LONDON 2017

Lekkoatletyczne MŚ: dziewczyny lubią brąz. Niesamowity bieg Polek w sztafecie

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2017 22:53
Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska i Justyna Święty wynikiem 3.25,41 zdobyły w Londynie brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w sztafecie 4x400 m. Zwyciężyły Amerykanki - 3.19,02 przed Brytyjkami - 3.25,00.
  • Cezary Gurjew (PR1) komentuje ostatni dzień lekkoatletycznych MŚ w Londynie, cz. 4 - medal Polek w sztafecie 4x400 m
Polki (od lewej): Iga Baumgart, Małgorzata Hołub, Aleksandra Gaworska i Justyna Święty, cieszą się z brązowego medalu po finałowym biegu sztafetowym 4x400 m kobiet podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w LondynieFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Z kolei sztafeta 4x400 m mężczyzn w składzie: Kajetan Duszyński, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Tymoteusz Zimny wynikiem 3.01,59 zajęła siódme miejsce na zakończenie 16. mistrzostw świata w Londynie. Złoty medal zdobył zespół Trynidadu i Tobago - 2.58,12, wyprzedzając USA. Zwycięzcy biegli w zestawieniu: Jarrin Solomon, Jereem Richards, Machel Cedenio i Lalonde Gordon.

Polacy zakończyli rywalizację w 16. edycji imprezy IAAF z dorobkiem ośmiu medali: dwa złote w rzucie młotem wywalczyli Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek, dwa srebrne - Adam Kszczot w biegu na 800 m i Piotr Lisek w skoku o tyczce, a cztery brązowe zdobyli: Malwina Kopron i Wojciech Nowicki w rzucie młotem, Kamila Lićwinko w skoku wzwyż oraz sztafeta kobiet 4x400 m w składzie: Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska i Justyna Święty.

Kolejna, 17. edycja mistrzostw świata odbędzie się w stolicy Kataru Dausze od 28 września do 6 października 2019 roku.