Nauka

Przełomowe badania. "Wkrótce będziemy nieśmiertelni"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 14:30
- W 2045 roku człowiek osiągnie nieśmiertelność - twierdzi wenezuelski naukowiec Jose Luis Cordeiro i zapewnia, że do tego czasu ludzkość przezwycięży proces starzenia.
Audio
  • Wkrótce będziemy nieśmiertelni? Relacja Ewy Wysockiej (IAR)
Przełomowe badania. Wkrótce będziemy nieśmiertelni
Foto: Glow Images/East News

Wykładowca i doradca Singularity University - placówki utworzonej przez NASA w Dolinie Krzemowej - uczestniczy w letnim kursie uniwersyteckim "Sztuczna inteligencja i przyszłość gatunku człowieka", który odbywa się w Santander na północy Hiszpanii.

Jose Luis Cordeiro uważa, że pokonanie wszystkich chorób zajmie ludzkości najwyżej 30 lat. Tyle też - jego zdaniem - ma trwać walka ze starością. Już za 15 lat mają powstawać komputery bardziej skomplikowane niż ludzki mózg i inteligentniejsze od człowieka. A wkrótce za symboliczną kwotę każdy z nas będzie mógł odszyfrować swój kod genetyczny DNA, co pozwoli między innymi na "programowanie" potomstwa, by nie dziedziczyło chorób. Zdaniem Cordeiro, najdalej za 50 lat, ludzie i roboty stworzą nową rasę: posthumano.

Singularity University istnieje od 2009 roku i wspiera wizjonerów, którzy chcą podnieść jakość życia człowieka. Placówka jest finansowana przez Google.

''mr, IAR

Zobacz więcej na temat: NAUKA zdrowie badania DNA
Czytaj także

Polak opracowuje roślinny lek na raka. Dostał 50 tys. euro na badania

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2014 21:13
Polski naukowiec dr Mirosław Szczepański z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego otrzymał grant Global Research Initiative na badania nad roślinnym lekiem na raka. Wysokość grantu wynosi 50 tys. euro.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jaskra - światowe standardy w diagnostyce i terapii

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 01:00
Oko to jedna z najbardziej skomplikowanych struktur, w jakie natura wyposażyła człowieka. Jak leczyć jego schorzenia?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia w smartfonie. Nauka nie musi być nudna!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 11:04
Do nauczania historii powinno podchodzić się problemowo. Wówczas historia staje się nauką o polityce i społeczeństwie, z której można wyciągnąć analogie do dzisiejszych wydarzeń - uważa Rober Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski.
rozwiń zwiń