z Agencji poprowadzą plenerowe warsztaty reporterskie. Zwiedzający poznają "od kuchni" pracę reportera, będą mogli przeprowadzić wywiad z dowolną osobą i zobaczyć jak montuje się nagrany materiał i przygotowuje go do emisji. Uczestnicy warsztatów otrzymają dyplom wraz własnym materiałem reporterskim nagranym na płycie CD.

Na stanowisku 8. będą czekali na Państwa pracownicy Agencji Fonograficznej Polskiego Radia oraz wydane przez Polskie Radio płyty.

Polskie Radio będzie również popularyzowało naukę - na stanowisku 4. Na gości będzie  czekał interaktywny stół i gra zręcznościowa, w której uczestnicy na czas będą wykonywać zadania na specjalnym ekranie. Każdy zwiedzający będzie także mógł zmienić się w joystick: Human Joystick opiera się na zintegrowanym systemie kamer na podczerwień oraz komputerów, które analizując ruch, w odpowiedni sposób przetwarzają go w dane wyświetlane na ekranie. Dzięki temu, wszyscy widzowie zasiadający na sali, poprzez podniesienie rąk w górę i przesuwanie ich w prawo lub w lewo, sterują obiektem na ekranie, wykorzystując swoje ciało jak joystick.

Cube to z kolei zabawa polegająca na ułożeniu kostki Rubika na czas. Gra polegać będzie na jak najszybszym ułożeniu kostki na ekranie monitora plazmowego przy wykorzystaniu ruchów rąk rejestrowanych przez specjalne kamery.

Uwaga! Organizujemy konkurs!

Konkurs Bluetooth: W sąsiedztwie namiotów Polskiego Radia zostanie ustawiony nadajnik bluetooth, za pomocą którego każdy uczestnik Pikniku, który znajdzie się w promieniu 20-30 metrów i ma aktywny bluetooth w swoim urządzeniu mobilnym, otrzyma specjalny obrazek. Konkurs polega na zebraniu czterech różnych wiadomości, nadawanych w dwóch turach. Finał nastąpi o godz. 14.15 i 18.15. Pierwsze osoby, które zgłoszą się z kompletem "obrazków" otrzymają upominki od Polskiego Radia.

(ew)

Więcej informacji znajdziesz na stronie Pikniku Naukowego

Czytaj także

Piknik Naukowy 2011: poznaj polskie badania kosmiczne

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2011 14:00
Już 28 maja odbędzie się tegoroczny Piknik Naukowy. W parku Rydza-Śmigłego przyjrzymy się z między innymi tarczy Słońca i założymy polskiego satelitę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piknik Naukowy 2011: Jak rozpoznać meteoryt

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2011 13:00
Ostatnio sporo informujemy o meteorytach. Jeśli ktoś z Państwa znalazł meteoryt i chce go pokazać znawcom – zapraszamy na Piknik Naukowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piknik Naukowy 2011: podsumujemy polską naukę

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2011 10:00
Profesor Łukasz Turski powiedział, że jubileuszowy 15. Piknik Naukowy Polskiego Radia będzie podsumowaniem dokonań polskiej nauki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piknik Naukowy 2011: poznaj najlepszych popularyzatorów świata

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2011 13:27
Nauka to nie tylko wzory, wykresy i suche fakty, ale przede wszystkim przygoda i wyzwanie, umożliwiające lepsze rozumienie świata – również tego codziennego, pozornie zwykłego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak działa Czwórka na Pikniku Naukowym?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2011 06:00
237 stanowisk na 40 000 m kw, a na nich 230 instytucji naukowych, edukacyjnych i kulturalnych z Polski i zagranicy. Na miejscu jest także stanowisko Czwórki – Radia z Wizją i naszych dziennikarzy, którzy na bieżąco informują Wasi, co ciekawego dzieje się na Pikniku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piknik Naukowy 2011 na antenach Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2011 12:39
W sobotę w Parku im. Marszałka Rydza-Śmigłego w Warszawie odbędzie się 15. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń