EURO 2016

Euro 2016: Szwajcaria - Polska. "Polskie orły" po rzutach karnych wylądowały w ćwierćfinale

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 18:24
  • Adam Malecki i Michał Gąsiorowski o składzie reprezentacji Polski na mecz ze Szwajcarią (PR3)
  • Andrzej Janisz o składzie Polski na mecz ze Szwajcarią (PR1)
  • Andrzej Janisz prosto ze stadionu Saint-Etienne o atmosferze w Polskiej kadrze tuż przed meczem ze Szwajcarią (PR24)
  • Bartosz Orłowski z portalu sport polskieradio.pl o meczu Szwajcaria - Polska (PR24)
  • Andrzej Janisz i Marek Solecki komentują pierwszą połowę meczu Szwajcaria - Polska (PR1)
  • Michał Gąsiorowski i Adam Malecki komentują pierwszą połowę meczu Szwajcaria - Polska (PR3)
  • Michał Gąsiorowski i Adam Malecki komentują drugą połowę meczu Szwajcaria - Polska (PR3)
  • Andrzej Janisz i Marek Solecki komentują drugą połowę meczu Szwajcaria - Polska (PR1)
  • Andrzej Janisz i Marek Solecki komentują pierwszą część dogrywki meczu Szwajcaria - Polska (PR1)
  • Andrzej Janisz i Marek Solecki komentują drugą część dogrywki meczu Szwajcaria - Polska (PR1)
  • Andrzej Janisz i Marek Solecki komentują serię rzutów karnych w meczu Szwajcaria - Polska (PR1)
  • Michał Gąsiorowski i Adam Malecki komentują dogrywkę w meczu Szwajcaria - Polska (PR3)
  • Michał Gąsiorowski i Adam Malecki komentują serię rzutów karnych w meczu Szwajcaria - Polska (PR3)
  • O spotkaniu Polska - Szwajcaria z Lesławem Ćmikiewiczem rozmawiał Tomasz Kowalczyk (IAR)
Zawodnicy reprezentacji Polski cieszą się po wygranej 5-4 w rzutach karnych ze Szwajcarią w meczu 18 finału piłkarskich mistrzostw Europy na Stade Geoffroy-Guichard w Saint Etienne
Zawodnicy reprezentacji Polski cieszą się po wygranej 5-4 w rzutach karnych ze Szwajcarią w meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy na Stade Geoffroy-Guichard w Saint EtienneFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Relacji ze spotkania Szwajcaria - Polska można było słuchać w radiowej Jedynce i radiowej Trójce.

Polacy mogli prowadzić już po... 30 sekundach gry. Robert Lewandowski ruszył w kierunku szwajcarskiego bramkarza Yanna Sommera, zmusił go do błędu, a piłka po jego nieudanym zagraniu trafiła do Arkadiusza Milika. Ten zdecydował się uderzyć bez przyjęcia i nie trafił z 16 metrów w praktycznie pustą bramkę. Dominacja biało-czerwonych była wyraźna przez 20 minut, a Helweci potrafili tylko raz przedostać się na polskie pole karne, lecz Blerim Dzemaili strzelił w boczną siatkę.

Czytaj dalej
Fabiański ojcem awansu do ćwierćfinału [OCENY]

Później po kilku minutach wyrównanego pojedynku znowu do głosu doszli zawodnicy Adama Nawałki. Między 29. a 33. trzykrotnie zagrozili szwajcarskiej bramce. Najpierw po rzucie rożnym w dobrej sytuacji obok słupka głową uderzył Grzegorz Krychowiak, następnie Kamil Grosicki próbował przelobować wysuniętego daleko przed bramkę Sommera, a Milik z ostrego kąta kopnął nad poprzeczką.

Szwajcarzy odpowiedzieli strzałem głową Fabiana Schaera po rzucie rożnym, który nie sprawił kłopotu Łukaszowi Fabiańskiemu, a po chwili polski bramkarz wybił na róg piłkę po uderzeniu Dżemailego, która jeszcze zmieniła kierunek lotu po rykoszecie.

