Nauka

Unijny program Erasmus+. Znacznie więcej niż wymiana studencka

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 18:45
Erasmus do tej pory kojarzył się z wymianą między uczelniami wyższymi, ale teraz został poszerzony i promuje współpracę między placówkami oraz regionami.
Audio
  • Koordynatorzy programu Erasmus+ opowiadają, na czym on polega i jak można z niego korzystać (Żyjemy w Europie/ Trójka)
Program Erasmus+ został opracowany tak, aby wspierać kraje uczestniczące w nim w zakresie dobrego wykorzystywania potencjału kapitału społecznego oraz promowania idei uczenia się przez całe życie (zdjęcie ilustracyjne)
Program Erasmus+ został opracowany tak, aby wspierać kraje uczestniczące w nim w zakresie dobrego wykorzystywania potencjału kapitału społecznego oraz promowania idei uczenia się przez całe życie (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Jego całkowity budżet wynosi 14,7 mld euro.

Uczestniczyć mogą w nim szkoły i przedszkola. Są też możliwości współpracy dla innych instytucji, które chcą dla tego sektora coś zrobić.

Podstawowym kryterium rozpatrywania wniosków w tym programie jest współpraca międzynarodowa. Co ważne, do programu nie można zgłaszać się indywidualnie, muszą to robić instytucje.

Jak przyłączyć się do Erasmusa+, jakie profity niesie z sobą program, na czym dokładnie on polega? O tym wszystkim mówiliśmy w audycji "Żyjemy w Europie". Zaproszeni do studia eksperci odpowiedzieli też na pytania słuchaczy.

***

Tytuł audycji: Euranet - Żyjemy w Europie
Prowadzi: Ernest Zozuń
Goście: Michał Wodzisławski (koordynator zespołu Erasmus+ programu Edukacja Szkolna Partnerstwo Strategiczne), Michał Waszczuk (koordynator zespołu Erasmus+ programu Edukacja Szkolna Mobilność Kadr)
Data emisji: 14.10.2015
Godzina emisji: 10.20

ei/mk

Czytaj także

Współzawodnictwo czy współpraca? Kłopoty dzisiejszej edukacji

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 16:00
Jak edukacja w krajach Unii Europejskiej określa swoje cele? Jak wygląda w krajach Wspólnoty konflikt pomiędzy kreatywnością a sztywnymi regułami? O tym rozmawialiśmy w "Europejskim Klubie Trójki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skuteczna walka z dyskryminacją wyzwaniem UE

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 05:00
Każdy z nas jest inny, jednak niektórzy "inni" mają znacznie gorzej. Ze względu na kolor skóry, egzotyczny wygląd czy wyznanie, spychani są na margines i wyśmiewani. Co może zrobić Unia Europejska, by poradzić sobie z tym problemem?
rozwiń zwiń