Nauka

Biowitalność. Energia świetlna na talerzu

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 11:18
Do niedawna uważano, że jakość żywności zależy od zgromadzonych w niej wartości odżywczych (witamin, minerałów). Najnowsze odkrycia naukowe dopuszczają istnienie energii świetlnej w postaci biofotonów zmagazynowanych w pożywieniu. Jaki one mogą mieć wpływ na człowieka?
Audio
  • Czy Energia świetlna zgromadzona w jedzeniu ma wpływ na nasze zdrowie? (Podwójne espresso/Jedynka)
Naturalne witaminy zawarte w warzywach i owocach działają protekcyjnie, bo do pewnego stopnia chronią nasz organizm
Naturalne witaminy zawarte w warzywach i owocach działają protekcyjnie, bo do pewnego stopnia chronią nasz organizmFoto: tedeytan via Foter.com / CC BY-SA

- Wszystko na świecie ma swoją biowitalność, czyli energię życiową, która jest związana z danym pożywieniem czy miejscem. Jeżeli człowiek przebywa w miejscu o dużej biowitalności, lub spożywa produkty o dużej biowitalności, automatycznie ma więcej energii życiowej - tłumaczy ekspert Aleksander Kwiatkowski.

Głównie, jak dodaje gość radiowej Jedynki, chodzi tu o produkty ekologiczne, przetwarzane do spożycia bez udziału chemii.

Czy więc oprócz kalorii będziemy też zwracać uwagę na ilość biofotonów w pożywieniu? O tym w  nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Podwójne espresso

Prowadzą: Monika Tarka i Robert Kilen

Gość: Aleksander Kwiatkowski

Data emisji: 25.04.2017

Godzina emisji: 5.40

mt/pg

Czytaj także

Sól, cukier i tłuszcze. Jakie jeść, by żyć zdrowo?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 12:00
Gość "Czterech pór roku" zwraca uwagę, że obecnie wszystko jest posypane białym cukrem, którego jeszcze 100 lat temu nie było. - Słodziło się miodem, orzechami, sokami owocowymi i byliśmy zdecydowanie zdrowsi. Badania cały czas to potwierdzają - mówi Marta Pawłowska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak oczyścić organizm i zmienić myślenie na wiosnę?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 21:14
- Dieta, ruch, oddech, sposób myślenia i emocje mają ogromny wpływ na nasze zdrowie, więc należy o nie dbać - mówi dietetyczka, Bożena Żak-Cyran.
rozwiń zwiń