Papieska modlitwa o pokój w Asyżu

Jedynka
Magdalena Matasek 21.10.2011
Asyż, Bazylika św. Franciszka
Asyż, Bazylika św. Franciszka, foto: Fot. Beyond Forgetting, lic. CC, źr. Flicr

25 lat temu, 27 października 1986 r., z inicjatywy Jana Pawła II w Asyżu miało miejsce wielkie międzyreligijne spotkanie modlitewne w intencji pokoju na świecie. Kolejne takie spotkanie odbyło się w mieście św. Franciszka w 2002 r.

W najbliższy czwartek, dokładnie w rocznicę pierwszego spotkania, papież Benedykt XVI uda się do Asyżu, by spotkać się z zaproszonymi przedstawicielami wielkich religii świata. W audycji opowiemy o tych papieskich inicjatywach wykorzystując archiwalne nagrania z Asyżu ze spotkań Jana Pawła II, zapowiadając spotkanie Benedykta XVI. Przywołamy także spotkanie przekładające ideę modlitewnych spotkań ekumenicznych na polski grunt - "Asyż we Wrocławiu", które odbyło się na początku października b.r.

Ważne sprawy – rozporządzenie dotyczące zakazu odprawiania mszy świętej pogrzebowej przy urnie. Różne problemy związane z pochówkiem. Gość Jana Pniewskiego: o. Marek Blaza - liturgista.

Ponadto w audycji:

Kalendarium historyczne

Przegląd prasy – o. Grzegorz Dobroczyński

Kochane życie – felieton Elżbiety Nowak

Abyś dzień święty święcił” – o. Józef Kulisz.

Audycja dla dzieci: Wota Jasnogórskie - czym są i dlaczego odgrywają tak ważną rolę. Dzieci z Częstochowy opowiadają także o związkach Jana Pawła II z Jasną Górą.

Magazyn informacyjny „Z życia Kościoła w Polsce i na świecie

Prowadzenie: Małgorzata Bartas-Witan i Marcin Witan

Wydawca: Małgorzata Glabisz-Pniewska

Niedziela, 23 października, godz. 6.00-9.00

Familijna Jedynka
Lumen

O radosne chrześcijaństwo

Kiedy wypędza się z chrześcijaństwa radość i nadzieję, staje się ono smutnym chrześcijaństwem, pozbawionym mądrości, równowagi ducha i wewnętrznej wolności – pisze ks. prof. Wacław Hryniewicz w swojej najnowszej książce.

Muzyczne rozmowy

Tomasz Budzyński

Tomasz Budzyński

Muzyk, który stał się malarzem czy malarz, który przypadkowo został znanym polskim muzykiem?

Nocne czaty

Biblia inaczej

Biblia i komiks - to zestawienie wydaje się być bardzo odległe, zwłaszcza gdy nie chodzi o książeczkę dla małych dzieci, ale o publikację dla młodzieży, a nawet dorosłych. Ale jest to sprzeczność pozorna...
W dobrych zawodach

Jak czynić miłosierdzie?

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną obchodzone jest Święto Miłosierdzia. Święto to, dla całego Kościoła ogłosił w dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku papież Jan Paweł II.