Kultura

Antoniusz Dietzius. Zrób sobie kulturę!

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 11:00
W 2005 roku został wyróżniony w pierwszym plebiscycie Polskiego Radia Bis "Nieprzeciętni". Miał wtedy 18 lat i zrealizował wraz ze swoją klasą dwa musicale - "Skrzypek na dachu" i "Chicago". W audycji "Życia rysy" wracamy do historii Antoniusza Dietziusa i sprawdzamy, co robi dzisiaj.
Audio
  • Antoniusz Dietzius o swojej artystycznej drodze (Życia rysy/Jedynka)
Antoniusz Dietzius
Antoniusz DietziusFoto: Jacek Konecki/PR

Laureat wyróżnienia wychowujący się w maleńkiej Muszynie nie chodził do żadnej szkoły muzycznej, a wystawienie musicali było jego własną inicjatywą. - Ale teatr muzyczny zawsze był w moim domu. Moi rodzice poznali się na studiach w teatrze studenckim, mama skończyła wydział wokalno-aktorski łódzkiej Akademii Muzycznej. Mając 17 lat, pojechałem do Warszawy i zobaczyłem musical "Miss Saigon" w Teatrze Roma, wywarł on na mnie tak wielkie wrażenie, że chciałem spróbować swoich sił w tym gatunku - opowiada gość audycji.

Czytaj dalej
n1_1200x660.jpg
Trwa plebiscyt Nieprzeciętni 2017. Zgłoś swojego kandydata!

Przyznaje też, że w tamtym okresie szukał własnej drogi w śpiewie i aktorstwie, zdobywał też nagrody na konkursach recytatorskich. - Ktoś mi kiedyś powiedział, że jeśli w małej miejscowości nie ma dostępu do kultury, trzeba ją sobie samemu stworzyć - opowiada. Jak potoczyły się jego dalsze artystyczne losy? O tym w audycji.

W tym roku także odbywa się plebiscyt "Nieprzeciętni" organizowany przez radiową Czwórkę (następczynię "Biski"). Do 30 kwietnia można zgłaszać swoje kandydatury. Ocenią je m.in. Marika, Roma Gąsiorowska, Vienio, Krzysztof Hołowczyc i Jan Mela.

***

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Antoniusz Dietzius (laureat plebiscytu "Nieprzeciętni 2004", wokalista, aktor, reżyser)

Data emisji: 27.03.2017

Godzina emisji: 23.05

mg/pg

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

"To dzięki reżyserowi z papieru mają wykluć się ludzie"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 08:00
- Wielkie mozartowskie czy verdiowskie partytury stają się arcydziełem dopiero, gdy zostaną wykonane, a role są przejmujące, gdy zostaną zagrane na scenie – mówi Ewelina Pietrowiak, reżyserka teatralna i operowa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kinga Teresa Głogowska żadnych wyzwań się nie boi

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 14:45
- Najbardziej sobie cenię to, że moje życie prywatne należy do mnie. Widzę, jaka to jest wartość - mówiła Agacie Puścikowskiej aktorka, śpiewaczka, prowadząca własny teatr - Kinga Teresa Głogowska. Dodała także, że "rodzinę się ma, a role i karierę się miewa."
rozwiń zwiń