Aż nadeszła 39. minuta. Fabiański dalekim wyrzutem uruchomił Grosickiego, ten popędził z piłką aż na pole karne rywali i zagrał ją wzdłuż "16", Milik przepuścił, a Jakub Błaszczykowski ze stoickim spokojem płaskim strzałem pokonał Sommera. 1:0! To jego 18. gol w drużynie narodowej w 83. występie i już trzeci w ME, licząc turniej przed czterema laty.

Drugą połowę Szwajcarzy zaczęli tak, jakby chcieli jak najszybciej zapomnieć o pierwszych 45 minutach. Fabiańskiego najbardziej przeegzaminował Xherdan Shaqiri strzałem z dystansu, ale bramkarz Swansea City zdołał odbić piłkę. Biało-czerwoni opanowali sytuację, a formę Sommera sprawdzili Lewandowski i Błaszczykowski, który był blisko uzyskania gola podobnego, jak z Ukrainą, choć nie po stałym fragmencie gry.

Nerwowo zrobiło się na boisku po brutalnym faulu Schaera na Lewandowskim, po którym napastnik Bayernu Monachium długo nie podnosił się z murawy. Skończyło się żółtą kartką dla Szwajcara. Po chwili też ukarany w ten sposób został Artur Jędrzejczyk, który jakby "w odwecie" ostro potraktował Stephana Lichtsteinera.

Strzał życia Shaqiriego

W 73. minucie Fabiański popisał się fantastyczną interwencją wybijając końcami palców zmierzającą w okienko piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego Ricardo Rodrigueza.

Po tej akcji Helweci nabrali wiatru w żagle i zaatakowali z większym rozmachem. W 79. minucie w zamieszaniu na polskim polu karnym Haris Seferović trafił w poprzeczkę. Polaków szczęście opuściło w 82. minucie. Do wybitej z "szesnastki" piłki na linii pola karnego ekwilibrystycznie złożył się Shaqiri i piękną przewrotką zdobył wyrównującą bramkę. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka. Fabiański był bez szans. To pierwszy gol stracony przez Polaków w tym turnieju.

Do końca regulaminowego czasu gry nie działo się już nic ciekawego i już pierwszy mecz fazy pucharowej przyniósł dogrywkę.

W dogrywce żaden z zespołów nie podjął ryzyka, obawiając się kontry rywali. Polskim kibicom mocniej zabiły serca w 113. minucie, kiedy Fabiański popisał się kolejną kapitalną interwencją, tym razem po główce rezerwowego Erena Derdiyoka.

Rozstrzygnięcie nastąpiło w serii rzutów karnych. Z 10 strzałów tylko jeden nie znalazł drogi do siatki. W drugiej kolejce spudłował Granit Xhaka posyłając piłkę obok prawego słupka polskiej bramki. Spośród biało-czerwonych "11" wykorzystali kolejno: Lewandowski, Milik, Kamil Glik, Błaszczykowski i Grzegorz Krychowiak, który przypieczętował awans i po chwili utonął w objęciach kolegów.

Polska po raz pierwszy zagra w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Jej rywala wyłoni mecz Chorwacja - Portugalia.

Szwajcaria - Polska 1:1 (0:1), karne 4-5

Bramki: 0:1 Jakub Błaszczykowski (39.), 1:1 Xherdan Shaqiri (82.)

Żółta kartka
- Szwajcaria: Fabian Schaer, Johan Djourou. Polska: Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan.

Sędzia:
Mark Clattenburg (Anglia).

Widzów 39 000.

Szwajcaria - Polska na Euro 2016

Szwajcaria: Yann Sommer - Stephan Lichtsteiner, Fabian Schaer, Johan Djourou, Ricardo Rodriguez - Xherdan Shaqiri, Valon Behrami (77. Gelson Fernandes), Blerim Dżemaili (58. Breel Embolo), Granit Xhaka, Admir Mehmedi (70. Eren Derdiyok) - Haris Seferović

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk - Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński (101. Tomasz Jodłowiec), Kamil Grosicki (104. Sławomir Peszko) - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski

bor, PAP

Foto Olimpik/x-news

Tak relacjonowaliśmy NA ŻYWO:

Szwajcarzy mylą się w karnych raz. Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Kamil Glik, Jakub Błaszczykowski i Grzegorz Krychowiak swoją pracę wykonali bezbłędnie. Polska zagra w ćwierćfinale Euro!

Koniec dogrywki, mamy karne.

