Pekin 2015

Pekin 2015: zakończenie bez Polaków. Rekordowe mistrzostwa biało-czerwonych

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 12:29
W niedzielę zakończyły się lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Pekinie. To najlepsze mistrzostwa w historii dla reprezentacji Polski. Biało-czerwoni zdobyli osiem medali i zajęli szóste miejsce w klasyfikacji medalowej.
  • Cezary Gurjew relacjonuje wydarzenia podczas dziewiątego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie (PR1) cz.1
  • Robert Urbanek po odebraniu brązowego medalu (IAR)
  • Piotr Małachowski po odebraniu złotego medalu (IAR)
Stadion Narodowy w Pekinie
Stadion Narodowy w Pekinie Foto: Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0/WiNG

15.00 - Lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Pekinie to już historia. Reprezentacja Polski wywalczyła w Chinach 8 medali, w tym trzy złote i jest to najlepszy wynik w historii. To daje biało-czerwonym szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Dziękujemy za śledzenie naszych relacji przez dziewięć dni. Na koniec prezentujemy czołową "10" klasyfikacji medalowej.

14.40 - Ostatni komplet medali w Pekinie rozdzielony! W sztafecie 4x400 metrów mężczyzn złoto dla USA, srebro dla Trynidadu i Tobago, a brąz dla Wielkiej Brytanii

14.30 - Kanadyjczyk Derek Drouin wynikiem 2,34 wygrał konkurs skoku wzwyż

14.05 - Jamajki na ostatniej prostej wyprzedziły Amerykanki i zostały mistrzyniami świata w sztafecie 4x400 metrów

14.00 - Kathrina Molitor mistrzynią świata w rzucie oszczepem

13.50 - Asbel Kiprop z Kenii obronił tytuł mistrza świata w biegu na 1500 metrów

13.35 - Etiopki zdominowały finał biegu na 5000 metrów pań. Wszystkie miejsca na podium zajęły reprezentantki tego kraju. A następne cztery pozycje dla Kenijek. Mistrzynią świata została Almaz Ayana

13.30 - Medale Małachowskiego i Urbanka to ostatnie krążki zdobyte przez Polaków w Pekinie. Łącznie reprezentacja Polski wywalczyła osiem medali, co jest wyrównaniem osiągnięcie z Berlina w 2009 roku. Wtedy biało-czerwoni wywalczyli jednak dwa złota, a teraz trzy. Można więc stwierdzić, że kończą się właśnie najlepsze mistrzostwa dla Polski w historii. Nasz dorobek przed popołudniowymi finałami (czasu polskiego) daje nam piąte miejsce w klasyfikacji medalowej

13.05 - A wszystko wyglądało tak

13.00 - W jedynej konkurencji rozgrywanej w sesji porannej lokalnego czasu - maratonie kobiet, zwyciężyła Etiopka Mare Dibaba. Dystans 42 km i 195 m pokonała w 2:27.35. Co ciekawe, drugą na mecie Kenijkę Helah Kiprop wyprzedziła zaledwie o sekundę. O zwycięstwie Dibaby zadecydowało ostatnie 100 m

12.40 - Urodziny obchodzi dzisiaj Tomasz Majewski, który na stadionie w Pekinie w 2008 roku zdobył swój pierwszy olimpijski złoty medal. W obecnych mistrzostwach świata zajął 6. miejsce. Panie Tomaszu, życzymy pięknego zakończenia kariery w przyszłym roku na igrzyskach w Rio

12.25 - W Pekinie trwa właśnie dekoracja dyskoboli. Swoje medale odbierają Piotr Małachowski i Robert Urbanek

12.15 - Oto co jeszcze przed nami

12.10 - Zapraszamy na relację na żywo z dziewiątego, ostatniego dnia mistrzostw świata