120 min - już widzieliśmy piłkę w bramce Szwajcarów, Błaszczykowski wpadł w pole karne, piłka odskoczyła jednak od rąk Sommera, dobijał jeszcze Milik, ale nieskutecznie

117 min - kartka dla Szwajcarów za faul na Robercie Lewandowskim, który ruszał z kontrą

113 min - kolejna świetna obrona Łukasza Fabiańskiego. To był błyskotliwy pokaz bramkarskich umiejętnościnaszego bramkarza, który wspaniale zanurkował, aby zablokować strzał z główki, który wykonał Eren Derdiyok z okolicy punktu wykonywania rzutów karnych

111 min - sędzia Clattenburg nie wręcza kartek Szwajcarom, ale nam, a i owszem Pazdan zobaczył kartonik

108 min - rzut rożny dla Szwajcarów, było groźnie , ale Krychowiak wybija, jednak na kolejny róg, Szwajcarzy atakują

106 min - gramy dalej

Koniec pierwszej części dogrywki.

104 min - boisko opuszcza Kamil Grosicki, wchodzi Sławomir Peszko. Czy to będzie ta zmiana, która zrobi różnicę? czy jednak będą karne?

100 min - pierwsza zmiana w naszej reprezentacji, schodzi Mączyński zmienia go Jodłowiec

97 min - Kamil Grosicki oddał strzał z rokującej pozycji tuż zza pola karnego, ale został zablokowany

95 min - Granit Xhaka próbuje szczęścia strzelając z dystansu, zostaje jednak zablokowany przez naszego obrońcę Michała Pazdana

Zaczynamy dogrywkę.

90 min + 4 - czekamy na dogrywkę

90 min +2 - faul Johana Djourou i rzut wolny dla Polski. Milik ponad poprzeczką. Czeka nas bardzo dawno nie widziana dogrywka reprezentacji Polski na mistrzowskiej imprezie

90 min - sędzia dolicza 4 minuty

81 min - Gol dla Szwajcarii. Co za piękna bramka! Zdeterminowany Xherdan Shaqiri w polu karnym popisał się akrobatycznym uderzeniem, wyskoczył wykonał najwyższej jakości uderzenie nożycami. Łukasz Fabiański tym razem był bezradny

78 min - ratuje nas poprzeczka, ależ zaatakowali Szwajcarzy. Uderzał Haris Seferovic, Szwajcar doszedł do strzału w polu karnym, ale piłka trafia tylko w poprzeczkę

72 min - faul Mączyńskiego, przynajmniej tak uważa sędzia. Rzut wolny dla Szwajcarii, piłka ustawiona na około 25. metrze. Ricardo Rodriguez przymierzył idealnie, ale Fabiański zareagował bezbłędnie, obrona meczu na tę chwilę

72 min - dobra akcja Polaków, wykańczał Piszczek, ale zbyt wysoko poleciała piłka

69 min - Szwajcarzy atakują, tymczasem Milik wraca na boisko

68 min - za boiskiem Arek Milik, nadepnął go rywal i Polak na razie nie gra

66 min - coraz ostrzejsza gra naszych rywali, tym razem faulowali Fabiańskiego

65 min - Nasz obrońca, Michał Pazdan dzisiaj także w formie

62 min - akcja Kamila Grosickiego, Polak podał w pole karne, ale nie był to dobry wybór, bo tam nie było kolegów

61 min - kolejny faul na Robercie Lewandowskim, a kartek sędzia nie wyciąga nadal

55 min - groźny atak na Roberta Lewandowskiego, naszym zdaniem atakujący go Szwajcar powinien otrzymać żółtą kartkę, ale innego zdania jest sędzia Clattenburg

53 min - Trzy kolejne akcje Polaków, w ostatniej Jakub Błaszczykowski oddał strzał, ale bramkarz broni. Piłka leciała w kierunku lewego słupka. Rzut rożny dla naszej drużyny, ale wynik się nie zmienia

50 min  - Robert Lewandowski miał świetną okazję w polu bramkowym, strzelił w górną część bramki, ale Yann Sommer pewnie obronił

49 min - druga połowa rozpoczęła się od ataków naszych rywali, przeprowadzają akcję za akcja, ale nie potrafią ich zakończyć

46 min - druga połowa zaczyna się bez zmian w składach

Po pierwszej połowie nic dodać nic ująć

45 min +2 min - rzut wolny dla Polski..., ale Szwajcarzy wybijają nasz dośrodkowanie, jeszcze nożycami próbuje Grosicki, ale niecelnie, sędzia kończy pierwszą połowę

39 min -  Kamil Grosicki dośrodkowuje w pole karne, Milik przepuścił piłkę, do której dopadł Jakub Błaszczykowski i pewnie uderzył zdobywając pięknego gola, gola numer "2" na tych mistrzostwach

39 min - GOLLLLLLLLLLL! Kuba Błaszczykowski

34 min - kolejny rzut rożny dla Szwajcarów. Fabian Schar trochę uciekł spod opieki polskich obrońców i wyskoczył do dośrodkowania, ale jego główka nie zaskoczyła Łukasza Fabiańskiego

32 min - rzut rożny dla Szwajcarii, Piszczek jednak przejął piłkę i rozpoczął szybką akcję. Piłkę jako ostatni dotknął Milik, miał szanse na zdobycie gola, ale znów się nie udało

29 min - rzut rożny wykonywał Arek Milik, na główkę piłkę przyjął Grzegorz Krychowiak, ale przestrzelił ponad poprzeczką

27 min - Statystyki po 27 minutach meczu

24 min - za linią boczną leży Kuba Błaszczykowski. Wyglądało groźnie, ale Kuba wrócił do gry

20 min - Krzysztof Mączyński zdecydował się na strzał z krawędzi pola karnego, ale posłał piłkę daleko obok lewego słupka

20 min - dla rozluźnienia atmosfery ...

19 min - rzut rożny dla Polski, fajnie pomyślany, ale Arek Milik ponad poprzeczką

18 min - Robert Lewandowski dośrodkowuje w pole karne, ale bramkarz Yann Sommer jest szybszy i przechwytuje piłkę

14 min - Robert Lewandowski wpadł w pole karne mając na plecach trzech obrońców, napastnik jednak zdołał się odwrócić, ale padł na murawę przewracany przez rywali. Karnego jednak nie ma

12 min - świetna interwencja "ministra obrony" Michała Pazdana, nie dość że wybił strzał, to jeszcze z sędzią "wynegocjował", że rzut rożny Szwajcarom się nie należy

9 min - Szwajcarzy przedarli się w  nasze pole karne, Blerim Dzemaili oddał strzał, ale zatrzepotała jedynie siatka muśnięta z boku przez futbolówkę

8 min - Adam Nawałka wciąż zachowuje spokój, trener nie podniósł się jeszcze ze swojego miejsca

6 min - Arkadiusz Milik próbował zdobyć bramkę będąc w polu karnym i główkując w środek bramki. Yann Sommer pokazuje jednak wspaniały refleks i komfortowo broni zatrzymując piłkę przed bramką

5 min - Polacy zdominowali rywali, biało-czerwoni przeprowadzają akcję za akcją

1 min - Polacy zaczęli bardzo agresywnie, Lewandowski sam na sam, Yann Sommer wybił, dobijał Milik, ale ponad poprzeczką

14.57 - Wysłuchaliśmy hymnów, zaczynamy!

14.44 - Co Wy na to, aby taki gol tylko, że w wykonaniu naszych reprezentantów padł dzisiaj?

14.40 - Naszych orłów nie trzeba przedstawiać, ale dla porządku

14.39 - Tak prezentuje się jedenastka Szwajcarii

14.30 - Do meczu pozostało 30 min, napięcie rośnie

14.25 - Adam Malecki i Michał Gąsiorowski zapraszają do słuchania relacji z meczu w Trójce.

14.20 - Świat kibicuje Polakom

14.10 - I jeszcze taka prezentacja składów

14.05 - Dzisiaj na stadionie naszą reprezentację wspierać będzie

13.55 - David Guetta i Zara Larsson specjalnie dla Polski i Polaków

13.50 - A oto jedenastka Szwajcarii.

13.45 - Znamy skład w jakim reprezentacja Polski rozpocznie mecz ze Szwajcarią

13.40 - Pierwsze spotkanie ekip już za nami. Piłkarze Szwajcarii i Polski wymienili uściski na murawie stadionu Saint-Etienne. Na zdjęciu Kamil Grosicki i pomocnik reprezentacji Szwajcarii Gelson Fernandes

13.35 - 25 czerwca przejdzie do historii?

13.30 - Nasi w drodze na stadion

13.20 - Polacy także ruszają

13.20 - Szwajcarzy już wyruszyli

13.15 - Polska reprezentacja za chwilę wyruszy na stadion Saint-Etienne

13.00 - Stroje Szwajcarów podczas meczu fazy grupowej z Francją darły się jak papier, nasze koszulki nie sprawiały problemów zawodnikom, bo stroje Polaków są mocne jak i oni

12.45 - Trochę szczegółów o stadionie Saint-Etienne na którym dzisiaj zagrają Polacy

12.40 - Oni, KIBICE już tam są

12.30 - Po raz ostatni w fazie pucharowej wielkiej imprezy polscy piłkarze grali 30 lat temu. Wtedy przebrnąć 1/8 finału się nie udało. Dziś podopieczni Adama Nawałki mogą napisać nową kartę historii. O godzinie 15 w Saint-Etienne zmierzą się ze Szwajcarią. Stawką jest awans do najlepszej "ósemki" mistrzostw Europy.

Przypuszczalne składy:

Szwajcaria: Yann Sommer - Stephan Lichtsteiner, Fabian Schaer, Johan Djourou, Ricardo Rodriguez - Xherdan Shaqiri, Valon Behrami, Blerim Dzemaili, Granit Xhaka, Admir Mehmedi - Breel Embolo.

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk - Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik

12.30 - Witamy i zapraszamy do śledzenia naszej relacji NA ŻYWO z meczu Szwajcaria - Polska.

Aneta Hołówek, PolskieRadio.pl

aby dodać komentarz
brak

Za nami pierwsze rozstrzygnięcia i co najważniejsze szczęśliwe dla Polski, która zameldowała się w ćwierćfinale. Tam zagra z Portugalią, która okazała się lepsza od Chorwacji. W sobotę w 1/4 finału zameldowała się też Walia.
Bramkarz reprezentacji Polski Łukasz Fabiański w meczu ze Szwajcarią popisał się niesamowitymi akcjami Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski
00'13 Adam Nawałka nie martwi się tym, że Robert Lewandowski nie zdobywa bramek. (IAR)
00'26 Były reprezentant Polski Radosław Gilewicz uważa, że w meczu Szwajcaria - Polska oba zespoły będą grały zachowawczo. (IAR)
00'15 Były reprezentant Polski Tomasz Rząsa uważa, że Chorwaci są faworytem w meczu z Portugalią. (IAR)
02'08 O spotkaniu Polska - Szwajcaria z Lesławem Ćmikiewiczem rozmawiał Tomasz Kowalczyk (IAR)
więcej

23.57 - To wszystko na dziś. Zapraszamy w niedzielę na kolejną relację

23.31 - KONIEC! Portugalia rywalem Polaków w ćwierćfinale

Chorwaci jadą do domu, Portugalia szykuje się na mecz z Polską

23.26 - 117 minuta i gol dla Portugalii. Ricardo Quaresma! Czy to gol na wagę awansu do ćwierćfinału?

23.25 - A tutaj jeszcze opis meczu Walia - Irlandia Północna

Walijczycy piszą swoją historię. Też są w ćwierćfinale

22.55 - Takie powitanie czekało na biało-czerwonych

22.50 - Czeka nas kolejna dogrywka!

22.30 - Mecz Polska - Szwajcaria był szesnastym w historii piłkarskich mistrzostw Europy, w którym do wyłonienia zwycięzcy konieczne były rzuty karne. Biało-czerwoni dzięki wygranej w serii "jedenastek" 5-4 awansowali do ćwierćfinału turnieju we Francji. Czy dzisiaj będziemy oglądać jeszcze jedną serię rzutów karnych?

22.10 - Oddajmy głos Jackowi Gmochowi

TVP

21.46 - Do przerwy w meczu potencjalnych rywali Polaków bez bramek

21.45 - Portugalczyk Cristiano Ronaldo w sobotnim spotkaniu Euro 2016 z Chorwacją po raz 18. zagrał w mistrzostwach Europy. Dzięki temu występowi 31-letni napastnik umocnił się na czele klasyfikacji piłkarzy z największą liczbą meczów w tej imprezie

21.25 - Zapraszamy do przeczytania pomeczowych wypowiedzi polskich piłkarzy

"Łukasz Fabiański wybronił nam ten mecz"

21.00 - Zaczyna się mecz Chorwacja - Portugalia. Ten mecz wyłoni rywala Polaków w ćwierćfinale

20.55 - A oto nasze pomeczowe oceny reprezentantów Polski

Fabiański ojcem awansu do ćwierćfinału

20.25 - Byliśmy na początku zbyt nerwowi, ale później zdominowaliśmy grę. W drugiej połowie zasłużyliśmy na więcej niż jedną bramkę. To zawsze jest przykre odpaść z turnieju, a tym bardziej, gdy dzieje się to po rzutach karnych. Przykro mi z powodu Granita Xhaki, ale nie możemy go obwiniać. Piłkarze dali z siebie wszystko i pokazali swoje umiejętności na murawie. Niestety przydarzyły nam się też błędy i zapłaciliśmy za to wysoką cenę. Rzuty karne to zawsze loteria i doskonale o tym wiedzieliśmy. Dzisiaj brakowało nam po prostu szczęścia - powiedział trener reprezentacji Szwajcarii Vladimir Petković

20.05 - Polska to jest zespół, z którego można być dumnym

19.55 - Walia drugim po reprezentacji Polski, ćwierćfinalistą Euro we Francji

19.40 - Jakub Błaszczykowski potwierdza podczas mistrzostw Europy swój wielki charakter, doświadczenie i osobowość - uważa były reprezentant kraju Jerzy Brzęczek, wujek piłkarza, który zdobył gole w meczach z Ukrainą i Szwajcarią

19.30 - Gol dla Walii, po samobójczym strzale Irlandczyków z Północy

19.20 - Grosicki po meczu ze Szwajcarią: Fabiański wybronił nam mecz

18.55 - Adam Nawałka na konferencji prasowej po meczu ze Szwajcarią. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dostarczyliśmy tyle radości naszym kibicom. To, co było przed meczem, nasze marzenia i plany, spełniły się w dzisiejszym spotkaniu.

Euro 2016: Polacy są świadomi szansy, Lewandowski? Niech przeciwnik się boi

18.25 - Tymczasem my zapytamy Was, kto był najlepszym polskim zawodnikiem meczu ze Szwajcarią

18.20 - Granit Xhaka jest 32. piłkarzem, który nie zdołał wykorzystać rzutu karnego w serii "jedenastek" decydujących o zwycięstwach w meczach mistrzostw Europy. Szwajcar nie trafił w bramkę w drugiej kolejce konkursu rozstrzygającego w meczu z Polską o awansie do ćwierćfinału turnieju we Francji. Biało-czerwoni zwyciężyli w Saint-Etienne 5-4

18.00 - O awans do ćwierćfinału gra Walia z Irlandią Północną.

17.46 - Podopieczni Adama Nawałki byli przygotowani mentalnie i piłkarsko. W meczu ze Szwajcarią, którego stawką był ćwierćfinał, wytrzymali presję i po spotkaniu zakończonym rzutami karnymi polscy reprezentanci są wśród ośmiu najlepszych drużyn Euro 2016 we Francji.

"Polskie orły" po rzutach karnych wylądowały w ćwierćfinale

17.45 - To się dzieje, to nie jest sen - Polska jako pierwsza drużyna na Euro zameldowała się w ćwierćfinale mistrzostw. Szwajcarzy mylą się w karnych raz. Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Kamil Glik, Jakub Błaszczykowski i Grzegorz Krychowiak swoją pracę wykonali bezbłędnie. Polska zagra w ćwierćfinale Euro!

17.30 - Druga część dogrywki bez goli. Karne

17.14 - Koniec pierwszej połowy dogrywki. Zbliżamy się do karnych....

16.53 - Będzie dogrywka!

16:41 - Niestety, Shaqiri oddaje strzał życia i jest remis

15:52 - Do przerwy prowadzimy po golu Jakuba Błaszczykowskiego!

15.43 - Walczymy. Jest dobrze!

15.39 - KUBAAAAAAAAAAAAA!!! 1:0!

15.00 - Dobry kwadrans w naszym wykonaniu. Póki co przeważamy!